Znajdujesz się: HISTORIA > ROZGRYWKI DRUŻYNOWE > POLSKA W PUCHARZE DAVISA > 2000-2009
2000
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

4

Bytom, Górnik

28-30.04.2000

Clay – Red Clay, Outdoor

Estonia

1

 

Bartłomiej Dąbrowski

Rene Busch

7:6 2:6 6:4 6:0

Krystian Pfeiffer

Mait Kunnap

6:3 6:7 6:2 6:7 1:6

Marcin Matkowski / Radosław Nijaki

Mait Kunnap / Alti Vahkal

6:2 6:7 7:6 6:4

Bartłomiej Dąbrowski

Alti Vahkal

6:2 6:3 6:0

Marcin Matkowski

Rene Busch

6:2 3:6 6:1

         

Kapitan: Maciej Gumowski

Trener: Lech Bieńkowski

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, ćwierćfinał

Polska

2

Szczecin, SKT

21-23.07.2000

Clay – Red Clay, Outdoor

Słowenia

3

 

Bartłomiej Dąbrowski

Marko Tkalec

1:6 6:7 6:7

Krystian Pfeiffer

Andrej Kračman

6:3 6:2 4:6 3:6 6:3

Krzysztof Kwinta / Marcin Matkowski

Andrej Kračman / Marko Tkalec

6:4 6:4 7:6

Krystian Pfeiffer

Marko Tkalec

5:7 4:6 4:6

Bartłomiej Dąbrowski

Andrej Kračman

2:6 6:4 6:7 2:6

         

Kapitan: Maciej Gumowski

Trener: Lech Bieńkowski

2001
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

2

Bytom, Górnik

27-29.04.2001

Clay – Red Clay, Outdoor

Izrael

3

 

Łukasz Kubot

Noam Okun

2:6 3:6 2:6

Bartłomiej Dąbrowski

Harel Levy

6:7 2:6 7:6 6:1 5:7

Filip Anioła / Mariusz Fyrstenberg

Harel Levy / Noam Okun

2:6 2:6 4:6

Łukasz Kubot

Amir Hadad

7:6 6:4

Bartłomiej Dąbrowski

Noam Behr

6:2 3:6 6:3

         

Kapitan: Lech Bieńkowski

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, play-off

Polska

2

Belgrad, Partizan TC

20-22.07.2001

Clay – Red Clay, Outdoor

Jugosławia

3

 

Bartłomiej Dąbrowski

Janko Tipsarević

3:6 6:7 4:6

Krystian Pfeiffer

Dušan Vemić

5:7 7:6 7:6 6:3

Bartłomiej Dąbrowski / Marcin Matkowski

Relja Dulić-Fišer / Janko Tipsarević

4:6 3:6 3:6

Bartłomiej Dąbrowski

Relja Dulić- Fišer

6:3 6:2 6:1

Krystian Pfeiffer

Janko Tipsarević

2:6 6:7 6:0 6:4 4:6

         

Kapitan: Lech Bieńkowski

Radosław Nijaki

2002
pokaż
ukryj
 
Grupa III, Strefa Euro-Afrykańska, Grupa B – faza grupowa

Polska

3

Gdynia, Arka

8.05.2002

Clay – Red Clay, Outdoor

Cypr

0

 

Bartłomiej Dąbrowski

Dinos Pavlou

6:0 6:0

Mariusz Fyrstenberg

Marcos Baghdatis

4:6 6:3 6:2

Bartłomiej Dąbrowski / Łukasz Kubot

Marcos Baghdatis / Petros Baghdatis

6:4 7:6

         

Kapitan: Tadeusz Nowicki

Trener: Radosław Szymanik

Lekarz: Maciej Nowak

Psycholog: Paweł Holas

 

Grupa III, Strefa Euro-Afrykańska, Grupa B – faza grupowa

Polska

3

Gdynia, Arka

9.05.2002

Clay – Red Clay, Outdoor

Macedonia

0

 

Bartłomiej Dąbrowski

Kristian Mitrovski

6:1 6:0

Mariusz Fyrstenberg

Predrag Rusevski

6:4 6:2

Łukasz Kubot / Filip Urban

Dimitar Grabul / Predrag Rusevski

6:2 6:3

         

 

 

Grupa III, Strefa Euro-Afrykańska, Grupa B – faza grupowa

Polska

2

Gdynia, Arka

10.05.2002

Clay – Red Clay, Outdoor

Tunezja

1

 

Bartłomiej Dąbrowski

Haythem Abid

6:2 6:1

Mariusz Fyrstenberg

Walid Jallali

5:7 4:6

Bartłomiej Dąbrowski / Łukasz Kubot

Haythem Abid / Malek Jaziri

6:3 6:4

         

 

Grupa III, Strefa Euro-Afrykańska, Grupa B – półfinał

Polska

3

Gdynia, Arka

11.05.2002

Clay – Red Clay, Outdoor

Madagaskar

0

 

Bartłomiej Dąbrowski

Donne-Dubert Radison

6:0 6:0

Łukasz Kubot

Alexis Rafidison

6:2 6:0

Mariusz Fyrstenberg / Filip Urban

Donne-Dubert Radison / Jean-Marc Randriamanalina

7:5 6:2

         

 

Grupa III, Strefa Euro-Afrykańska, Grupa B – finał

Polska

3

Gdynia, Arka

12.05.2002

Clay – Red Clay, Outdoor

Estonia

0

 

Bartłomiej Dąbrowski

Andres Angerjarv

6:0 6:0

Łukasz Kubot

Ivar Troost

6:3 6:2

Mariusz Fyrstenberg / Filip Urban

Andres Angerjarv / Andrei Luzgin

6:4 6:0

2003
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

2

Polokwane, Pietersburg TC

4-6.04.2003

Hard – Deco Turf II, Outdoor

RPA

3

 

Łukasz Kubot

Rik de Voest

6:3 1:6 3:6 0:6

Mariusz Fyrstenberg

Wesley Moodie

1:6 2:6 2:6

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

David Adams / Robbie Koenig

6:4 4:6 2:6 4:6

Łukasz Kubot

Wesley Moodie

6:4 2:6 6:3

Bartłomiej Dąbrowski

Rik de Voest

6:0 6:4

         

Kapitan: Paweł Geldner

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, play-off

Polska

5

Gdynia, Arka

11-13.07.2003

Clay – Red Clay, Outdoor

Monako

0

 

Mariusz Fyrstenberg

Emmanuel Heussner

6:4 6:7 6:3 6:1

Bartłomiej Dąbrowski

Guillaume Couillard

6:4 6:3 6:2

Marcin Matkowski / Radosław Nijaki

Guillaume Couillard / Emmanuel Heussner

7:6 6:4 6:3

Radosław Nijaki

Guillaume Couillard

6:4 6:7 6:2

Marcin Matkowski

Emmanuel Heussner

4:6 6:3 6:4

         

Kapitan: Paweł Geldner

2004
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

3

Portoroż, SRC Marina

9-11.04.2004

Clay – Red Clay, Outdoor

Słowenia

2

 

Bartłomiej Dąbrowski

Marko Tkalec

4:6 3:6 0:6

Łukasz Kubot

Luka Gregorc

7:6 7:6 6:3

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Andrej Kračman / Boštjan Ošabnik

6:1 7:5 7:6

Łukasz Kubot

Marko Tkalec

1:6 6:7 6:4 6:3 4:6

Mariusz Fyrstenberg

Andrej Kračman

7:5 0:6 6:2 6:3

         

Kapitan: Paweł Geldner

Lekarz: Maciej Nowak

Psycholog: Paweł Holas

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, II runda

Polska

3

Gdynia, Arka

16-18.07.2004

Clay – Red Clay, Outdoor

Algieria

2

 

Łukasz Kubot

Abdelhak Hameurlaine

6:1 7:6 6:1

Marcin Matkowski

Lamine Ouahab

1:6 7:5 3:6 4:6

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Rachid Baba-Aissa / Adel-Wahid Henni

6:4 6:1 6:0

Łukasz Kubot

Lamine Ouahab

6:2 7:6 6:3

Filip Urban

Rachid Baba-Aissa

7:6 6:2

         

Kapitan: Paweł Geldner

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, finał

Polska

2

Livorno, Tennis Club

24-26.09.2004

Clay – Red Clay, Outdoor

Włochy

3

 

Michał Przysiężny

Filippo Volandri

1:6 2:6 1:6

Łukasz Kubot

Potito Starace

4:6 3:6 4:6

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Massimo Bertolini / Andreas Seppi

6:3 2:6 6:4 6:4

Łukasz Kubot

Filippo Volandri

3:6 6:4 6:1 6:7 6:2

Mariusz Fyrstenberg

Potito Starace

6:2 3:6 6:4 3:6 5:7

         

Kapitan: Paweł Geldner

Lekarz: Maciej Nowak

Psycholog: Paweł Holas

2005
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

2

Algier, Fosses Olympique du Complexe Mohamed Boudiaf

4-6.03.2005

Clay – Red Clay, Outdoor

Algieria

3

 

Łukasz Kubot

Lamine Ouahab

6:2 7:6 6:1

Mariusz Fyrstenberg

Slimane Saoudi

6:3 3:6 6:7 4:6

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Lamine Ouahab / Slimane Saoudi

6:7 4:6 6:3 3:6

Łukasz Kubot

Slimane Saoudi

5:7 1:6 6:2 6:3 6:0

Filip Urban

Lamine Ouahab

2:6 3:6 4:6

         

Kapitan: Paweł Geldner

Lekarz: Maciej Nowak

Psycholog: Paweł Holas

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, play-off

Polska

5

Gdynia, Arka

15-17.07.2005

Clay – Red Clay, Outdoor

Estonia

0

 

Łukasz Kubot

Jaak Poldma

6:0 6:1 7:6

Adam Chadaj

Mait Kunnap

6:3 6:3 6:4

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Mait Kunnap / Mihkel Koppel

6:3 6:4 6:3

Michał Przysiężny

Mait Kunnap

2:6 6:3 6:2

Adam Chadaj

Mikk Irdoja

6:2 6:1

         

Kapitan: Paweł Geldner

Lekarz: Maciej Nowak

Psycholog: Paweł Holas

2006
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

5

Puszczykowo, CT Angie

7-9.04.2006

Carpet – Velour, Indoor

Łotwa

0

 

Michał Przysiężny

Ernests Gulbis

3:6 7:6 7:6 7:6

Łukasz Kubot

Andis Juska

6:4 7:6 6:7 3:6 8:6

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Ernests Gulbis / Andis Juska

6:3 7:6 6:1

Mariusz Fyrstenberg

Deniss Pavlovs

6:3 6:2

Michał Przysiężny

Karlis Lejnieks

6:2 7:6

         

Kapitan: Paweł Geldner

Lekarz: Maciej Nowak

Psycholog: Paweł Holas

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, II runda

Polska

2

Gdynia, Arka

21-23.07.2006

Clay – Red Clay, Outdoor

Gruzja

3

 

Michał Przysiężny

Irakli Labadze

6:3 3:6 4:6 4:6

Łukasz Kubot

Lado Czichładze

7:5 6:4 6:2

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Lado Czichładze / Irakli Labadze

6:1 6:2 6:4

Łukasz Kubot

Irakli Labadze

6:4 3:6 7:5 2:6 4:6

Mariusz Fyrstenberg

Lado Czichładze

5:7 6:7 6:7

         

Kapitan: Paweł Geldner

Lekarz: Maciej Nowak

Psycholog: Paweł Holas

Trener przygotowania motorycznego: Tomasz Garsztka

2007
pokaż
ukryj
 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

5

Abudża, National Stadium

6-8.04.2007

Hard – TruFlex Acrylic, Outdoor

Nigeria

0

 

Łukasz Kubot

Jonathan Igbinovia

6:3 6:2 7:6

Dawid Olejniczak

Abdul-Mumin Babalola

6:1 6:4 6:3

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Abdul-Mumin Babalola / Jonathan Igbinovia

7:6 7:5 4:6 6:1

Mariusz Fyrstenberg

Abdul-Mumin Babalola

6:4 6:4

Dawid Olejniczak

Jonathan Igbinovia

6:3 2:6 6:3

         

Kapitan: Radosław Szymanik

Trener: Nick Brown

Lekarz: Hubert Krysztofiak

Trener przygotowania motorycznego: Tomasz Garsztka

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, II runda

Polska

5

Saloniki, Tennis Club

20-22.07.2007

Clay – Red Clay, Outdoor

Grecja

0

 

Michał Przysiężny

Konstantinos Economidis

6:3 3:6 6:4 6:3

Łukasz Kobot

Paris Gemouchidis

6:2 6:0 6:2

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Elefterios Alexiou / Paris Gemouchidis

6:4 6:0 6:1

Marcin Matkowski

Elefterios Alexiou

6:1 6:2

Mariusz Fyrstenberg

Paris Gemouchidis

6:2 6:4

         

Kapitan: Radosław Szymanik

Trener: Nick Brown

Lekarz: Hubert Krysztofiak

Trener przygotowania motorycznego: Tomasz Garsztka

 

 

Grupa II, Strefa Euro-Afrykańska, finał

Polska

4

Puszczykowo, CT Angie

21-23.09.2007

Carpet – Velour, Indoor

Maroko

1

 

Michał Przysiężny

Mounir El Aarej

6:2 6:4 6:1

Dawid Olejniczak

Rabie Chaki

6:4 6:7 6:7 7:6 9:11

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Reda El Amrani / Mehdi Ziadi

6:3 6:4 6:2

Michał Przysiężny

Rabie Chaki

6:2 6:4 6:4

Marcin Matkowski

Reda El Amrani

6:1 6:4

         

Kapitan: Radosław Szymanik

Trener: Nick Brown

Lekarz: Hubert Krysztofiak

Trener przygotowania motorycznego: Tomasz Garsztka

2008
pokaż
ukryj
 

Grupa I, Strefa Euro-Afrykańska, I runda

Polska

1

Kreuzlingen, Bodensee-Arena

8-10.02.2008

Hard – Rebound Ace, Indoor

Szwajcaria

4

 

Dawid Olejniczak

Stephane Bohli

4:6 6:7 4:6

Błażej Koniusz

Stan Wawrinka

3:6 6:7 3:6

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Yves Allegro / Michael Lammer

4:6 3:6 6:2 3:6

Dawid Olejniczak

Michael Lammer

3:6 2:6

Błażej Koniusz

Stephane Bohli

2:1

         

Kapitan: Radosław Szymanik

Trener: Nick Brown

Lekarz: Hubert Krysztofiak

Trener przygotowania motorycznego: Tomasz Garsztka

 

 

Grupa I, Strefa Euro-Afrykańska, play-off

Polska

4

Mińsk,

Narodowe Treningowe Centrum Tenisowe

18-20.07.2008

Hard – Supersoft Doppio, Indoor

Białoruś

1

 

Michał Przysiężny

Władimir Wołczkow

6:2 4:6 6:1 6:2

Jerzy Janowicz

Maks Mirny

6:4 7:5 6:4

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Andriej Karaczenia / Paweł Katliarow

6:4 6:0 6:2

Michał Przysiężny

Paweł Katliarow

6:1 6:2

Jerzy Janowicz

Andriej Karaczenia

6:3 2:6 4:6

         

Kapitan: Radosław Szymanik

Trener: Nick Brown

Lekarz: Hubert Krysztofiak

Trener przygotowania motorycznego: Tomasz Garsztka

2009
pokaż
ukryj
 

Grupa I, Strefa Euro-Afrykańska, II runda

Polska

1

Angleur, Country Hall du Sart-Tilman

6-8.03.2009

Clay, Indoor

Belgia

4

 

Michał Przysiężny

Kristof Vliegen

6:1 3:6 4:6 6:1 3:6

Jerzy Janowicz

Xavier Malisse

6:7 3:6 3:6

Grzegorz Panfil / Marcin Matkowski

Steve Darcis / Olivier Rochus

3:6 6:7 3:6

Jerzy Janowicz

Kristof Vliegen

6:2 6:4

Grzegorz Panfil

Olivier Rochus

3:6 2:6

         

Kapitan: Radosław Szymanik

Trener: Nick Brown

Lekarz: Hubert Krysztofiak

Fizjoterapeuta: Mirosław Nosowicz

 

 

Grupa I, Strefa Euro-Afrykańska, play-off

Polska

3

Liverpool, Echo Arena

18-20.09.2009

Hard – GreenSet Cushion Flex, Indoor

Wielka Brytania

2

 

Michał Przysiężny

Andy Murray

4:6 2:6 4:6

Jerzy Janowicz

Daniel Evans

6:3 6:3 7:6

Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski

Ross Hutchins / Andy Murray

7:5 3:6 6:3 6:2

Jerzy Janowicz

Andy Murray

3:6 4:6 3:6

Michał Przysiężny

Daniel Evans

6:2 6:1 7:5

         

Kapitan: Radosław Szymanik

Trener: Aleksander Charpantidis

Fizjoterapeuta: Aleksander Olszewski

Stringer: Jarosław Duda

Polski Związek Tenisowy

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonianie e-ARES Sp. z o.o.