Znajdujesz się: HISTORIA > ROZGRYWKI DRUŻYNOWE > POLSKA W PUCHARZE DAVISA > 1980-1989
1980
pokaż
ukryj

Europa, Strefa B, runda kwalifikacyjna – ćwierćfinał

Polska

0

Helsinki, ???

8-10.02.1980

 

Finlandia

5

 

Tadeusz Nowicki

Leo Palin

3:6 3:6 5:7

Henryk Drzymalski

Matti Timonen

3:6 1:6 1:6

Henryk Drzymalski / Tadeusz Nowicki

Leo Palin / Matti Timonen

5:7 10:8 6:3 4:6 4:6

Tadeusz Nowicki

Matti Timonen

3:6 3:6 6:3 3:6

Andrzej Wiśniewski

Joakim Berner

1:6 1:6

         

Kapitan: ???

1981
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa A, ćwierćfinał

Polska

2

Monte Carlo

12-14.06.1981

Clay – Red Clay, Outdoor

Monako

3

 

Tadeusz Nowicki

Bernard Balleret

6:2 3:6 5:7 6:3 4:6

Czesław Dobrowolski

Louis Borfiga

7:5 1:6 6:2 1:6 0:6

Henryk Drzymalski / Tadeusz Nowicki

Bernard Balleret / Louis Borfiga

6:2 7:5 6:1

Tadeusz Nowicki

Louis Borfiga

6:8 6:2 6:0 6:4

Czesław Dobrowolski

Bernard Balleret

6:2 7:9 3:6 1:6

         

Kapitan (grający): Tadeusz Nowicki

1982
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa A, I runda

Polska

2

Casablanca, Al. Amal Stadium

7-9.05.1982

Clay – Red Clay, Outdoor

Maroko

3

 

Henryk Drzymalski

Omar Laimina

4:6 2:6 4:6

Witold Meres

Mohammed Dlimi

6:4 4:6 6:4 3:6 6:3

Henryk Drzymalski / Witold Meres

Omar Laimina / Houcine Saber

7:9 2:6 7:5 3:6

Henryk Drzymalski

Houcine Saber

6:3 1:6 7:5 6:4

Witold Meres

Omar Laimina

8:6 3:6 6:8 2:6

         

Kapitan: Henryk Hoffman

Zawodnik: Marek Królicki

1983
pokaż
ukryj

Europa, Strefa A, I runda

Polska

0

Warszawa, Legia

6-8.05.1983

Clay – Red Clay, Outdoor

Belgia

5

 

Waldemar Rogowski

Jan van Langendonck

6:8 8:6 1:6 4:6

Lech Bieńkowski

Bernard Boileau

0:6 2:6 2:6

Lech Bieńkowski / Henryk Drzymalski

Bernard Boileau / Jacques Grandjean

2:6 5:7 4:6

Waldemar Rogowski

Bernard Boileau

3:6 2:6

Lech Bieńkowski

Jan van Langendonck

7:5 6:8 2:6

         

Kapitan: Henryk Hoffman

Zawodnik: Wojciech Kowalski

1984
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa A, I runda

Polska

4

Warszawa, Legia

4-6.05.1984

Clay – Red Clay, Outdoor

Grecja

1

 

Wojciech Fibak

Anastasios Bavelas

6:1 6:3 6:4

Waldemar Rogowski

George Kalovelonis

2:6 3:6 4:6

Wojciech Fibak / Wojciech Kowalski

Konstantinos Effraimoglou / George Kalovelonis

9:7 6:1 6:2

Wojciech Fibak

George Kalovelonis

6:2 6:2 4:6 3:6 6:2

Waldemar Rogowski

Anastasios Bavelas

6:2 6:4

         

Kapitan: Henryk Hofman      Trener: Witold Meres

Zawodnik: Lech Bieńkowski

 

Europa, Strefa A, ćwierćfinał

Polska

0

Jerozolima, ???

15-17.06.1984

Hard, Outdoor

Izrael

5

 

Wojciech Fibak

Shlomo Glickstein

4:6 2:6 2:6

Waldemar Rogowski

Shahar Perkiss

1:6 2:6 2:6

Wojciech Fibak / Wojciech Kowalski

Shlomo Glickstein / Shahar Perkiss

3:6 2:6 7:9

Waldemar Rogowski

Amos Mansdorf

5:7 2:6

Wojciech Kowalski

Shahar Perkiss

2:6 1:6

         

Kapitan: Henryk Hofman     Trener: Witold Meres

Zawodnik: Lech Bieńkowski

 

1985
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa B, I runda

Polska

2

Warszawa, Legia

10-12.05.1985

Clay – Red Clay, Outdoor

Zimbabwe

3

 

Wojciech Kowalski

Philip Tuckniss

6:1 6:2 6:4

Waldemar Rogowski

Haroon Ismail

1:6 6:3 6:3 6:3

Lech Bieńkowski / Wojciech Kowalski

Haroon Ismail / Philip Tuckniss

6:8 2:6 3:6

Waldemar Rogowski

Philip Tuckniss

1:6 6:4 6:4 1:6 3:6

Wojciech Kowalski

Haroon Ismail

8:6 6:3 3:6 4:6 2:6

         

Kapitan: Witold Meres

1986
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa A, I runda

Polska

3

Warszawa, Legia

23-25.05.1986

Clay – Red Clay, Outdoor

Finlandia

2

 

Waldemar Rogowski

Olli Rahnasto

5:7 6:2 6:2 4:6 6:8

Lech Bieńkowski

Veli Paloheimo

6:4 6:4 6:2

Lech Bieńkowski / Wojciech Jamroz

Leo Palin / Olli Rahnasto

2:6 6:4 6:4 6:3

Wojciech Jamroz

Olli Rahnasto

6:3 4:6 5:7 2:6

Waldemar Rogowski

Leo Palin

6:2 4:6 6:2 6:1

         

Kapitan: Witold Meres

Zawodnik: Wojciech Kowalski

 

Europa, Strefa A, ćwierćfinał

Polska

1

Warszawa, Legia

13-15.06.1986

Clay – Red Clay, Outdoor

Rumunia

4

 

Waldemar Rogowski

Florin Segarceanu

5:7 0:6 4:6

Lech Bieńkowski

Andrei Dirzu

6:4 6:1 7:5

Lech Bieńkowski / Wojciech Jamroz

Andrei Dirzu / Florin Segarceanu

2:6 3:6 3:6

Waldemar Rogowski

Andrei Dirzu

3:6 2:6 4:6

Lech Bieńkowski

Florin Segarceanu

3:6 6:1 3:6

         

Kapitan: Witold Meres

1987
pokaż
ukryj
 Europa, Strefa B, I runda

Polska

3

Harare, City Sports Centre

8-10.05.1987

Hard, Indoor

Zimbabwe

2

 

Lech Bieńkowski

Mark Gurr

6:0 6:4 1:6 6:1

Wojciech Kowalski

Byron Black

6:4 7:5 4:6 2:6 1:6

Lech Bieńkowski / Wojciech Kowalski

Byron Black / Mark Gurr

8:6 1:6 9:7 8:6

Lech Bieńkowski

Byron Black

1:6 4:6 2:6

Wojciech Kowalski

Mark Gurr

3:6 6:3 6:3 6:3

         

Kapitan: Witold Meres

Zawodnik: Tomasz Maliszewski

 

Europa, Strefa B, ćwierćfinał

Polska

1

Braszów, ???

12-14.06.1987

Clay – Red Clay, Outdoor

Rumunia

4

 

Wojciech Kowalski

Adrian Marcu

1:6 2:6 2:6

Lech Bieńkowski

Florin Segarceanu

3:6 1:6 3:6

Lech Bieńkowski / Wojciech Kowalski

Andrei Dirzu / Florin Segarceanu

3:6 5:7 2:6

Wojciech Kowalski

Mihai Vanta

6:8 6:3 7:5

Lech Bieńkowski

Adrian Marcu

3:6 2:6

         

Kapitan: Witold Meres

1988
pokaż
ukryj
 Grupa II, Strefa Europejska, ćwierćfinał

Polska

5

Warszawa

6-8.05.1988

Clay – Red Clay, Outdoor

Luksemburg

0

 

Wojciech Kowalski

Johny Goudenbour

3:6 4:6 6:3 6:3 6:0

Lech Sidor

Mike van Kauvenbergh

6:4 3:6 1:6 6:3 6:0

Wojciech Kowalski / Tomasz Maliszewski

Johny Goudenbour / Serge Brueck

6:4 8:10 7:5 6:2

Wojciech Kowalski

Mike van Kauvenbergh

6:2 6:2

Lech Sidor

Johny Goudenbour

0:6 6:4 6:3

         

Kapitan: Marek Augsburg

 

Grupa II, Strefa Europejska, półfinał

Polska

1

Ateny

10-12.06.1988

Clay – Red Clay, Outdoor

Grecja

3

 

Lech Sidor

George Kalovelonis

2:6 8:6 6:4 2:6 2:6

Wojciech Kowalski

Anastasios Bavelas

4:6 6:3 3:6 6:3 4:6

Wojciech Kowalski / Lech Sidor

Konstantinos Effremoglou / George Kalovelonis

9:7 13:11 15:13

Wojciech Kowalski

George Kalovelonis

5:7 11:9 6:3 4:6 0:6

Lech Sidor

Anastasios Bavelas

9:10

         

Kapitan: Marek Augsburg

Tomasz Maliszewski, Tomasz Iwański

 

1989
pokaż
ukryj
 Grupa II, Strefa Europejska, ćwierćfinał

Polska

2

Warszawa, Legia

5-7.05.1989

Clay – Red Clay, Outdoor

Grecja

3

 

Tomasz Iwański

George Kalovelonis

5:7 4:6 6:7

Wojciech Kowalski

Ioannis Kabakoglou

6:4 6:2 7:5

Wojciech Kowalski / Lech Sidor

George Kalovelonis / Ioannis Rigas

4:6 6:3 5:7 5:7

Wojciech Kowalski

George Kalovelonis

3:6 4:6 2:6

Tomasz Iwański

Ioannis Kabakoglou

6:2 6:1

         

Kapitan: Henryk Dondajewski

Zawodnik: Ryszard Major

Polski Związek Tenisowy

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonianie e-ARES Sp. z o.o.