• Fantastyczna atmosfera, Fręch odkryciem FED CUP by BNP PARIBAS Polska - Tajwan

Fantastyczna atomosfera w inowrocławskiej hali, mnóstwo kibiców i nieustający doping oraz rewelacyjna Magdalena Fręch. Tak tenisistki reprezentacji Polski zapamiętają spotkanie FED CUP by BNP PARIBAS z Tajwanem. Mimo spadku do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej zapowiadają, że za rok wrócą na zaplecze elity.
  • Porażka Fręch. Polska - Tajwan 1:3

Magalena Fręch przegrała w czwartym spotkaniu FED CUP by BNP PARIBAS Polska - Tajwan. Łodzianka musiała uznać wyższość Hsu Ching-Wen 6:2, 4:6, 6.3.
  • Porażka Kani. Polska - Tajwan 1:2

Paula Kania przegrała z Lee Ya-Hsuan 6:2, 3:6, 7:9. Tajwan prowadzi z Polską 2:1 w meczu FED CUP by BNP PARIBAS.
  • Rewelacyjna Fręch. Polska - Tajwan 1:1!

Magdalena Fręch pokonała Lee Ya-Hsuan 4:6, 6:0, 6:2 i wyrównała na 1:1 stan meczu FED CUP by BNP PARIBAS Polska - Tajwan. Stawką spotkania jest pozostanie w Grupie Światowej II tych rozgrywek.
  • Polska - Tajwan 0:1

Paula Kania przegrała z Hsu Ching-Wen 3:6, 4:6 w pierwszym pojedynku meczu FED CUP by BNP PARIBAS w Inowrocławiu.

Rewelacyjna Fręch. Polska - Tajwan 1:1!

Debiutująca w reprezentacji 18-latka z Łodzi w Inowrocławiu zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Początek nie był zbyt udany w jej wykonaniu i Lee szybko odskoczyła na 2:0. Młoda Polka opanowała jednak emocje, wyrównała i toczyła wyrównany bój z dwa lata starszą, ale znacznie bardziej doświadczoną przeciwniczką. O zwycięstwie Azjatki zdecydowało przełamanie przy stanie 4:4.

Druga partia była popisem Fręch. Pewny serwis, urozmaicona gra, precyzja i spryt - dzięki tym elementom oraz dużej woli walki Polka zdecydowanie dominowała na korcie, a jej przeciwniczka często była bezradna. Do wygrania seta bez straty gema potrzebowała ledwie 30 minut.

Decydujący rozpoczął się od straty własnego podania. Fręch jednak szybko wzięła się w garść, wyrównała już na 1:1 i nie pozwoliła rozkręcić się Lee. Przełomowym momentem okazał się szósty gem, przy serwisie Tajwanki, po którym Polka odskoczyła na 4:2. - Jeszcze się trzęsę, emocje były niesamowite. Publiczność bardzo mi pomogła. W pierwszym secie byłam spięta. Później zaczęłam "puszczać rękę" i wiedziałam, że mogę powalczyć o zwycięstwo. Cieszę się, że się udało, bo to bardzo ważny punkt. Czuję się świetnie, jutro walczymy dalej i znowu liczymy na pomoc kibiców - przyznała.

Niesiona dopingiem publiczności, która dość licznie wypełniła trybuny inowrocławskiej hali, szybko postawiła kropkę nad "i". Skończyło się 6:2, dzięki czemu biało-czerwone zdobyły pierwszy punkt. - Oczywiście, że lepiej byłoby, gdybyśmy niedzielę zaczęli od zwycięstwa. Byłoby łatwiej całemu zespołowi, a zwłaszcza Magdzie, która znowu zagra jako druga i będzie na niej spoczywać duża odpowiedzialność. Z drugiej strony celem jest wygranie całego meczu, a czy to zapewnimy sobie w singlu czy dopiero w deblu nie ma większego znaczenia - podsumował grający Kapitan - Klaudia Jans Ignacik.

Polska - Tajwan 1:1

Paula Kania - Ching-Wen Hsu 3:6, 4:6
Magdalena Fręch - Ya-Hsuan Lee 4:6, 6:0, 6:2