• Dziękujemy

Dziękujemy BMG Goworowski za wsparcie w użyczeniu Mercedesa Vito niezbędnego do organizacji naszej delegacji na mecz na Słowenii!
  • Polska zwycięża 3:2

Hubert Hurkacz wygrał ostatni mecz drugiego dnia rozgrywek. Tym samym wygrywamy I rundę i zagramy w kwietniu z Zimbabwe! Mecz odbędzie sie w Polsce.
  • Nasza Para zdobyła drugi punkt dla Polski!

Marcin Matkowski i Mateusz Kowalczyk wygrali w trzech setach z parą Bedene/Rola. Jest 2:1 dla Polski! Brawo!
  • 1:1!

Kamil Majchrzak pokonał w dwóch setach Blaza Rolę 6:4 6:2 i zdobył punkt dla Polski. Jutro walczymy dalej! Zaczynają debliści.

Polska – Argentyna 0:2 – Hurkacz nie sprostał Mayerowi

Biało-czerwoni są w trudnej sytuacji po pierwszym dniu spotkania pierwszej rundy Grupy Światowej Davis Cup by BNP Paribas. Przegrywają z Argentyńczykami 0:2.

Hubert Hurkacz uległ Leoardo Mayerowi 2:6, 6:7 (3), 2:6, ale szczególnie w drugim secie zaprezentował znakomity tenis. Obydwaj gracze świetnie serwowali (15 asów Hurkacz, 14 Mayera).

W pierwszej partii dwa razy stracił podanie, a nie wykorzystał jednej szansy na odrobienie części strat. W drugim secie nie było breaków. W tie-breaku Hubert przegrał 3:7 (od stanu 1:0 do 1:6). Źle rozpoczął trzecią odsłonę (0:3). Nie zdołał odrobić strat.

W sobotę odbędzie się gra podwójna. Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Rywalami Polaków mają być Carlos Berlocq i Renzo Olivo, ale kapitan Daniel Orsanic może zmienić ustawienie debla.