Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 14-21 lutego na kortach MOSIR Zielona Góra odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie. Wezmą w nich udział zawodnicy i zawodniczki do lat 18, a na zwycięzców rywalizacji w singlu czekać będą wysokie stypendia w wysokości 24 tysięcy na okres 12 miesięcy.

- Tego jeszcze w polskim tenisie nie było. Wiadomo, że juniorzy nie mogą, tak jak zawodowcy, rywalizować o premie finansowe. Dlatego cieszę się, że dzięki naszym partnerom, kolegom udało się ufundować tak wysokie stypendia, bo dzięki nim tegoroczni mistrzowie będą mogli się dalej rozwijać i przygotowywać do startów w profesjonalnym Tourze. Wszyscy wiemy, że w tenisowej karierze najtrudniejszym momentem jest właśnie przejście od juniora do seniora. To jest moment, w którym potrzebne jest największe wsparcie szkoleniowe, ale i finansowe. W tym mają pomóc te stypendia. Natomiast mistrzowie w deblu wywalczą bony na zakup sprzętu
tenisowego w sklepie Strefa Tenisa, a wszyscy srebrni medaliści otrzymają piękne wartościowe zegarki od zaprzyjaźnionej zielonogórskiej firmy Tomka Cerbińskiego /www.zegarki.zgora.pl/ - powiedział Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Rywalizacja tenisistów do lat 18 toczyć się będzie na twardych kortach o nawierzchni typu Deco Turf w hali tenisowej MOSiR Zielona Góra (ul.
Sulechowska 37), a współorganizatorem jest klub UKS Dwójka Zielona Góra. W singlu rozlosowane zostaną drabinki na 32 uczestników w turnieju głównym jak i również w eliminacjach zarówno wśród chłopców jak i również dziewcząt, a w grze podwójnej na 16 par. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, impreza będzie się odbywać bez udziału publiczności, wyjątek stanowić będzie obsługa turnieju choć do ostatnich dni mamy nadzieję że jeszcze coś może się zmienić.

- Te mistrzostwa odbędą się w Zielonej Górze, dzięki zaangażowaniu lokalnych władz miejskich i pod patronatem marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak. To cieszy, bo moje rodzinne miasto od dawna organizuje tenisowe imprezy i posiada potrzebną do tego infrastrukturę. Ale ważne, że za tymi wydarzeniami stoją ludzie, którzy naprawdę kochają tenis i sami go uprawiają, prezydent miasta Janusz Kubicki czy dyrektor MOSIR Zielona Góra Robert Jagiełowicz. Oni też we wrześniu uczestniczyli w Narodowym Dniu Tenisa w naszym mieście, jednym z 10 na mapie kraju, podczas tej sztandarowej imprezy Polskiego Związku Tenisowego. To ważne, bo ich szczere zaangażowanie towarzyszy nam od dawna i jest bardzo pomocne podobnie jak i pani Marszałek. Cieszy mnie bardzo że wspólnie możemy organizować w Zielonej Górze tak piękne imprezy i wierzę że przed nami jeszcze wiele takich wspólnych przedsięwzięć - podkreśla Mirosław Skrzypczyński.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów będą pierwszą dużą imprezą tenisową organizowaną w kraju w tym sezonie. Podczas nich nieformalnie zainaugurowane zostaną obchody 100-lecia istnienia Polskiego Związku Tenisowego, który został założony w lipcu 1921 roku w Poznaniu.

- Już w połowie lutego w Zielonej Górze otworzymy wystawę właśnie poświęconą 100-leciu PZT, którą przygotowujemy razem z Biurem Niepodległa, Ministerstwem Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PGNiG oddział w Zielonej Górze który również finansowo wspiera Mistrzostwa Polski Juniorów. W ramach ekspozycji zaprezentujemy najważniejsze wydarzenia z historii polskiego tenisa, poszerzając ją o historię tenisa w Lubuskim. Ale znaczna jej część będzie też poświęcona setnej rocznicy
odzyskania niepodległości przez Polskę. To będzie tylko pierwszy etap, bo wystawa odwiedzi w sumie 18 miast, w których będą odbywać się najważniejsze tegoroczne wydarzenia tenisowe, choćby w marcu odwiedzi Kalisz, w ramach spotkania w Pucharze Davisa z Salwadorem. Potem pojawi się w Bytomiu, podczas meczu Billie Jean King Cup z Brazylią. Każda jej odsłona będzie wzbogacona o najważniejsze wydarzenia na przestrzeni tych stu lat w danym regionie - powiedział Mirosław Skrzypczyński.

W tegorocznym kalendarzu imprez w Polsce, oprócz dwóch meczów z udziałem reprezentacji kraju kobiet i mężczyzn, ważnym punktem będą lipcowe 95. Narodowe Mistrzostwa Polski. Będzie więc wiele okazji do przybliżenia historii polskiego tenisa. Patronat nad 100-leciem PZT objęli: Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu profesor Piotr Gliński oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Wszystko to w roku olimpijskim, bowiem na lipiec przesunięto ubiegłoroczne igrzyska w Tokio. A my po cichu liczmy na prezent z okazji 100-lecia PZT, czyli pierwszy polski medal olimpijski w tenisie. Trzymamy mocno kciuki za naszych reprezentantów.

Partner - Ministerstwo Sportu

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Główny - forBET

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner Generalny - CarNet

Kinder Joy of moving Tennis Trophy

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner Techniczny - Hummel

Partner Medyczny Reprezentacji

Oficjalna Woda - Jantar

Oficjalny Partner - Seiko

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner - tenis4u.pl

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Partner Techniczny

Partner - Broyx

Partner Marketingowy - Falubaz

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner - Kubota

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

PZT Najlepszym Związkiem Sportowym 2019

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.