• Rosja w barażach

  Turniej Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji w Zielonej Górze zakończył się zwycięstwem reprezentacji Rosji, która w finale pokonała Szwecję 2:0.
 • Polska na podium

  Trzecie miejsce w turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej zajęła reprezentacja Polski, która pokonała Ukrainę 2:1.
 • Estonia wygrała walkę o utrzymanie

  W meczu o pozostanie w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji Estonia pokonała Danię 2:0 (debla nie rozgrywano).
 • Oglądaj wszystkie mecze na żywo!

  Zapraszamy na kanał PZT TENIS TV na YouTube, na którym można na żywo śledzić rywalizację z obu kortów.
 • Poznaj gwiazdę rozgrywek: Daria Kasatkina

  Znakomita juniorka. W 2014 roku wygrała Roland Garros do lat 18. Zawodowo gra od czterech lat i szybko pnie się w rankingu WTA. W październiku zadebiutowała w czołowej dziesiątce. Niezwykle utalentowana, często porównywana z Agnieszką Radwańską. Grę opiera na sprycie, nie na sile uderzeń.
Wyniki
Rankingi
Fed Cup – TOP 5
1
Czechy
35520
2
USA
26525
3
Białoruś
12347.5
4
Francja
11972.5
5
Niemcy
7875
27
Polska
1322.5

AKTUALNOŚCI

Podsumowanie 3 dnia turnieju

Mecz Polska - Dania, kończący trzeci dzień turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji, potoczył się według najbardziej przewidywalnego scenariusza: Iga Świątek (mistrzyni Wimbledonu juniorek) po zaciętej walce pokonała Clarę Tauson (mistrzynię Australian Open juniorek) 6:3, 7:6(7), następnie Magda Linette napotkała słaby opór Karen Barritzy 6:2, 6:2, a na koniec Maja Chwalińska i Alicja Rosolska szybko postawiły kropkę nad i, wygrywając z Marią Jespersen i Hannah Viller Moeller 6:0, 6:3.

Zwycięstwo odniesione relatywnie łatwo nie oznacza, że nie było czym się emocjonować. Przede wszystkim same tenisistki miały powód do stresu. No, może nie Alicja Rosolska, dla której był to już 36. mecz w Pucharze Federacji z już ósmą partnerką.
- Bardzo się cieszę, że dostałam szansę występu w reprezentacji Polski zwłaszcza przed naszą publicznością i w parze z tak dobrą deblistką jak Ala. Oczywiście byłoby dziwne, gdybym w debiucie nie odczuwała tremy - powiedziała Maja Chwalińska.
- Co jest wyjątkowego we wprowadzaniu do drużyny coraz młodszych koleżanek? - powtórzyła pytanie Alicja Rosolska. - Chyba zdanie sobie sprawy, jak szybko przemija czas...

Magda Linette już zdążyła się przyzwyczaić do roli liderki reprezentacji, jednak i ona miała powód do niewielkiego niepokoju.
- Bo dla mnie to również był debiut, tyle że przed polską widownią. W środę czułam sporą tremę, dziś już trochę mniejszą - podsumowała.
Kapitana Dawida Celta zapytano, o czym rozmawiał z Igą Świątek podczas przerw między gemami, co jej doradzał albo sugerował.
- Nie wiem, czy moje uwagi pomogły Idze wygrać ten trudny mecz. Iga jest zawodniczką z dużym temperamentem, więc rolą trenera czy kapitana jest pomóc jej trochę go okiełznać. Dziś się udało.

A jutro? Jutro mecz Polski z Ukrainą o trzecie miejsce w tym turnieju i lepszą pozycję na liście rozstawionych w przyszłym roku. Dania zmierzy się z Estonią, a stawką będzie pozostanie w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej, natomiast Rosja i Szwecja zagrają o prawo udziału w tegorocznych barażach o Grupę Światową II.
Galeria
Twitter
Sponsor Tytularny
Sponsor międzynarodowy
Sponsor Reprezentacji Polski
Sponsor Reprezentacji Polski
Patronat
Patronat
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Partner turnieju
Oficjalna woda
Oficjalna piłka
Oficjalny samochód
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny
Patron medialny