Narodowy Dzień Tenisa: Wrocław
W sobotę Olimpijski Club we Wrocławiu będzie gościł Narodowy Dzień Tenisa, odbywający się w tym roku jednocześnie w 10 miastach. Obchodom tym towarzyszyć będą 31. Branżowe Mistrzostwa Polski Firm Naftowych, Gazowniczych i Energetycznych w Tenisie o Puchar Prezesa PGNiG SA.
- Trzecia edycja Narodowego Dnia Tenisa będzie się różnić od poprzednich. Ze względu na pandemię koronawirusa postanowiliśmy zorganizować ją w 10 miastach, a nie jak dotychczas w Warszawie na stadionie PGE Narodowym. Takie rozwiązanie pozwoli nam dotrzeć do większej liczby miłośników tenisa w wielu miejscach, a jednocześnie unikniemy wielotysięcznego skupiska ludzi w jednym miejscu. Wierzę, że ta formuła się sprawdzi, a jeśli tak będzie, to pewnie kolejne edycje Narodowego Dnia Tenisa pójdą w tym właśnie kierunku. To duże wyzwanie organizacyjne, a możemy je zrealizować dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, zresztą pani minister Danuta Dmowska-Andrzejuk objęła w tym roku nasze święto honorowym patronatem – powiedział prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.
W każdym z 10 miast podstawą ramowego programu Narodowego Dnia Tenisa będą Talentiada Tenisowa, turnieje Tenis 10, bezpłatne treningi i konsultacje szkoleniowe, animacje, konkursy i zabawy ruchowe, a także pokazowe mecze z udziałem zawodników LOTOS PZT Polish Tour. Natomiast we Wrocławiu odbędzie się także Tenisowe Pożegnanie Lata organizowane przez Fundację Aktywni dla Polski. Najmocniejszym sportowym akcentem będzie z pewnością 31. już edycja Branżowych Mistrzostw Polski Firm Naftowych, Gazowniczych i Energetycznych w Tenisie o Puchar Prezesa PGNIG SA.
- Nasz turniej posiada już 30-letnią tradycję i z roku na rok się rozrasta oraz cieszy coraz większym zainteresowaniem, niesłabnącym nawet pomimo pandemii koronawirusa. Z myślą o zdrowiu uczestników przygotowaliśmy wszystko zgodnie z właściwymi procedurami sanitarnymi i będziemy się starali zrobić wszystko, żeby rywalizacja przebiegała bezpiecznie. W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Polskim Związkiem Tenisowym i nasze mistrzostwa w ten sposób wkomponują się w obchody Narodowego Dnia Tenisa. Szczególnie w tym trudnym czasie pandemii ważne jest, żeby środowisko tenisowe wspólnie popularyzowało tę dyscyplinę sportu, bo jest ona jednym z najlepszych sposobów na aktywny relaks pozwalający podnieść odporność organizmu – powiedział prezes stowarzyszenia "Sportgas" Waldemar Mnich, organizator branżowych MP.
Otwarcie mistrzostw nastąpi już w piątek, o godz. 9.00, a finałowe mecze rywalizacji pracowników firm gazowych i paliwowych zostaną rozegrane w sobotę późnym popołudniem. Impreza organizowana jest dzięki środkom Ministerstwa Sportu.
W sobotę, 5 września, Narodowy Dzień Tenisa odbywać się będzie równolegle w 10 miastach, oprócz Wrocławia także w: Bytomiu (Górnik Bytom), Gdańsku (Gdańska Akademia Tenisowa), Jankach koło Warszawy (Yanke Sport Club ), Łodzi (Miejski Klub Tenisowy), Olsztynie (KT Jakubowo i OKT Jodłowa), Poznaniu (AZS Poznań), Puławach (SKT Smecz), Szczecinie (SKT Promasters) i Zielonej Górze (MOSiR Zielona Góra)
- Cieszę się, że po raz kolejny jesteśmy patronem tej imprezy organizowanej przez Polski Związek Tenisowy. Ministerstwo Sportu wspiera Narodowy Dzień Tenisa w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci". Jestem przekonana, że przyjęta w tym roku formuła jest lepsza i odpowiada obecnym wymogom i zaleceniom w zakresie COVID-19. Jako ministerstwo staramy się pomóc organizatorom imprez odnaleźć się w nowej rzeczywistości sportowej podczas pandemii. Będzie promowany między innymi tenis bez barier, bo integracja jest bardzo ważna – mówiła Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk podczas konferencji prasowej Narodowego Dnia Tenisa.
We Wrocławiu, w ramach Narodowego Dnia Tenisa, zostanie rozegrany także turniej tenisa na wózkach.
Ramowy program Narodowego Dnia Tenisa we Wrocławiu (Olimpijski Club, Al. Paderewskiego 35; godz. 10-16):
4-5 września
31. Branżowe Mistrzostwa Polski Firm Naftowych, Gazowych i Energetycznych w Tenisie o Puchar Prezesa PGNiG SA
5 września
Talentiada Tenisowa – w godz. 10-16
zabawy, animacje, konkursy, bezpłatne porady trenerskie - w godz. 10-16
turniej tenisa na wózkach - godz. 10-16
turniej Tenisa Plażowego – w godz. 12-16
mecze pokazowe z udziałem zawodników LOTOS PZT Team - w godz. 12-14