• Kliknij i oglądaj NA ŻYWO!

    Piątek, od 17.00: Żuk - Lam, Janowicz - Yeung. Sobota, od 13:00: Walków/Zieliński - Yeung/Kit Wong, Żuk - Yeung, Janowicz - Lam
Wyniki
Rankingi
Davis Cup – TOP 5
1
Francja
2289.13
2
Chorwacja
2166.01
3
Hiszpania
1177.38
4
Belgia
933.5
5
Argentyna
904.13
89
Polska
37.81

AKTUALNOŚCI

Polscy tenisiści nie sprostali graczom z Argentyny 2:3 w spotkaniu 1. rundy Grupy Światowej Davis Cup by BNP Paribas rozegrano w Ergo Arenie w Gdańsku. We wrześniu czekają ich baraże o utrzymanie się w elicie.
Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zdobyli pierwszy punkt dla polskiej drużyny w meczu 1. rundy Grupy Światowej Davis Cup by BNP Paribas.
Biało-czerwoni są w trudnej sytuacji po pierwszym dniu spotkania pierwszej rundy Grupy Światowej Davis Cup by BNP Paribas. Przegrywają z Argentyńczykami 0:2.
Polska przegrywa z Argentyną 0:1 w meczu pierwszej rundy Grupy Światowej Davis Cup by BNP Paribas w Gdańsku.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda wspiera naszych tenisistów. W liście do tenisistów zapewnił o swoim wsparciu. Poniżej treść listu.
W Wielkiej Sali Wety w Gdańsku rozlosowano plan gier I rundy Grupy Światowej DAVIS CUP by BNP PARIBAS. Historyczne spotkanie z Argentyną otworzy mecz Przysiężny – Pella.
Jerzy Janowicz i Kamil Majchrzak nie powalczą z Argentyńczykami w meczu Grupy Światowej Davis Cup by BNP Paribas.
Michał Przysiężny znalazł się w składzie reprezentacji Polski na spotkanie z Argentyną. To nie jedyna zmiana. Walkę z czasem przegrał Jerzy Janowicz, który ostatecznie nie wystąpi w ERGO ARENIE. W ekipie biało-czerwonych znalazł się za to Hubert Hurkacz.
W ERGO ARENIE pojawił się najlepszy polski tenisista – Jerzy Janowicz. Łodzianin czeka na ostatnie wyniki badania rezonansem magnetycznym. Po nich zdecyduje czy zagra z Argentyną.
Polscy tenisiści rozpoczynającym się w piątek meczem z Argentyńczykami w Gdańsku zadebiutują w 16-zespołowej Grupie Światowej Pucharu Davisa. W składzie biało-czerwonych znaleźli się: Jerzy Janowicz (96. ATP), Kamil Majchrzak (300.) oraz debliści Marcin Matkowski i Łukasz Kubot.
Galeria
Wideo
Twitter
Sponsor Reprezentacji Polski - Grupa LOTOS
Sponsor Reprezentacji Polski - Solano
Miasto Gospodarz - Kalisz
Partner Meczu - Ministerstwo sportu
Partner Meczu - Mapei
Partner Meczu - Artdent
Oficjalny dostawca - Recman
Oficjalny Dostawca - Kinder
Oficjalna Woda - Jantar
Oficjalna Piłka - Tretorn
Oficjalny Dostawca - Hummel
Oficjalny Dostawca - Strefa Tenisa
Oficjalny Dostawca - Castel Freres
Patronat Medialny - Tenisklub
Patronat Medialny - Jedynka