Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

95. NMP w Bytomiu: Magdalena Fręch obroniła tytuł

Broniąca tytułu Magdalena Fręch triumfowała w piątek w 95. Narodowych Mistrzostwach Polski na kortach Górnika Bytom. W ostatnim finale tegorocznej edycji rozstawiona z numerem drugim tenisistka LOTOS PZT Team pokonała Katarzynę Kawę (nr 2.) 6:3, 6:4.

Finał stał na bardzo wysokim poziomie, a zwyciężczyni odjechała z Bytomia żółtym Mercedesem Klasy A, ufundowanym przez firmę BMG Goworowski. Natomiast Kawa wywalczyła czek na 40 tysięcy złotych. Obie w przyszłym tygodniu zagrają w singlu oraz razem w deblu w turnieju WTA Tour na kortach Arki Gdynia.

Jeśli chodzi o wysokość premii wypłacanych uczestnikom w kraju, tylko gdyńska impreza przewyższa pulą nagród 95. Narodowe Mistrzostwa Polski, które oferowały tym razem ponad 700 tysięcy złotych. 95. edycja MP przypada w wyjątkowym roku, w którym Polski Związek Tenisowy obchodzi 100-lecie istnienia. Po raz drugi z rzędu rozgrywane były na kortach Górnika.

Mistrzyni Polski 2021 Magdalena Fręch po finale:
- Zobaczymy, jak mocno będę wciskała gaz za kierownicą żółtego Mercedesa, bo na razie nie myślę o tym. Wiem, że będę musiała wracać, ale na razie jestem jeszcze tutaj i muszę ochłonąć. Tytuł smakuje wyśmienicie, mimo że jest to kolejny raz, to cieszę się, jakby to był mój pierwszy. Nie można porównywać tego finału z ubiegłorocznym, bo jesteśmy innymi zawodniczkami. Minął rok i dużo się zmieniło. Mecz był bardzo wyrównany i wszystko mogło się potoczyć w drugą stronę. Tym bardziej cieszę się, że domknęłam to w swoją stronę. Kasia grała rewelacyjnie przez pierwsze trzy gemy w drugim secie. Trafiała takie piłki, że sama byłam w szoku. Wiedziałam, że jeżeli trafia to nie jestem w stanie nic zrobić. Musiałam to przeczekać, zaczekać aż pojawią się błędy i tak też się stało. Kasia zawsze sprawia problemy na korcie. Jest bardzo waleczna. Nastawiałam się na ciężki mecz i taki też był. Psychicznie wytrzymałam ten mecz lepiej. Patrząc na nagrody to mistrzostwa przeszły naprawdę dużą metamorfozę.
Impreza kilka lat temu nie przykuwała uwagi najlepszych zawodniczek. Nie było o co grać. Teraz nagrody są bardzo prestiżowe. Wiele osób przyjeżdża ze względu na nie i to, co można osiągnąć. Z roku na rok jest coraz lepsza obsada. Cieszę się, że nie grałam tutaj debla. Była to logiczna decyzja z mojej strony, bo wiedziałam, po co tu przyjechałam. Już jutro muszę być w Gdyni, więc jest bardzo mało czasu na odpoczynek. Nie byłabym w stanie pogodzić tego z turniejem deblowym. Nie odpoczęłabym tak, jak to zrobiłam.

Wicemistrzyni Polski Katarzyn Kawa powiedziała po finale:
- Był to dobry mecz, stojący na fajnym poziomie. Jak to bywa w spotkaniach z Magdą, miałam mnóstwo szans, ale niestety nie wykorzystałam ich. Mogłabym mieć do siebie pretensje albo żyć dalej, więc... będę żyć dalej. Dałam z siebie maksa, zrobiłam co mogłam. Przede mną kolejne turnieje, w których będę walczyć o jak najlepsze wyniki. Myślę, że żeby osiągnąć coś w tenisie, nie muszę wygrywać z Magdą. Po prostu poczekam na kolejne szanse. Gram coraz lepiej i to jest pozytywne, rozkręcałam
się tu z każdym meczem. Dobrze to nastraja na przyszłość i kolejne występy. Przede mną turniej w Gdyni. Będę mieć tam fantastyczne wsparcie rodziny i polskiej publiczności. Zdecydowanie na osłodzenie porażki w singlowym finale jest triumf deblowy z Weroniką Falkowską. Ogólnie jestem zadowolona ze startu w tych mistrzostwach.

Partner - MKDNiS

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner Generalny - CarNet

Kinder Joy of moving Tennis Trophy

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Wydarzenia 95. NMP

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

PZT Najlepszym Związkiem Sportowym 2019

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.