• Rosja w barażach

  Turniej Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji w Zielonej Górze zakończył się zwycięstwem reprezentacji Rosji, która w finale pokonała Szwecję 2:0.
 • Polska na podium

  Trzecie miejsce w turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej zajęła reprezentacja Polski, która pokonała Ukrainę 2:1.
 • Estonia wygrała walkę o utrzymanie

  W meczu o pozostanie w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji Estonia pokonała Danię 2:0 (debla nie rozgrywano).
 • Oglądaj wszystkie mecze na żywo!

  Zapraszamy na kanał PZT TENIS TV na YouTube, na którym można na żywo śledzić rywalizację z obu kortów.
 • Poznaj gwiazdę rozgrywek: Daria Kasatkina

  Znakomita juniorka. W 2014 roku wygrała Roland Garros do lat 18. Zawodowo gra od czterech lat i szybko pnie się w rankingu WTA. W październiku zadebiutowała w czołowej dziesiątce. Niezwykle utalentowana, często porównywana z Agnieszką Radwańską. Grę opiera na sprycie, nie na sile uderzeń.
Wyniki
Rankingi
Fed Cup – TOP 5
1
Czechy
35520
2
USA
26525
3
Białoruś
12347.5
4
Francja
11972.5
5
Niemcy
7875
27
Polska
1322.5

AKTUALNOŚCI

Polska na podium

Trzecie miejsce w turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej zajęła reprezentacja Polski, która pokonała Ukrainę 2:1. Pierwszy punkt dla biało-czerwonych zdobyła Magdalena Fręch, chociaż przegrywała z Kateryną Kozłową już 3:6, 3:5. Następnie Iga Świątek uległa Dajanie Jastremskiej, więc decydujący okazał się debel. W trzecim secie Alicja Rosolska i Iga Świątek prowadziły z Martą Kostiuk i Kateryną Kozłową 5:1, lecz musiały bronić piłek meczowych. W tiebreaku Polki wykorzystały już pierwszą taką okazję, dając całej drużynie powód do zaslużonego zadowolenia.
- Z Rosją przegraliśmy, bo, oceniając obiektywnie, byliśmy zespołem słabszym. Nie ma co ukrywać, że spotkanie z Danią po prostu musieliśmy wygrać i taki był nasz plan minimum. Dziś wydarzyło się coś bardzo ważnego. Pokonaliśmy faworyzowaną Ukrainę, przed turniejem stawianą w pierwszym szeregu kandydatów do awansu. I za to należą się dziewczynom wielkie podziękowania. Całemu sztabowi zresztą też, bo pracował po nocach, żeby następnego dnia dziewczyny były gotowe do gry. Dopiero budujemy nową reprezentację, jest w niej i trochę doświadczenia, i trochę młodzieńczej fantazji. W tym kontekście trzecie miejsce to nasz sukces. Chcielibyśmy podziękować także kibicom. Chociaż trybuny nie były wypełnione w całości, to jednak ci, którzy przyszli na nasze mecze, potrafili zapewnić znakomitą atmosferę - tak Dawid Celt, kapitan reprezentacji Polski, podsumował jej występ w zielonogórskim turnieju.
Galeria
Twitter
Sponsor Tytularny
Sponsor międzynarodowy
Sponsor Reprezentacji Polski
Sponsor Reprezentacji Polski
Patronat
Patronat
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Oficjalna woda
Oficjalna piłka
Oficjalny samochód
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny