Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTOS PZT Polish Tour 2021 w międzynarodowej obsadzie

Tegoroczny cykl turniejów LOTOS PZT Polish Tour będzie liczył 12 imprez. W jego skład będą wchodzić także Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbędą się w lipcu na kortach Górnika Bytom. Jacek Muzolf, przewodniczący sekcji tenisowej AZS Poznań i zarazem dyrektor Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open, był gospodarzem spotkania szefów cyklu LOTOS PZT Polish Tour 2021.

Głównymi tematami były kwestie dotyczące spraw technicznych, ale ważnym i zarazem miłym akcentem było wręczenie specjalnych podziękowań wszystkim dyrektorom turniejów zaliczanych do ubiegłorocznej edycji.

– W tym roku obchodzimy 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego. Podczas każdego z turniejów cyklu będziemy mówić o naszym jubileuszu. Dzisiejsze spotkanie w stolicy Wielkopolski nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie w Poznaniu założony został wiek temu nasz związek. Dlatego sierpniowa edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open w ramach LOTOS PZT Polish Tour będzie miała szczególny charakter – wyjaśnia Mirosław Skrzypczyński, prezes PZT. I dodaje, że na kortach przy Noskowskiego powinni pojawić się w sierpniu ważni oficjele i zaprezentowane zostaną dwa wydawnictwa powstałe z okazji tak ważnej dla środowiska tenisowego rocznicy.

W tym roku LOTOS PZT Polish Tour będzie się składał z 12 imprez, w większości w międzynarodowej obsadzie. – Zaczynamy w Gdańsku i akurat te zawody rozegrane zostaną z udziałem krajowej czołówki. Także 95. Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, które planowane są w dniach 9-16 lipca odbywać się będą z udziałem
wyłącznie rodzimych graczy. Pozostałe imprezy zostały wpisane do kalendarza ITF, bądź ATP. Cały cykl zamykać będzie wrześniowy ATP Challenger Pekao Szczecin Open – zaznacza Krzysztof Bobala, koordynator cyklu i dyrektor szczecińskiego challengera. I jednocześnie dodaje, że w LOTOS PZT Polish Tour zadebiutują dwa miasta - Gdynia i Radom. Z kolei w Łodzi wystąpią po raz pierwszy tenisiści z zagranicy. Na trasie, poza wymienionymi miastami znajdą się jeszcze: Wrocław, Warszawa, Kozerki i Bydgoszcz.

– Myślę, że warta podkreślenia jest informacja dotycząca puli nagród podczas mistrzostw w Bytomiu. Wyniesie ona ponad 700 tys. zł, a złoci medaliści gry pojedynczej wyjadą z Bytomia nowiutkimi Mercedesami ufundowanymi przez dealera BMW Goworowski z Gdyni – mówi prezes Skrzypczyński.

Co istotne, kluby, których reprezentanci zdobędą najwięcej punktów podczas turniejów, będą mogły liczyć na nagrody finansowe.

– Chcemy, żeby „twarzą” LOTOS PZT Polish Tour 2021 był Kacper Żuk, który zajmuje obecnie 172. miejsce w rankingu ATP. Podczas ubiegłorocznej edycji cyklu Kacper był największym jego beneficjentem zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym, zarabiając 68 tys. zł i zdobywając ważne punkty ATP. Wygrał w 2020 roku jedyną
imprezę w międzynarodowej obsadzie, Mistrzostwa Wielkopolski Talex Open – tłumaczy Dominik Kwiatkowski z Grupy Bono, organizatora cyklu, który jest odpowiedzialny za działania marketingowe.

źródło: tenismagazyn.pl

Partner - Ministerstwo Sportu

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Główny - forBET

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner Generalny - CarNet

Kinder Joy of moving Tennis Trophy

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner - tenis4u.pl

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

PZT Najlepszym Związkiem Sportowym 2019

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.