Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

95. NMP w Bytomiu: Tytuł dla Majchrzaka

Najwyżej rozstawiony Kamil Majchrzak zdobył złoty medal 95. Narodowych Mistrzostw Polski oraz granatowego Mercedesa Klasy A ufundowanego przez firmę BMG Goworowski. W piątkowym finale tenisista LOTOS PZT Team pokonał 7:6 (7-4), 6:1 broniącego tytułu Kacpra Żuka (również LOTOS PZT Team), występującego z numerem drugim.

Finalista dostał czek na 40 tysięcy złotych. Przypominamy, że w tym roku NMP miały rekordową pulę nagród przekraczającą 700 tysięcy złotych i są pod tym względem największą imprezą trzeciej edycji LOTOS PZT Polish Tour, składającego się z 13 turniejów, w tym 11 międzynarodowych.

Nowy mistrz Polski Kamil Majchrzak powiedział:
- Było to bardzo trudne spotkanie. Znamy się dobrze, trenujemy razem. Ani ja, ani Kacper nie mieliśmy jak się zaskoczyć, chociaż to był nasz pierwszy oficjalny mecz. Wyniki, które Kacper robił przez ostatnie 1,5 roku, pokazują jak dobrym jest tenisistą i jak bardzo się rozwija, dogania mnie i mam nadzieję, że w perspektywie czasu również Huberta Hurkacza. Dzisiaj było dużo szachów, decydowały detale i poszczególne punkty. Bardzo równy set, bez przełamań. Drugi to głównie konsekwencja
pierwszego. Ze mnie zeszło ciśnienie, jak miałem już seta na koncie. Kacper był pod większą presją, żeby wrócić do meczu, musiał wygrać seta. Podniosłem poziom gry, a Kacper lekko zgasł. Tak naprawdę tak się ten set potoczył. Na razie grałem tutaj. W Tokio będę musiał się przestawić na inną nawierzchnię. Gram dobrze w tenisa, mam bardzo dobre dwa miesiące. Liczę, że będę w stanie zamieszać. Każdy tenisista prędzej czy później będzie musiał rozegrać turniej życia i być może to właśnie ja będę w stanie powalczyć o strefę medalową. Teraz muszę podjechać do Łodzi, przepakować się. Jeszcze dziś muszę być w hotelu w Warszawie, a jutro po południu lecimy. Czasu nie mam za dużo, ale oby zawsze były takie problemy.

Kacper Żuk powiedział po finale:
- Dobrze, że to był mecz z Kamilem. Pierwszy set bardzo dobry z obu stron, dwie piłki zadecydowały o wyniku tie-breaka. W drugim secie zeszło ze mnie ciśnienie, dało się we znaki zmęczenie. Dwa i pół meczu w czwartek odcisnęło swoje piętno, bo jeszcze wieczorem grałem finał debla. Kamil bardzo dobrze rozpoczął drugiego seta. Wiedziałem, że muszę rzucić wszystko na szalę, jeśli chcę z nim powalczyć. Niestety zagrał za dobrze w drugiej partii i nie miałem już nic do powiedzenia. Przede
wszystkim serwisem robiłem dużo punktów bezpośrednio albo miałem potem łatwe piłki. W drugiej partii jakość "jedynki" spadła, a Kamil lepiej returnował. Grał dużo agresywniej niż w pierwszym secie. Gratulacje dla niego. Był dziś lepszy. Przy takiej mocnej obsadzie Narodowych Mistrzostw Polski finał to bardzo dobry rezultat. Zawsze oczekuje się zwycięstwa, ale przegrać z takim rywalem, to nie mam sobie nic do zarzucenia. Możliwe, że zagram eliminacje ATP 250 w Gstaad, ale zobaczymy. Później challenger w Segovii.

Warto podkreślić, że we wszystkich czterech finałach 95. Narodowych Mistrzostw Polski spotkali się zawodnicy lub pary rozstawione z numerami 1. i 2. W deblu mężczyzn najlepsi okazali się Szymon Walków i Jan Zieliński (obaj LOTOS PZT Team), a u kobiet - Weronika Falkowska (LOTOS PZT Team) i Katarzyna Kawa.

Partner - MKDNiS

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner Generalny - CarNet

Kinder Joy of moving Tennis Trophy

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Wydarzenia 95. NMP

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

PZT Najlepszym Związkiem Sportowym 2019

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.