Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Kubot w ćwierćfinale w Szanghaju

Po wygraniu turnieju w Pekinie, Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zwalniają tempa. W pierwszym meczu Rolex Shanghai Masters bez problemów pokonali Divija Sharana i Artema Sitaka i po 66 minutach gry zameldowali się w ćwierćfinale.

Początek spotkania był dość nierówny z obu stron. W połowie seta pary nawzajem się przełamały i żadna z nich nie była w stanie zyskać bezpiecznej przewagi. Sytuacja zmieniła się w końcówce partii. Wtedy to Kubot i Melo zachowali więcej koncentracji i uzyskali przełamanie na 5:3. W następnym gemie zakończyli partię otwarcia za drugą piłką setową.

Taki obrót spraw dodał energii „naszej” parze, która już na początku drugiej odsłony meczu zapisała „breaka” po swojej stronie. Przewagę tę utrzymali do końca. Pewnie wygrywali gemy serwisowe i skutecznie atakowali przy siatce. Małe kłopoty pojawiły się w szóstym gemie, kiedy to musieli bronić dwóch piłek na przełamanie, ale wyszli z tego obronną ręką i odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu.

Rywalami o wejście do półfinału będą lepsi z meczu Raven Klaasen / Michael Venus – Ben McLachlan / Jan-Lennard Struff.

źródło: tenisklub.pl