Znajdujesz się: NARODOWY DZIEŃ TENISA
O imprezie
ukryj
 
9 września czeka nas wielkie święto tenisa – Narodowy Dzień Tenisa. Na PGE Narodowym w Warszawie dojdzie do bezprecedensowego wydarzenia na skalę światową. Na płycie głównej stadionu rozstawionych zostanie 50 mini kortów oraz kort centralny.
 
Udział w Narodowym Dniu Tenisa zapowiedzieli nasi czołowi tenisiści, na czele ze zwyciężczynią 20 turniejów WTA Agnieszką Radwańską, dwukrotnym mistrzem wielkoszlemowym Łukaszem Kubotem czy jedną z najlepszych juniorek świata, mistrzynią Wimbledonu w tej kategorii wiekowej Igą Świątek.
 
Przez cały dzień, od godziny 11 do 19, kilkanaście tysięcy dzieci, ich rodziców i wszystkich innych chętnych będzie odkrywać piękno tenisa. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Dla dzieci przygotowano specjalną strefę, w której zapoznają się z tenisem i wezmą udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Chętni mogą zagrać w „Pucharze Tenis 10” w dwóch kategoriach wiekowych: niebieskiej i czerwonej.  Wszystkie dzieci zaprosimy do strefy gier i zabaw. Będzie też okazja, żeby sprawdzić prędkość serwisu, zmierzyć celność swoich uderzeń, ale i popisać się wiedzą tenisową w jednym z konkursów.
 
Na korcie centralnym do gry staną znani artyści, najlepsi w kraju zawodnicy w tenisie na wózkach, przedstawiciele tenisa amatorskiego. Po południu reprezentanci Polski na Puchar Federacji i Puchar Davisa oraz w młodszych kategoriach wiekowych, podzieleni na drużyny Białą i Czerwoną, rozegrają 11 krótkich meczów pokazowych. 
 
Wstęp na Narodowy Dzień Tenisa jest bezpłatny. 

Wszyscy będą mogli także bezpłatnie korzystać z kortów, rakiet i piłek, a radą w trakcie warsztatów dla rodziców, ale i trenerów, posłużą czołowi polscy szkoleniowcy. Impreza na PGE Narodowym to także znakomita szansa, by spotkać i zdobyć autograf naszych najlepszych tenisistów podczas specjalnych sesji autografowych.
 
W trakcie Narodowego Dnia Tenisa najlepszy polski tenisista w 2018 – roku 100-lecia odzyskania niepodległości, otrzyma Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wyróżnieni zostaną też reprezentanci kraju, organizatorzy największych turniejów w Polsce oraz kluby biorące udział w Programie Tenis 10. Impreza na PGE Narodowym zapoczątkuje obchody 100-lecia polskiego tenisa (2021 r.) w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.
 
Przyjdź, zagraj, rakiety, korty i trenerzy czekają na Ciebie!
 
Sponsorzy i Partnerzy wydarzenia
ukryj
Honorowy Patronat nad Narodowym Dniem Tenisa objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Ponadto Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało wydarzenie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z programu „Sport wszystkich dzieci”.

Partnerami wydarzenia są także: Grupa LOTOS S.A., NiepodległaPGE Narodowy, Totalizator Sportowy, Województwo Lubuskie, Kinder+Sport, BMG Goworowski i Mercedes-Benz Leasing.
 
W Narodowy Dzień Tenisa zaangażowani są również stali partnerzy Polskiego Związku Tenisowego: Solano, Recman, Hummel, Regent Warsaw Hotel, Solar, Rehasport i Central Kort.
 
Partnerami medialnymi zostali: Program 1 Polskiego RadiaOnet.pl, Przegląd Sportowy, Ströer, Magazyn Tenisklub i Tenisklub.pl.

Dziękujemy za wsparcie i współpracę!
Sponsorzy i Partnerzy wydarzenia
Program Narodowego Dnia Tenisa - kort centralny
ukryj
Program Narodowego Dnia Tenisa - kort centralny

Program Narodowego Dnia Tenisa - mini korty
ukryj
Program Narodowego Dnia Tenisa - mini korty

Mapa kortów na płycie głównej PGE Narodowego
ukryj
Mapa kortów na płycie głównej PGE Narodowego
Podsumowanie Narodowego Dnia Tenisa
ukryj
Podsumowanie Narodowego Dnia Tenisa

Przez całą niedzielę kilka tysięcy dzieci wraz z rodzicami i trenerami rewelacyjnie bawiło się na aż 51 kortach tenisowych, które powstały na PGE Narodowym w Warszawie. – Świetna impreza, oby więcej podobnych inicjatyw – komentowali Narodowy Dzień Tenisa czołowi polscy zawodnicy. 

Polski Związek Tenisowy zorganizował bezprecedensowe wydarzenie na skalę światową. Na płycie głównej PGE Narodowego wyrosło 50 mini kortów i jeden centralny. Tuż po otwarciu bram stadionu na arenę wylało się barwne morze. Tysiące dzieci chętnych do zabaw i gry w zaplanowanych turniejach, uśmiechy i aktywna rozrywka we wszystkich strefach, fruwające wokół kolorowe balony, rozgrzewka w rytmie zumby – zapanowała prawdziwa tenisowa euforia! Na każdym korcie czekał instruktor i rakiety. Radocha trwała od rana do wieczora... 

Właśnie o to nam chodziło. Tysiące dzieci, bo o takich liczbach możemy mówić, wielki turniej, wielkie święto. Warto było marzyć. Ale wymagało to też ogromu pracy wszystkich ludzi związanych w tenisem, również pracowników Polskiego Związku Tenisowego, bo to, co mamy przyjemność oglądać, to wielkie wydarzenie – mówił Prezes PZT Mirosław Skrzypczyński. 

To wielkie przedsięwzięcie, które pokazuje, że możemy wyjść z tenisem do ludzi. Że wcale tenis nie musi być sportem elitarnym. Przyjechały nie tylko dzieci z 57 ośrodków funkcjonujących w Narodowym Programie Upowszechniania Tenis 10. Przyszło też ich wiele z Warszawy, przyjechały również rodziny z miast, z których w ogóle się nie spodziewaliśmy – wyliczał Skrzypczyński. 

W Narodowym Dniu Tenisa licznie wzięli udział czołowi polscy tenisiści, m.in. Agnieszka Radwańska, reprezentanci Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa Marcin Matkowski, Kamil Majchrzak, Mateusz Kowalczyk, ćwierćfinalista juniorskiego US Open Daniel Michalski, Wojciech Marek czy reprezentantki Polski Paula Kania i wicemistrzyni Europy juniorek Maja Chwalińska. Na korcie centralnym zaprezentowali się też tenisiści na wózkach i grający w tenisa aktorzy, a każdy mógł wziąć udział w konkursach (np. na najszybszy serwis). 

Agnieszka Radwańska tryskała energią. Grała z dziećmi, pozowała do zdjęć, na korcie centralnym wzięła udział w pokazowym meczu, a potem rozdawała autografy. – Bardzo się cieszę, że przyszło tak wiele osób, tyle dzieci, tylu rodziców, trenerów; że mamy coś takiego. Doczekaliśmy się Narodowego Dnia Tenisa. Mogę tylko żałować, iż takiej imprezy nie było wcześniej. Mam nadzieję, że da to tenisowi, mówiąc potocznie, pozytywnego kopa i będziemy widzieć na kortach coraz więcej dzieci – powiedziała nasza najlepsza tenisistka tuż przed wejściem na kort centralny. W spotkaniu pokazowym, w parze z Matkowskim, pokonała Kanię i Majchrzaka, ale nie o zwycięstwo chodziło. Liczyła się zabawa… 

Impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Tłumy zwiedzały stoiska wystawców, w tym partnerów Polskiego Związku Tenisowego. Na sesję z udziałem Radwańskiej, Matkowskiego i Majchrzaka przewidziano kwadrans, ale chętnych było tak wielu, że plakaty, koszulki i piłki podpisywali trzy razy dłużej.  

Marcin Matkowski był pod ogromnym wrażeniem Narodowego Dnia Tenisa. – Super impreza, tłumy dzieci, a to najważniejsze, żeby jak najwięcej osób złapało tenisowego bakcyla. Wspaniale, że dzieci garną się do sportu. Widać duże zainteresowanie takimi imprezami. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy się cieszyć z kolejnych sukcesów, już tych osób, które tu dzisiaj przyszły – powiedział wybitny reprezentant Polski, chętnie pozujący do zdjęć z małymi adeptami tenisa. – Jeszcze nie widziałem tylu kortów ustawionych w jednym miejscu. Należy przyklasnąć Polskiemu Związkowi Tenisowemu za taką inicjatywę. Mam nadzieję, że takich wydarzeń będzie coraz więcej i zaczniemy się spotykać co roku – dodał. 

Narodowy Dzień Tenisa był znakomitą okazją, żeby uhonorować wybitnych reprezentantów Polski. Na korcie centralnym z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymała Agnieszka Radwańska, a za nieopisane zasługi dla polskiego tenisa wyróżnieni zostali także Wojciech Fibak, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. 

W niedzielę doszło także do bardzo ważnego dla Polskiego Związku Tenisowego wydarzenia. Na scenie prezes Mirosław Skrzypczyński ogłosił podpisanie trzech umów z nowymi partnerami PZT: firmami BMG Goworowski, Ferrero Polska Commercial i Amer Sports. – To są wspaniałe umowy z wspaniałymi partnerami, które otwierają nam drogę do rozwoju. Myślę, że przed nami jeszcze parę niespodzianek. Trochę cierpliwości, a tenis będzie się rozwijał w kierunku, o którym mówiliśmy – powiedział prezes PZT. 

Mirosław Skrzypczyński wyznacza sobie i związkowi następne cele. – Powiem tak: dla mnie Narodowy Dzień Tenisa skończył się tak naprawdę dwa tygodnie temu. Już pracujemy nad kolejnymi tematami, ponieważ mamy bardzo ambitne plany w 2019 roku. Chcemy zorganizować turniej Fed Cup, a takich drużynowych rozgrywek w Polsce nigdy nie było. Do tego cykl dwunastu zawodowych turniejów oraz oczywiście Narodowy Dzień Tenisa, w trochę innej formule, bardziej ambitny, z wielkimi niespodziankami... To nasz kolejny krok i cel – zapowiedział prezes PZT. 


Polski Związek Tenisowy

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Partner PZT

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.