Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Majchrzak w turnieju głównym AO!

Tak spełniają się marzenia! A na pewno jedno z wielkich marzeń Kamila Majchrzaka. Polak przebrnął eliminacje i pierwszy raz w karierze wystąpi w turnieju głównym Wielkiego Szlema. W piątek pokonał Niemca Matsa Morainga 6:3, 6:2 w 58 minut.

Kamil Majchrzak zanotował kolejne ekspresowe zwycięstwo w eliminacjach do Australian Open 2019. Tym razem spędził na korcie niecałą godzinę, a rywalowi oddał zaledwie pięć gemów.

Nasz reprezentant od początku był skoncentrowany i zmotywowany, choć dało się zauważyć trochę nerwowości. Pierwsze szanse na przełamanie pojawiły się dla Niemca w trzecim gemie, jednak Majchrzak zdołał się wybronić, a w kolejnym gemie sam wykorzystał okazję, odbierając serwis rywalowi. Gra układała się po myśli Polaka. W kluczowych momentach to on był bardziej odporny psychicznie i wytrzymywał ataki Morainga. Największe problemy pojawiły się przy stanie 5:3, kiedy to piotrkowianin podawał, by zakończyć seta. Tenisista z Mülheim an der Ruhr miał aż cztery okazje na odebranie serwisu Polakowi, ale ten dzielnie się bronił i wyszedł z opresji, kończąc partię na swoją korzyść przy pierwszej piłce setowej.

Druga odsłona to zdecydowana dominacja Majchrzaka. Moraing podłamany niepowodzeniem w partii otwarcia, stracił serwis na samym początku. To pozwoliło 22-latkowi z Piotrkowa Trybunalskiego na uspokojenie gry i pewne zmierzanie po zwycięstwo. Z kolei Niemiec przeplatał wygrywające uderzenia z seriami błędów, a tych drugich było znacznie więcej. W ostatnich dwóch gemach Majchrzak był nie do zatrzymania. Kończące returny dały kolejne przełamanie, a w następnym gemie „Szumi” mógł świętować najcenniejsze zwycięstwo w karierze.

Kamil Majchrzak będzie drugim, obok Huberta Hurkacza, reprezentantem Polski w drabince głównej tegorocznego Australian Open. Przeciwnika w pierwszej rundzie piotrkowianin pozna po zakończeniu eliminacji.

Wśród potencjalnych kandydatów są m.in. Novak Dżoković, Daniił Miedwiediew, Kei Nishikori, Nikołoz Basilaszwili czy Diego Schwartzman.

źródło: tenisklub.pl