Wyniki
Rankingi
Davis Cup – TOP 5
1
Francja
29968.75
2
Argentyna
21076.25
3
Belgia
20545
4
Chorwacja
16592.5
5
Wielka Brytania
14916.25
73
Polska
56.25

AKTUALNOŚCI

W ERGO ARENIE pojawił się najlepszy polski tenisista – Jerzy Janowicz. Łodzianin czeka na ostatnie wyniki badania rezonansem magnetycznym. Po nich zdecyduje czy zagra z Argentyną.
Polscy tenisiści rozpoczynającym się w piątek meczem z Argentyńczykami w Gdańsku zadebiutują w 16-zespołowej Grupie Światowej Pucharu Davisa. W składzie biało-czerwonych znaleźli się: Jerzy Janowicz (96. ATP), Kamil Majchrzak (300.) oraz debliści Marcin Matkowski i Łukasz Kubot.
Kapitan polskich tenisistów Radosław Szymanik w rozmowie z PAP odniósł się do sytuacji Jerzego Janowicza przed meczem z Argentyną w 1. rundzie Grupy Światowej Pucharu Davisa.
Łukasz Kubot może zastąpić kontuzjowanego Jerzego Janowicza w meczu pierwszej rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa z Argentyną, który w piątek rozpocznie się w Gdańsku. – Muszę być gotowy na wszystko, nie tylko do gry w deblu – powiedział 33-letni tenisista.
Kapitan reprezentacji Argentyny zapewnia, że przed meczem pierwszej rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa, który w piątek rozpocznie się w Gdańsku, koncentruje się tylko na swoim zespole. – Nie patrzę na skład Polaków – przyznał Daniel Orsanic.
Wtorek upłynął reprezentacjom Polski i Argentyny pod znakiem treningów i konferencji prasowych. W ERGO ARENIE tenisiści i kapitanowie cierpliwie odpowiadali na pytania dziennikarzy. Najwięcej było tych o występ Jerzego Janowicza.
Pierwszy dzień tygodnia meczowego upłynął w gdańskiej ERGO ARENIE pod znakiem przygotowań i sesji treningowych.
Kapitan tenisowej reprezentacji Polski – Radosław Szymanik był gościem “Sportowej Niedzieli” w TVP Sport. W programie mówił między innymi o przygotowaniach biało-czerwonych do spotkania z Argentyńczykami w Pucharze Davisa.
Reprezentacja Argentyna doleciała już do Polski. Podopieczni kapitana Daniela Orsanica jeszcze dziś mają zaplanowane zajęcia a od poniedziałku razem z Polakami rozpoczną treningi w ERGO ARENIE!
Odmierzamy już godziny do pierwszego meczu spotkania Davis Cup Polska – Argentyna. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy “małą ściągę”. Dzięki niej będziecie dokładnie wiedzieć, co, gdzie i kiedy na Was czeka.
Galeria
Wideo
Facebook
Twitter
Sponsor Tytularny
Sponsor Międzynarodowy
Miasto Gospodarz
Partner Meczu
Sponsor Reprezentacji Polski
Partner Meczu
Partner Meczu
Sponsor Reprezentacji Polski
Partner Meczu
Oficjalny Samochód
Oficjalny Dostawca
Partner Meczu
Oficjalny Hotel Meczu
Oficjalny Dostawca
Oficjalny Dostawca
Oficjalny Dostawca
Patronat Medialny