Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

HMP Juniorów: Triumfy Ewald i Pawelskiego

W Zielonej Górze odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (do lat 18). Na starcie zawodów stanęła cała krajowa czołówka z Polą Wygonowską, Zuzanną Kubachą, Weroniką Ewald, Maksem Kaśnikowski, Aleksandrem Orlikowskim i Marcelem Kamrowskim na czele. Transmisje z kortu głównego można było oglądać na żywo na kanale YouTube PZT TENIS TV. Mecze z odtworzenia można zobaczyć TUTAJ.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Lubuskiego – Pani Elżbiety Anny Polak. Mistrzowie Polski w grze pojedynczej dziewcząt i chłopców otrzymali stypendia o wartości 24 000 zł. Wicemistrzom, także w grze pojedynczej wyjątkowe zegarki wręczyły Zegarki Zielona Góra [www.zegarki.zgora.pl]. Głównym Fundatorem była Pracownia Autorska Roman Szumny.

Mistrzowie Polski w grze podwójnej dziewcząt i chłopców otrzymali też karty upominkowe o wartości 1000 zł na zakupy w sklepie Strefatenisa.com.pl.

SINGIEL JUNIOREK
Pierwsza runda: (1) Wygonowska – Turczuk 6:1, 7:5; Bednarz – Bajorek 6:4, 6:2; Frankowska – Bergler 6:7 (6), 6:4, 10:0; Orlińska – (8) Bartusek 6:3, 6:2; (4) Świerczyńska – Jodłowska 6:3, 6:1; Kopel – Czapulak 6:4, 6:2; Formella – Olszewska 6:2, 6:2; (7) Górska – Bozova 6:2, 6:3; (6) Lipiec – Piestrzyńska 7:5, 6:4; Feistel – Pawlikowska 7:6 (3), 6:2; Straszewska – Szpakowska 6:3, 6:1; (3) Gruszczyńska – Podhajecka 6:0, 6:2; Ewald – (5) Niewiadomska 6:3, 6:3; Gustowska – Łężniak 6:7 (8), 6:2, 10:3; Koralnik – Halbersztadt 6:2, 6:0; (2) Kubacha – Gołaś 7:5, 7:6 (1). 
Druga runda: Wygonowska – Bednarz 6:0, 1:6, 11:9; Frankowska – Orlińska 6:0, 6:1; Świerczyńska – Kopel 6:1, 6:3; Górska – Formella 6:4, 6:1; Lipiec – Feistel 7:5, 6:2; Gruszczyńska – Straszewska 6:2, 6:1; Ewald – Gustowska 6:1, 6:3; Koralnik – Kubacha 6:1, 6:1. 
 
Ćwierćfinały: Frankowska – Wygonowska 6:2, 6:1; Świerczyńska – Górska 6:3, 6:1; Lipiec – Gruszczyńska 4:6, 6:3, 10:7; Ewald – Koralnik 6:4, 6:4.
 
Półfinały: Frankowska – Świerczyńska 0:6, 6:2, 7:5; Ewald – Lipiec 7:6 (5), 6:3.
 
Finał: Ewald – Frankowska 6:4, 6:3. 
 
SINGIEL JUNIORÓW
Pierwsza runda: (1) Kaśnikowski – G. Matuszewski 6:0, 6:0; Kos – Lis; Stokowski – Lechno-Wasiutyński 6:1, 6:2; (8) B. Zgoła – Tomański 6:3, 3:6, 10:5; (4) Pieczonka – Bojko 6:1, 6:1; Szymkowiak – Manczak-Mancewicz 6:1, 1:0 i krecz Oliviera; Szczap – Siekanowicz 3:6, 6:4, 10:3; (5) Pieczkowski – A. Majchrzak 6:4, 6:0; (6) Pawelski – M. Włodarczyk 6:3, 5:7, 10:3; Grygołowicz – Roś 6:7 (5), 6:3, 10:5; Dziopak – Gogulski; (3) Kamrowski – Juszczak; (7) Konowczuk – Kończal 6:4, 6:7 (3), 10:2; Kusiewicz – Stankiewicz 6:2, 2:6, 10:8; Matuszczyk – Mizerski 6:2, 7:6 (3); (2) Orlikowski – G. Zgoła 6:2, 6:1.

Druga runda: Kaśnikowski – Kos 6:1, 6:0; Stokowski – B. Zgoła 2:6, 6:3, 10:8; Pieczonka – Szymkowiak 6:1, 7:5; Pieczkowski – Szczap 6:4, 6:4; Pawelski – Grygołowicz 3:6, 7:5, 10:1; Kamrowski – Dziopak 5:7, 6:1, 10:1; Kusiewicz – Konowczuk 6:2, 6:3; Orlikowski – Matuszczyk 6:1, 6:1.  
 
Ćwierćfinały: Kaśnikowski – Stokowski 6:1, 6:4; Pieczonka – Pieczkowski 4:6, 7:5, 10:8; Pawelski – Kamrowski 3:6, 6:0, 10:8; Orlikowski – Kusiewicz 6:3, 6:2.
Półfinały: Pieczonka – Kaśnikowski 7:5, 3:6, 10:8; Pawelski – Orlikowski 6:4, 6:1.
 
Finał: Pawelski – Pieczonka 6:3, 6:3.  
 
DEBEL JUNIOREK
Pierwsza runda: (1) Górska/Świerczyńska – bye; Bednarz/Koralnik – Bajorek/Grott 6:1, 6:3; (3) Formella/Gruszczyńska – Carpenter/Czapulak 6:2, 6:3; Bartusek/Gustowska – Koczan/Maniawska 6:3, 6:1; Bozova/Niewiadomska – Durska/Frankowska 7:6 (3), 6:4; (4) Ewald/Lipiec – Jodłowska/Szpakowska 6:2, 7:5; Kopel/Łężniak – Halbersztadt/Orlińska 7:5, 6:1; (2) Gołaś/Wygonowska – bye. 
 
Ćwierćfinały: Górska/Świerczyńska – Bednarz/Koralnik 6:1, 7:6 (7); Formella/Gruszczyńska – Bartusek/Gustowska 6:3, 6:3; Ewald/Lipiec – Bozova/Niewiadomska 7:6 (3), 4:6, 10:4; Gołaś/Wygonowska – Kopel/Łężniak 6:7 (4), 7:5 10:5.
 
Półfinały: Górska/Świerczyńska – Formella/Gruszczyńska 6:3, 6:0; Ewald/Lipiec – Gołaś/Wygonowska 6:4, 7:5.
 
Finał: Górska/Świerczyńska – Ewald/Lipiec 6:2, 6:4. 
 
DEBEL JUNIORÓW
Pierwsza runda: (1) Kaśnikowski/Orlikowski – Kos/B. Zgoła 7:5, 6:1; Matuszczyk/Strzelecki – Kusiewicz/Szczap 6:4, 6:3; (4) Pawelski/Stokowski – Grygołowicz/G. Matuszewski 6:4, 6:2; Kończal/Lis – Gogulski/A. Majchrzak 6:3, 6:3; Rytelewski/G. Zgoła – Bojko/Juszczak 2:6, 6:4, 10:4; (3) Kamrowski/Tomański – Dziopak/Konowczuk 7:6 (4), 6:2; Osomański/Sopoliński – Roś/Wereszka 6:2, 6:1; (2) Pieczkowski/Pieczonka – Pałyszko/Stankiewicz 6:3, 6:1.
 
Ćwierćfinały: Kaśnikowski/Orlikowski – Matuszczyk/Strzelecki 6:1, 6:2; Pawelski/Stokowski – Kończal/Lis 6:1, 4:6, 11:9; Kamrowski/Tomański – Rytelewski/G. Zgoła 6:2, 6:3; Pieczkowski/Pieczonka – Osomański/Sopoliński 6:4, 6:1.
 
Półfinały: Kaśnikowski/Orlikowski – Pawelski/Stokowski 6:3, 6:4; Pieczkowski/Pieczonka – Kamrowski/Tomański 7:6 (2), 6:2.
 
Finał: Pieczkowski/Pieczonka – Kaśnikowski/Orlikowski 7:6 (2), 4:6, 10:7. 
 
ELIMINACJE JUNIOREK
Pierwsza runda: Koczan – (1) Podulka walkower; (9) Kopel – Chodkowska 6:0, 6:4; (2) Olszewska – Niemc 4:6, 6:3, 6:4; (12) Rajca – Mańkowska 7:5, 4:6, 6:3; (3) Łężniak – Kowalczyk 6:4, 6:1; Daroszewska – (13) Wróblewska 6:2, 6:3; Straszewska – (4) M. Głowacka 6:2, 2:6, 7:5; Popławska – (14) Skowrońska 6:4, 7:6 (3); (5) Durska – Ciesielczyk 6:0, 6:2; Halbersztadt – (15) Maniawska 6:4, 6:2; Pawlikowska – (6) Węgrzyn 6:2, 6:2; (10) Telżyńska – Grott 6:3, 6:4; (7) Zaremba – Szmyd 6:1, 6:4; (11) Orlińska – Pieczyńska 6:4, 6:3; (8) Czapulak – Paluch 4:6, 6:1, 6:3; (16) Z. Witkowska – N. Michta 6:1, 6:0. Druga runda: Kopel – Koczan 6:2, 6:3; Olszewska – Rajca 7:5, 6:1; Łężniak – Daroszewska 6:3, 6:2; Straszewska – Popławska 6:4, 6:4; Halbersztadt – Durska 6:4, 6:3; Pawlikowska – Telżyńska 6:2, 6:0; Orlińska – Zaremba 6:3, 6:2; Czapulak – Z. Witkowska 6:3, 3:6, 6:1.

ELIMINACJE JUNIORÓW
Pierwsza runda: (1) Pałyszko – bye; (12) M. Włodarczyk – J. Włodarczyk 6:3, 6:4; (2) Gontar – Piekarz 6:2, 6:4; (10) Manczak-Mancewicz – Solarski 6:0, 6:2; Grygołowicz – (3) Osomański 5:7, 6:2, 6:1; (14) Z. Rytelewski – Chorostin 6:0, 6:1; (4) Dzieło – Popławski 6:2, 6:1; Siekanowicz – (15) Kosowski 6:4, 6:1; (5) B. Sopoliński – Rudnicki 6:2, 6:2; (9) A. Majchrzak – Usiądek 6:2, 6:3; (6) Szymkowiak – Szymczak 6:3, 6:2; (13) Łosiewicz – Pakuła walkower; Juszczak – (7) Strzelecki 6:3, 6:0; (16) Bajurko – Kawałkowski 6:3, 4:6, 6:4; Cała – (8) Wereszka 7:5, 6:1; (11) Mizerski – Walkowski 6:2, 5:7, 6:0. Druga runda: M. Włodarczyk – Pałyszko 4:6, 6:3, 7:5; Manczak-Mancewicz – Gontar 6:1, 7:6 (3); Grygołowicz – Z. Rytelewski 7:6 (4), 5:7, 6:3; Siekanowicz – Dzieło 6:2, 2:6, 6:4; A. Majchrzak – B. Sopoliński 6:4, 7:6 (4); Szymkowiak – Łosiewicz 6:2, 7:5; Juszczak – Bajurko 6:3, 6:3; Mizerski – Cała 6:3, 6:2.

Turniej odbywał się na twardych kortach o nawierzchni typu Deco Turf w hali tenisowej MOSiR Zielona Góra (ul. Sulechowska 37).

źródło: polski-tenis.pl

Partner - Ministerstwo Sportu

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner Generalny - CarNet

Kinder Joy of moving Tennis Trophy

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Partner Główny - forBet

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Techniczny - Hummel

Partner Medyczny Reprezentacji

Oficjalna Woda - Jantar

Oficjalny Partner - Seiko

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner - tenis4u.pl

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Partner Techniczny

Partner - Broyx

Partner Marketingowy - Falubaz

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner - Kubota

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

PZT Najlepszym Związkiem Sportowym 2019

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.