Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTOS PZT Polish Tour: Będą nowi mistrzowie

Poznaliśmy finalistów turnieju LOTOS PZT Polish Tour rozgrywanego na obiekcie Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi. Piątkowe mecze obfitowały w niespodzianki. W sobotę o tytuł zagrają Paweł Ciaś z Janem Zielińskim oraz Paula Kania-Choduń z nierozstawioną Katarzyną Wysoczańską.

Dzień rozpoczęliśmy od smutnej informacji. Michał Dembek z powodu urazu mięśnia skośnego brzucha musiał zrezygnować z dalszej gry w łódzkim turnieju. Tym samym po raz pierwszy w finale zawodów LOTOS PZT Polish Tour zobaczymy Jana Zielińskiego.

- Mam problemy z mięśniami brzucha tak naprawdę od ćwierćfinałowego spotkania z Maćkiem Rajskim w Kozerkach. Prawdopodobnie jest to pokłosie tego, że zmieniłem ruch serwisowy. Od pierwszego dnia w Łodzi czułem, że ciężko będzie mi grać na najwyższym poziomie. Dzisiaj na rozgrzewce nie byłem już w stanie nawet serwować – skomentował swój stan zdrowia Dembek.

Rywalem rozstawionego z numerem trzecim Zielińskiego będzie Paweł Ciaś, którego mecz z Kacprem Żukiem był jednym z najlepszych pod względem sportowym spotkań w tegorocznym cyklu. 26-letni Ciaś swoją agresywną i widowiskową grą zachwycał licznie zgromadzoną publiczność na tarasie przy korcie centralnym. Gdańszczanin świetnie radził sobie w końcowych fazach obydwu setów, kiedy to w dziesiątym gemie dwukrotnie udało mu się przełamać aktualnego mistrza Polski.

Do sporej sensacji doszło w turnieju damskim. Nierozstawiona Katarzyna Wysoczańska pokonała turniejową „trójkę” – Stefanię Rogozińską-Dzik. Spotkanie pełne było długich wymian, ale w tych warunkach skuteczniejszy okazał się kombinacyjny styl gry Wysoczańskiej, która w ciągu dwóch dni wyeliminowała aż trzy rozstawione rywalki.

- Nie jestem rozstawioną zawodniczką, ale grając każdy kolejny turniej czułam się bardziej pewna siebie. Mimo tego, że zagrałam sporo spotkań nie czuję się zmęczona i mam dużo siły. Z pewnością jest to wynik moich ostatnich treningów ogólnorozwojowych, które wykonywałam w czasie kwarantanny i teraz to procentuje – powiedziała 23-letnia tenisistka, która na co dzień studiuje stomatologię.

Doskonałe widowisko sprawiły łódzkim kibicom Paula Kania-Choduń oraz Katarzyna Piter. Trwające ponad trzy i pół godziny spotkanie obfitowało w liczne zwroty akcji oraz piękne, długie wymiany. Temperaturę w tie-breaku trzeciego seta podniosła decyzja sędziego, z którą nie mogła pogodzić się Kania-Choduń. Ostatecznie, zawodniczka pochodząca z Sosnowca opanowała emocje i wygrała trzy ostatnie punkty w meczu.

- Jestem zaskoczona, że Kasia dała radę zagrać tak dobrze. Ta dziewczyna jest nie do zdarcia, a jej wielkie serce do gry nie do przebicia. Trochę mi napsuła nerwów, ale w końcu się jej zrewanżowałam – powiedziała Kania, dla której sobotni finał będzie pierwszym w grze pojedynczej LOTOS PZT Polish Tour.

Polski Związek Tenisowy

Partner - Niepodległa

Partner - Ministerstwo Sportu

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.