Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTTO PZT Polish Tour – co najmniej 5 Polek zagra w Rokitki Park Open

Pięć Polek zagra w imprezie ITF W35 Rokitki Park Open rozgrywanej na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej w ranach cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2024. Jutro o miejsce w głównej drabince powalczą w decydującej rundzie eliminacji: Stefania Rogozińska-Dzik, Marcelina Podlińska (obie KS Górnik Bytom) i Oliwia Szymczuch (KS Dragon-Tennis Team-Pro Kraków).

Gry eliminacyjne wystartują o godz. 9.30, a w nich Dzik-Rogozińska spotka się z Kristiną Dmitruk, Podlińska z Marokanką Jasmine Kabbay, a Szymczuch z Egipcjanką Sandrą Samir.

Natomiast od godziny 12.30 zaplanowane są pierwsze mecze głównego. We wtorek w singlu zagra tylko jedna Polka - Anna Hertel (AZS Poznań), która otrzymała od Gdańskiej Akademii Tenisowej „dziką kartę”. Jej rywalką będzie Australijka Petra Hule.

Pozostałe cztery wkroczą do akcji dopiero w środę. Weronika Falkowska (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom zagra wtedy z Rumunką Ericą Fetecau, a posiadaczki „dzikich kart”: Gina Feistel (LOTTO PZT Team) z rozstawioną z numerem czwartym Szwajcarką Yleną In-Albon, a Weronika Ewald (PZT Junior Team/Gdańska Akademia Tenisowa) i Daria Kuczer (BKT Ad vantage Bielsko-Biała) poznają swoje przeciwniczki dopiero jutro po południu po dolosowaniu zwyciężczyń kwalifikacji.

Falkowska w ostatniej chwili weszła do głównej drabinki w singlu na podstawie rankingu, natomiast w deblu wystąpi z Czeszką Anetą Kucmovą. Jako najwyżej rozstawione mają na otwarcie „wolny los”. W ćwierćfinale spotkają się ze zwyciężczyniami pojedynku Hanny Jankowskiej (GAT Gdańsk) i Leticia Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda) z polsko-francuskim duetem Kuczer i Alice Tubello.

W drugiej rundzie, po walkowerze otrzymany od rywalek, są też już Oriana Gniewkowska (KAT Gdańsk i Ada Piestrzyńska (DeSki Warszawa). Natomiast w pierwszej wystąpią: polskie pary Daria Górska (CKT Grodzisk Maz.) i Marcelina Podlińska (KS Górnik Bytom) oraz Ewald i Martyna Mackiewicz (obie GAT Gdańsk), a także Polki z zagranicznymi partnerkami: Hanna Koprowska (GAT Gdańsk) i Aliaksandra Skapets oraz Rozalia Gruszczyńska (AZS Poznań) z Ukrainką Anastasiją Firman.

Wyniki: https://www.itftennis.com/en/tournament/w35-gdansk/pol/2024/w-itf-pol-2024-001/draws-and-results/

Partnerem Tytularnym cyklu, składającego się z 14 imprez ITF (6 damskich i 8 męskich) jest LOTTO, a Partnerami Głównymi - Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”.

Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/


Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner - MSiT

Partner Główny - T-Mobile

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Car Net

Partner Główny - DrogBruk

Partner PZT - Ziaja

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner PZT - Metalplast

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Joma

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.