• Rosja w barażach

  Turniej Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji w Zielonej Górze zakończył się zwycięstwem reprezentacji Rosji, która w finale pokonała Szwecję 2:0.
 • Polska na podium

  Trzecie miejsce w turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej zajęła reprezentacja Polski, która pokonała Ukrainę 2:1.
 • Estonia wygrała walkę o utrzymanie

  W meczu o pozostanie w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji Estonia pokonała Danię 2:0 (debla nie rozgrywano).
 • Oglądaj wszystkie mecze na żywo!

  Zapraszamy na kanał PZT TENIS TV na YouTube, na którym można na żywo śledzić rywalizację z obu kortów.
 • Poznaj gwiazdę rozgrywek: Daria Kasatkina

  Znakomita juniorka. W 2014 roku wygrała Roland Garros do lat 18. Zawodowo gra od czterech lat i szybko pnie się w rankingu WTA. W październiku zadebiutowała w czołowej dziesiątce. Niezwykle utalentowana, często porównywana z Agnieszką Radwańską. Grę opiera na sprycie, nie na sile uderzeń.
Wyniki
Rankingi
Fed Cup – TOP 5
1
Czechy
35520
2
USA
26525
3
Białoruś
12347.5
4
Francja
11972.5
5
Niemcy
7875
27
Polska
1322.5

SZTAB SZKOLENIOWY

Kapitan reprezentacji - Dawid Celt

Kapitan reprezentacji - Dawid CeltSport ma we krwi. Od dziecka trenował tenisa i piłkę nożną. Ostatecznie zdecydował się na zawodową karierę na korcie. Zdobywał medale mistrzostw Polski i piął się w światowym rankingu. Niestety jego postępy przerwała poważna kontuzja uda. Zakończył karierę, ale miłość do tenisa pozostała. Pracował jako sparingpartner i trener. W 2011 roku trafił do sztabu szkoleniowego Agnieszki Radwańskiej. Od listopada 2017 roku prowadzi reprezentację Polski Fed Cup.

Drugi trener reprezentacji - Maciej Domka

Drugi trener reprezentacji - Maciej DomkaByły tenisista, przez większość kariery związany z klubem KS Warszawianka. Jako junior wystąpił na wielkoszlemowym Australian Open. W seniorskiej karierze osiągnął 5 miejsce w krajowym rankingu w singlu oraz 1 miejsce w deblu. Wielokrotnie reprezentował Polskę na turniejach typu "satelite", "futures", "challanger" oraz kilku dużych zawodach z cyklu ATP.

Po zakończeniu kariery sportowej, został profesjonalnym trenerem. Pracował z najlepszą polską parą deblową Alicja Rosolska/Klaudia Jans i z Urszulą Radwańską. W latach 2011-2012 i 2015 był trenerem reprezentacji Fed Cup. Teraz współpracuje z Białoruską Akademią Tenisową.

Sparingpartner - Mikołaj Jędruszczak

Sparingpartner - Mikołaj JędruszczakW ciągu kariery zawodniczej zdobył mistrzostwo Polski w singlu i wielokrotnie w deblu we wszystkich kategoriach wiekowych od skrzata do seniora. Ponadto zdobył kilkadziesiąt medali mistrzostw Polski innych kruszców. Zwycięzca i finalista turniejów TE, ITF Juniors, ITF Pro Circuit. Najwyższy ranking ATP 924. Reprezentant Polski w kategorii do lat 14, 16 i 18. Uczestnik programu Davis Cup Future (2014/2015). Uczestnik drużynowych mistrzostw Europy i Świata.

Od 2013 roku rozpoczął działalność trenerską, próbując w tym czasie łączyć swoją tenisową karierę z pracą. Uzyskał tytuł trenera tenisa (licencjonowany trener PZT i ITF) oraz zdobywał doświadczenie trenerskie.

Były trener Weroniki Falkowskiej, trener prowadzący wielu kadetów i juniorów w kraju. Dodatkowo trener w ośrodku tenisowym "Winner" Strzelce Opolskie, trener w Akademii Karoliny Woźniackiej.

Od 2016 r. właściciel i trener koordynator w Professional Tennis Center PTC w Katowicach.

Obecnie prowadzi Stefanię Rogozińską - Dzik, czołową juniorkę, drużynową Mistrzynię Świata, zawodniczkę Fed Cup Future. Jest również trenerem Jana Nowackiego, młodego, obiecującego zawodnika Akademii Tenisowej Legii Warszawa, medalisty Mistrzostw Polski do lat 10.

Fizjoterapeuta - Michał Kaczmarek

Fizjoterapeuta - Michał KaczmarekAbsolwent Akademi Wychowania Fizycznego w Krakowie na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej, absolwent i asystent Flandres International College Of Osteopathy (Belgia),
słuchacz studiów doktoranckich AWF Kraków.

Od najmłodszych lat rodzice zabierali go na mitingi lekkoatletyczne w Spale. W szkole średniej reprezentował barwy pierwszoligowego klubu. Studia na wydziale rehabilitacji ruchowej rozpoczął, by połączyć profesjonalny trening i naukę. Podczas dziewięciu lat treningów dolegały mu różne kontuzje. Zawsze zastanawiał sie, jak przyspieszyć regeneracje po wysiłku. Szukał odpowiedzi na pytanie, jak usprawnić leczenie urazów sportowych i jak przyśpieszyć powrót do sportu po kontuzji. Dlatego w 2008 roku postanowił zakończyć karierę z wynikiem 3. 51. 09 na dystansie 1500m i zająć się profesjonalną fizjoterapią sportową.

Fizjoterapeuta - Aleksander Trzciński

Fizjoterapeuta - Aleksander TrzcińskiAbsolwent Wydziału Rehabilitacji Warszawskiego AWFu i wielu szkoleń z zakresu medycyny i sportu, obecnie jest w trakcie pisania pracy doktorskiej; współpracuje od 4 lat z Polskim Związkiem Tenisowym; był fizjoterapeutą Mirjany Lucic Baroni (półfinalistka Australian Open 2017) i reprezentacji Polski juniorów w wioślarstwie. Ma doświadczenie w pracy z zawodnikami crossfitu, sportów walki, biegaczami. Były reprezentant kraju w kategorii młodzieżowej i 10-cio krotny medalista rangi Mistrzostw Polski w wioślarstwie.

W pracy wykorzystuje między innymi terapię manualną i powięziową, manipulacje stawowe, igłoterapię suchą i indywidualnie dobrane ćwiczenia funkcjonalne.

Kierownik drużyny - Michał Lewandowski

Kierownik drużyny - Michał LewandowskiAbsolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie uzyskał dyplom trenera tenisa. Dodatkowe kwalifikacje zdobył na amerykańskim kursie PTR (Professional Tennis Registry). Doświadczenie zdobywał również za granicą, trenując w Czechach w klubie NH Ostrava (macierzysty klub Ivana Lendla), a także grając w czeskich ligach juniorskich i seniorskich.

Jako zawodnik zdobywał wiele medali mistrzostw Polski w tenisie, w tym tytuł mistrza Polski w grze podwójnej. Jego kariera sportowa nie kończy się na tenisie. Przez siedem lat był w zawodniczej sekcji pływackiej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W dorobku ma również udział w finałach mistrzostw Polski w pływaniu.

Od kilku już lat pracuje jako komentator turniejów tenisowych w TVP Sport.

Psycholog - Paweł Habrat

Psycholog - Paweł HabratPsycholog sportu, członek Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje indywidualnie z zawodnikami różnych dyscyplin sportowych.

Obecnie współpracuje z kadrą narodową tenisa podczas rozgrywek Davis Cup i Fed Cup oraz Polskim Związkiem Piłki Ręcznej i piłkarską Lechią Gdańsk. W przeszłości - psycholog reprezentacji Polski w piłce nożnej podczas Mistrzostw Europy 2012. Współpracował m.in.: Polonią Warszawa, Jagiellonią Białystok, Zagłębiem Lubin oraz z Politechniką Warszawską (siatkówka - PlusLiga).

Habrat jest także współautorem narzędzi diagnostyczno-treningowych dla sportowców oraz publikacji i książek z zakresu psychologii sportu.

Trener przygotowania fizycznego - Paweł Rzepecki

Trener przygotowania fizycznego - Paweł RzepeckiAbsolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku i elitarnej szkoły trenerów European Institute of Fitness w Alicante, gdzie pracował jako trener osobisty. Jest również instruktorem sportu w dyscyplinach: tenis ziemny, gimnastyka sportowa, pływanie i koszykówka.

Ukończył szereg kursów w zakresie treningu funkcjonalnego, przygotowania motorycznego dla sportowców i nowoczesnych metod profilaktyki kontuzji. Zajmuje się przygotowaniem fizycznym czołowych polskich tenisistów.

Bazując na wiedzy i doświadczeniu, wykorzystuje różnorodne formy treningu. Łączy klasyczne ćwiczenia siłowe z treningiem funkcjonalnym i nowatorskimi rozwiązaniami.
Galeria
Twitter
Sponsor Tytularny
Sponsor międzynarodowy
Sponsor Reprezentacji Polski
Sponsor Reprezentacji Polski
Patronat
Patronat
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Oficjalna woda
Oficjalna piłka
Oficjalny samochód
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny