• Kliknij i oglądaj NA ŻYWO!

    Piątek, od 17.00: Żuk - Lam, Janowicz - Yeung. Sobota, od 13:00: Walków/Zieliński - Yeung/Kit Wong, Żuk - Yeung, Janowicz - Lam
Wyniki
Rankingi
Davis Cup – TOP 5
1
Francja
2289.13
2
Chorwacja
2166.01
3
Hiszpania
1177.38
4
Belgia
933.5
5
Argentyna
904.13
89
Polska
37.81

AKTUALNOŚCI

Puchar Davisa: Żuk zapewnił pierwszy punkt Polsce

Kacper Żuk pokonał Ching Lama 6:2, 6:1 zdobywając pierwszy punkt dla reprezentacji Polski w tenisowym spotkaniu Pucharu Davisa Polska – Hongkong w Kalisz Arenie. W drugim piątkowym meczu rywalizują Jerzy Janowicz i Pak Long Yeung. Impreza jest rozegrana bez udziału publiczności. Transmisja gier prowadzona jest na https://pztlive.pl.

Decyzję o rozegraniu meczu bez udziału widowni podjał - w związku z dynamiczną sytuacją w kraju, związaną z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym - Polski Związek Tenisowy w porozumieniu z władzami Miasta Kalisza, Wojewodą Wielkopolskim oraz Ministerstwem Sportu.
- Wpływ publiczności ma znaczenie, wsparcie ma duże znaczenie, szczególnie jeśli się gra u siebie. Kiedy nie idzie, kibice motywują do gry i dalszej pracy. Debiut w Pucharze Davisa nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w roli faworyta. Na początku było trochę ciężko, były nerwy, może trema, ale potem wszystko już poszło tak, jak trzeba. Myślałem, że będzie łatwiej mentalnie z orzełkiem na piersi, ale tak nie było. Przez ostatnie dni grało mi się dobrze, a tu trochę byłem spięty, jednak kiedy zobaczyłem, jak gra przeciwnik, wiedziałem, że grywałem już z lepszymi rywalami. Uspokoiłem się, próbowałem po prostu grać tyle, na ile potrafię – powiedział po meczu Żuk.

Polak rozpoczął mecz lekko zdenerwowany i na otwarcie przegrał swoje podanie, jednak szybko opanował sytuację i wyszedł na prowadzenie 2:1, a następnie 5:2, zanim rozstrzygnął losy pierwszej partii wynikiem 6:2.

W drugim secie jeszcze pewniej się poczuł na korcie i kontrolował w pełni rozwój wydarzeń. Szybko odskoczył na 3:0, potem o stanu 3:1 nie stracił już gema.
- Z kapitanem przed meczem omówiliśmy pewne rzeczy, które on może mi mówić i kiedy, bo jednak nie wszystko, co druga osoba mówi działa jak powinno. Mariusz nie do końca mnie zna, jednak na co dzień mnie nie widzi. Dlatego przed meczem ustaliliśmy, co powinien mi mówić w jakich momentach i tak się stało. Choćby typowe powiedzenie: to graj swoje, do mnie trafia, ale już graj odważnie tak – powiedział Żuk.

21-latek w styczniu zadebiutował w styczniu w drużynie narodowej podczas ATP Cup. W Brisbane przegrał w trzech setach z Chorwatem Marinem Ciliciem, ale pokonał w trzech - wówczas 108. na świecie - Austriaka Dennisa Novaka.

- Ciężko porównać te dwa debiuty. Tam grałem z takimi zawodnikami, których trudno porównywać, bo ich znalem z telewizji. Tamten występ pokazał mi, że mogę rywalizować z takimi dobrymi zawodnikami, a to mnie zmotywowało do lepszej gry i przyszły dobre wyniki, coraz wyższy ranking. Można powiedzieć, że po Australii zobaczyłem, że potrafię, bo zagrałem tam z dwoma zawodnikami z setki, jeden mecz wygrałem, drugi przegrałem. To uświadomiło mi, że potrafię i może kiedyś znajdę się tam, gdzie oni – dodał.

W sobotę rywalizacja rozpocznie się o godzinie 13.00, a jako pierwszy zostanie rozegrany mecz deblowy z udziałem Szymona Walkowa i Jana Zielińskiego. Ich rywalami będą Pak Long Yeung i Hong Kit Wong Potem na kort w singlu wyjdą pierwsze rakiety drużyn – Żuk i Yeung, a w razie konieczności w piątym meczu zobaczymy Janowicza i Lama.

Wyniki spotkania o Puchar Davisa Polska – Hongkong w Kaliszu:
piątek, 6 marca - gra pojedyncza
Kacper Żuk - Ching Lam 6:2, 6:1
następnie
Jerzy Janowicz - Pak Long Yeung
Galeria
Wideo
Twitter
Sponsor Reprezentacji Polski - Grupa LOTOS
Sponsor Reprezentacji Polski - Solano
Miasto Gospodarz - Kalisz
Partner Meczu - Ministerstwo sportu
Partner Meczu - Mapei
Partner Meczu - Artdent
Oficjalny dostawca - Recman
Oficjalny Dostawca - Kinder
Oficjalna Woda - Jantar
Oficjalna Piłka - Tretorn
Oficjalny Dostawca - Hummel
Oficjalny Dostawca - Strefa Tenisa
Oficjalny Dostawca - Castel Freres
Patronat Medialny - Tenisklub
Patronat Medialny - Jedynka