• Fantastyczna atmosfera, Fręch odkryciem FED CUP by BNP PARIBAS Polska - Tajwan

  Fantastyczna atomosfera w inowrocławskiej hali, mnóstwo kibiców i nieustający doping oraz rewelacyjna Magdalena Fręch. Tak tenisistki reprezentacji Polski zapamiętają spotkanie FED CUP by BNP PARIBAS z Tajwanem. Mimo spadku do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej zapowiadają, że za rok wrócą na zaplecze elity.
 • Porażka Fręch. Polska - Tajwan 1:3

  Magalena Fręch przegrała w czwartym spotkaniu FED CUP by BNP PARIBAS Polska - Tajwan. Łodzianka musiała uznać wyższość Hsu Ching-Wen 6:2, 4:6, 6.3.
 • Porażka Kani. Polska - Tajwan 1:2

  Paula Kania przegrała z Lee Ya-Hsuan 6:2, 3:6, 7:9. Tajwan prowadzi z Polską 2:1 w meczu FED CUP by BNP PARIBAS.
 • Rewelacyjna Fręch. Polska - Tajwan 1:1!

  Magdalena Fręch pokonała Lee Ya-Hsuan 4:6, 6:0, 6:2 i wyrównała na 1:1 stan meczu FED CUP by BNP PARIBAS Polska - Tajwan. Stawką spotkania jest pozostanie w Grupie Światowej II tych rozgrywek.
 • Polska - Tajwan 0:1

  Paula Kania przegrała z Hsu Ching-Wen 3:6, 4:6 w pierwszym pojedynku meczu FED CUP by BNP PARIBAS w Inowrocławiu.
Wyniki
Rankingi
Fed Cup – TOP 5
1
Czechy
28890.00
2
Rosja
18145.00
3
Włochy
17625.00
4
Niemcy
13840.00
5
Francja
7815.00
11
Polska
4187.50

AKTUALNOŚCI

Fantastyczna atmosfera, Fręch odkryciem FED CUP by BNP PARIBAS Polska - Tajwan

Fantastyczna atomosfera w inowrocławskiej hali, mnóstwo kibiców i nieustający doping oraz rewelacyjna Magdalena Fręch. Tak tenisistki reprezentacji Polski zapamiętają spotkanie FED CUP by BNP PARIBAS z Tajwanem. Mimo spadku do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej zapowiadają, że za rok wrócą na zaplecze elity.

Spotkanie FED CUP by BNP Paribas Polska - Tajwan rozpoczął pojedynek Pauli Kani z Hsu Ching-Wen. Azjatka zagrała bardzo agresywnie, czym zmuszała Polkę do błędów. Polka kilka razy pozwoliła przełamać swój serwis a debiutantka w Pucharze Federacji w barwach Tajwanu regularnie zdobywała gemy przy swoim podaniu.

W drugim secie Kania przejęła inicjatywę, ale nadal nie wystrzegała się błędów, które wykorzystywała Ching-Wen. Polka w końcówce próbowała jeszcze odrabić straty. Z wyniku 2:5 nagle zrobiło się 4:5. Więcej zimnej krwi miała jednak tenisistka gości, która wygrała pierwsze spotkanie.

Polska - Tajwan 0:1

Paula Kania - Hsu Ching-Wen 3:6, 4:6

W drugim sobotnim meczu na inowrocławki kort wyszła Magdalena Fręch. Jej przeciwniczką była liderka reprezentacji Tajwanu - Lee Ya-Hsuan. Polska debiutantka w rozgrywkach FED CUP by BNP PARIBAS tremę odczuła tylko w pierwszym secie. Później opanowała emocje i toczyła wyrównaną walkę z bardziej doświadczoną rywalką. Druga partia była popisem gry Polki. Pewy serwis, różnorodna gra, dokładność i precyzja - te elementy spowodowały, że Fręch dominowała. Do wygrania tego seta bez straty gema potrzebowała tylko 30 minut.

Ostatnia odsłonę łodzianka rozpoczęła od straty własnego podania, ale szybko opanowała sytuację. Przełom nastąpił w szóstym gemie. Przy serwisie Tajwanki, Fręch odskoczyła na 4:2. Niesiona dopingiem kibiców szybko postawiła kropkę nad "i" wygrywając 6:2. Tym samym Polki wyrównały stan rywalizacji spotkania z Tajwanem na 1:1.
- Jeszcze się trzęsę, emocje były niesamowite. Publiczność bardzo mi pomogła. W pierwszym secie byłam spięta. Później zaczęłam "puszczać rękę" i wiedziałam, że mogę powalczyć o zwycięstwo. Cieszę się, że się udało, bo to bardzo ważny punkt. Czuję się świetnie, jutro walczymy dalej i znowu liczymy na pomoc kibiców - przyznała Fręch.
- Oczywiście, że lepiej byłoby, gdybyśmy niedzielę zaczęli od zwycięstwa. Byłoby łatwiej całemu zespołowi, a zwłaszcza Magdzie, która znowu zagra jako druga i będzie na niej spoczywać duża odpowiedzialność. Z drugiej strony celem jest wygranie całego meczu, a czy to zapewnimy sobie w singlu czy dopiero w deblu nie ma większego znaczenia - podsumował pierwszy dzień zmagać grający Kapitan biało-czerwonych, Klaudia Jans - Ignacik.

Polska - Tajwan 1:1

Paula Kania - Hsu Ching-Wen 3:6, 4:6
Magdalena Fręch - Lee Ya-Hsuan 4:6, 6:0, 6:2

Niedziela rozpoczęła się od meczu Paula Kania - Lee Ya-Hsuan. Polka wyszła na kort bardzo skoncentrowana. Grała odważnie, skutecznie atakowała i po dwóch przełamaniach serwisu rywalki po 32 minutach wygrała pierwszą partię 6:2. W drugiej, obie zawodniczki trzykrotnie traciły własne podanie, mimo to ich gra mogła się podobać publiczności. Wojnę nerwów wygrała jednak Tajwanka. Ostatnia odsłona była reklamą tenisa a emocje sięgnęły zenitu w 11 gemie. Przy serwisie Azjatki, Kania prowadziła 40:0, ale już po chwili musiała bronić piłki meczowej. Po 11 przełamaniu wyrównała na 6:6. Później, przy stanie 7:6 sosnowiczanka miała dwa meczbole, ale ambitna Lee wybrnęła z opresji.

Tajwanka poszła za ciosem. W kolejnym gemie była lepsza przy podaniu Polki a następnie przypieczętowała zwycięstwo.
- Przy piłkach meczowych zabrakło mi chyba trochę odwagi. Dobre choć to, że kibice mieli sporo frajdy z oglądania. Rozmawiałam przed meczem z całym teamem, ale najwięcej z Magdą Fręch, bo to ona grała z moją rywalką wczoraj. Byłam jednak trochę zdenerwowana i pewnie dlatego nie wszystkie założenia taktyczne udało się zrealizować - podsumowała spotkanie Kania.

Polska - Tajwan 1:2

Paula Kania - Hsu Ching-Wen 3:6, 4:6
Magdalena Fręch - Lee Ya-Hsuan 4:6, 6:0, 6:2
Paula Kania - Lee Ya-Hsun 6:2, 3:6, 7:9

Czwarty pojedynek to spotkanie Magdaleny Fręch i Hsu Ching-Wen czyli debiutantek w rozgrywkach FED CUP by BNP PARIBAS. Tajwanka gładko wygrała pierwszego seta, ale Fręch walczyła dzielnie. W drugiej partii grała zdecydowanie lepiej eliminując błędy z początku spotkania. Grała cierpliwie i konsekwentnie. Wygrała drugiego seta 6:4, przedłużając nadzieje polskich kibiców.

W decydującej partii, 18-latce brakowało już sił. Wykorzystała to Ching-Wen i zwyciężyła 6:3  zapewniając swojej reprezentacji pierwszy w historii awans do Grupy Światowa II FED CUP by BNP PARIBAS.
- Jestem lekko rozczarowana, że nie udało mi się utrzymać dobrej passy. Moje nogi po sobotniej grze na tym rodzaju nawierzchni nie wytrzymały i nie byłam w stanie grać tak jak wczoraj. W trakcie meczu miałam krótką przerwę na rozluźnienie mięśni, ale za dużo to nie pomogło. Ten weekend był dla mnie niesamowity. Przebywanie z całym teamem, ze wspaniałymi osobami oraz fakt, że udało mi się zdobyć punkt dla reprezentacji, sprawia, że jest to najlepszy tydzień w moim życiu - oceniła Fręch.

Polska - Tajwan 1:3

Paula Kania - Hsu Ching-Wen 3:6, 4:6
Magdalena Fręch - Lee Ya-Hsuan 4:6, 6:0, 6:2
Paula Kania - Lee Ya-Hsun 6:2, 3:6, 7:9
Magdalena Fręch - Hsu Ching-Wen 2:6, 6:4, 3:6

Przy awansie Tajwanu mecz deblowy nie miał już znaczenia. Grający Kapitan reprezentacji Polski - Klaudia Jans-Ignacik i Katarzyna Kawa uległy Chuang Chia-Jung i Chan Chin-Wei 2:6, 6:7 (1-7).
- Bardzo się cieszę, że powołałam Magdę Fręch. Można było zobaczyć jak ona sobie radzi, to może być kiedyś filar kadry. Przede wszystkim w grze dla reprezentacji liczy się kto jaką ma głowę. To są zupełnie inne mecze niż na turniejach. Tutaj naprawdę trzeba sobie poradzić z presją i ona to potrafi. To był pierwszy raz kiedy widziałam ją w akcji oprócz treningów. Cieszę się, bo opłaciło się to, że na nią postawiłam. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szybko nam się uda załatwić sprawę i wrócić do Grupy Światowej II - podsumowała występ w Inowrocławiu, Klaudia Jans-Ignacik.
- Wybranie miasta Inowrocławia na organizatora spotkania było strzałem w dziesiątkę. Muszę szczerze przyznać, że nie pamiętam kiedy ostatnio była taka atmosfera na trybunach - kibice fantastycznie nas dopingowali. Wszystkie jesteśmy pod wrażeniem - dodał Kapitan.

Polska - Tajwan 1:4

Paula Kania - Hsu Ching-Wen 3:6, 4:6
Magdalena Fręch - Lee Ya-Hsuan 4:6, 6:0, 6:2
Paula Kania - Lee Ya-Hsun 6:2, 3:6, 7:9
Magdalena Fręch - Hsu Ching-Wen 2:6, 6:4, 3:6
Klaudia Jans-Ignacik i Katarzyna Kawa - Chuang Chia-Jung i Chan Chin-Wei 2:6, 6:7 (1-7)
Galeria
Facebook
Twitter
Sponsor Tytularny
Sponsor międzynarodowy
Sponsor Reprezentacji Polski
Partner meczu
Partner meczu
Partner meczu
Partner meczu
Partner meczu
Partner meczu
Partner meczu
Partner meczu
Partner meczu
Patron medialny
Patron medialny
Oficjalny dostawca
Patron medialny
Patron medialny
Oficjalny dostawca
Oficjalny dostawca
Oficjalny dostawca