• Znamy kolejność meczów

  Piątek godz.14:00: Kamil Majchrzak i Mirza Bašić, następnie Hubert Hurkacz i Damir Džumhur. Sobota: Łukasz Kubot i Marcin Matkowski vs Tomislav Brkic i Mirza Basic.
 • Dziękujemy POWERGYM POLSKA

  Przed najbliższym meczem Pucharu Davisa kapitan Radosław Szymanik wybrał dla zawodników produkty POWERGYM POLSKA, z którym współpracujemy od kilku lat.
 • Oficjalna Kolacja

  W środę 1 lutego nasza reprezentacja wzięła udział w oficjalnej kolacji towarzyszącej meczowi w Zenicy. Dziękujemy firmie Recman za wsparcie naszego teamu!
 • Pre-draw Conference

  We wtorek, 31 stycznia nasza reprezentacja wzięła udział w konferencji prasowej zapowiadającej mecz z Bośnią i Hercegowiną.
 • Skład naszej drużyny w meczu z Bośnią i Hercegowiną

  Kapitan Radosław Szymanik podał skład naszej drużyny na mecz Davis Cup by BNP Paribas w Zenicy. Polskę będą reprezentować: Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.
Wyniki
Rankingi
Davis Cup – TOP 5
1
Argentyna
31817.50
2
Wielka Brytania
25408.76
3
Chorwacja
15702.50
4
Francja
15550.00
5
Szwajcaria
13700.00
66
Polska
80.00

AKTUALNOŚCI

Polacy ulegli Argentyńczykom 2:3, zagrają w barażach o utrzymanie

Polscy tenisiści nie sprostali graczom z Argentyny 2:3 w spotkaniu 1. rundy Grupy Światowej Davis Cup by BNP Paribas rozegrano w Ergo Arenie w Gdańsku. We wrześniu czekają ich baraże o utrzymanie się w elicie.

W niedzielnym pojedynku Michał Przysiężny przegrał z Leonardo Mayerem  7:6 (4), 6:7 (4), 2:6, 3:6. Głogowianin świetnie rozpoczął mecz. Znakomicie serwował. Nie dał się przełamać w pierwszy dwóch setach.
 

W pierwszym tie-breaku zwyciężył 7:4, a w drugim był mniej skuteczny od Mayera 4:7. Trzeci set to dominacja Argentyńczyka (2:6). W czwartym Ołówek miał dwa breakpointy, ale ich nie wykorzystał. Kluczowe przełamanie Mayera pozwoliło mu wygrać seta (3:6) i cały pojedynek.
 

W ostatnim spotkaniu utalentowany Hubert Hurkacz wygrał z Renzo Olivo 4:6, 7:6 (6), 6:4. W drugim secie obronił pięć piłek meczowych (cztery przy stanie 5:6, a jeden w tie-breaku przy 5:6).
 

W dniach 16-18 września biało-czerwoni zagrają w barażach o utrzymanie się w Grupie Światowej. Rywala poznają w drugiej połowie lipca.

Galeria
Wideo
Facebook
Twitter
Sponsor Tytularny
Sponsor Międzynarodowy
Sponsor Reprezentacji Polski
Sponsor Reprezentacji Polski
Oficjalny Dostawca