Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Pomimo zimna i nieco uciążliwego wiatru, bardzo sprawnie przebiegały gry drugiego dnia turnieju Puchar Polski LOTOS PZT Polish Tour na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. Impreza o randze OTK Super Series, z pulą nagród 28 tys. złotych, tradycyjnie otwiera czwartą edycję cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.
Zarządy PZT i Fundacji JW Tennis Support mają przyjemność poinformować o nawiązaniu długoterminowej współpracy, docelowo w kilku obszarach, której celem jest tworzenie lepszych warunków do uprawiania tenisa w Polsce.
Magda Linette (AZS Poznań) wyeliminowała rozstawioną z numerem szóstym Tunezyjkę Ons Jabeur 3:6, 7:6 (7-4), 7:5 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros. Mecz polskiej tenisistki oficjalnie otwierał 126. edycję paryskiego turnieju, jednego z czterech najważniejszych w sezonie.
Przed rozpoczęciem wielkoszlemowego Roland Garros, zawodnik LOTOS PZT Team - Kamil Majchrzak (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) osiągnął ćwierćfinał w turnieju ATP 250 w Genewie. W tej samej fazie udział w imprezie WTA 250 w Strasbourgu zakończyła Magda Linette (AZS Poznań).
Już w sobotę, na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej, ruszy IV edycja LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Największymi imprezami będą 96. Esvelo Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu, pierwsza w kraju impreza rangi ITF W100 – Memoriał Lecha i Marii Kaczyńskich rozgrywany w Kozerkach oraz tradycyjnie już zamykając cykl męski challenger Pekao Szczecin Open.
Iga Świątek zdobyła Billie Jean King Cup Heart Award, nagrodę za szczególne zaangażowanie i wzorową postawę w meczu reprezentacji narodowej. W kwietniu, w Radomskim Centrum Sportu, polskie tenisistki pokonały Rumunię 4-0 i wywalczyły historyczny awans do finałowego turnieju o BJKC (8-13 listopada).
Trwa walka o stypendium w kategorii U12. Na półmetku rywalizacji w turniejach polsko-czeskich liderami są
K. Priklylova i B. Krzyśko. Kliknij i zobacz aktualną klasyfikację.
Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski ➡️ rekordowa pula nagród ➡️ ekskluzywne Mercedesy dla triumfatorów ➡️ korty KS "Górnik" Bytom ➡️ już w lipcu 🇵🇱💪
Piąty tytuł w tym roku zdobyła Iga Świątek, zwyciężając w turnieju WTA 1000 w Rzymie, czym powtórzyła wynik uzyskany na kortach Foro Italico przed rokiem. W finale dużego challengera ATP w Bordeaux wystąpił deblista Jan Zieliński, a taki sam wynik w grze podwójnej w imprezie ITF M15 w Antalyi osiągnął Maks Kaśnikowski (obaj LOTOS PZT Team).
Iga Świątek wygrała 26. z rzędu mecz w Tourze, awansując do półfinału turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych Foro Italico w Rzymie (pula nagród 2 527 250 euro). Aktualna liderka rankingu tenisistek pewnie pokonała w piątek Kanadyjkę Biancę Andreescu 7:6 (7-2), 6:0.