Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Prezes PZT o Superlidze Tenisa i meczu Polska-Czechy

- Superliga Tenisa ma być motorem napędowym dla rozwoju „białego sportu” w Polsce na kolejne lata. To będzie skok w tenisowy XXI wiek, który przyciągnie kolejnych sponsorów i duże pieniądze, z czego przede wszystkim mają skorzystać kluby – podkreśla Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

– „Superliga Tenisa – najlepsza zawodowa liga na świecie”, tak brzmi pełna nazwa projektu. Ma to być liga zawodowa. Rozgrywki bez ograniczeń dla obcokrajowców jak i zawodników z Polski. Transfery i wypożyczenia będą mogły być realizowane na zasadach określonych według regulaminów PZT. To ma być przedsięwzięcie, o którym będzie głośno nie tylko w naszym kraju – dodał Mirosław Skrzypczyński w wywiadzie przeprowadzony m przez Macieja Łosiaka z „Tenis Magazyn” i Radosława Patroniaka „Głos Wielkopolski”.

Superliga Tenisowa ruszy w niedzielę 29 maja 2022 roku, a drużyny uczestniczące w niej zostaną podzielone na trzy klasy rozgrywkowe: Ekstraklasę, 1. Ligę i 2. Ligę. W każdej rywalizować będzie po osiem zespołów, składających się z czworga tenisistów: dwóch kobiet i dwóch mężczyzn.

- W ramach poszczególnych spotkań ligowych będą do rozegrania dwa single męskie i dwa kobiece oraz gra podwójna zarówno kobiet jak i mężczyzn. Same spotkanie mają być jak najbardziej atrakcyjne dla widzów, dlatego mecz ligowy będzie się odbywał jednego dnia. Zawsze w niedzielę. Pojedynki toczyć się będą równolegle na dwóch kortach, więc kibice będą mieli łatwy przegląd sytuacji. Chcemy, żeby wybrane spotkania, na których pojawią się tenisiści o znanych nazwiskach były transmitowane w telewizji o zasięgu krajowym. Do tego cotygodniowy magazyn TV. Podczas meczu kolejki biuro prasowe i studio TV. Relacja streamingowa i współpraca z najważniejszymi lokalnymi mediami w regionie – tłumaczy prezes PZT.

Cały wywiad można przeczytać: https://tenismagazyn.pl/miroslaw-skrzypczynski-superliga-stanie-sie-motorem-napedowym-polskiego-tenisa/?fbclid=IwAR38KYxabsRMrLJig6TJZzPZxdGkYlzyQKsPHoYQ47OIBVZ2Q06HqvyRJ9c

oraz w sobotnim wydaniu papierowym „Głosu Wielkopolskiego”.

Mirosław Skrzypczyński został we wrześniu wybrany w Warszawie na drugą kadencję na prezesa Polskiego Związku Tenisowego, na lata 2021-25. W kolejnych sezonach będą kontynuowane przez związek takie programy jak: LOTOS PZT Polish Tour, Narodowe Mistrzostwa Polski, LOTOS PZT Team, Narodowy Dzień Tenisa, Tenisowa Zima, Narodowy Program Upowszechniania Tenisa. A już na początku 2022 roku ruszy Narodowe Centrum Tenisowe PZT w Kozerkach, koło Grodziska Mazowieckiego. Ale jeszcze w tym roku czeka nas duże wydarzenie tenisowe w Zielonej Górze.

– Mecz międzypaństwowy drużyn Polski i Czech będzie ukoronowaniem jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego. W dniach 10-11 grudnia zapowiadają się wielkie emocje. W obu ekipach zagrają kobiety i mężczyźni. Nasi sąsiedzi z południa awizują w składzie takie nazwiska jak: Petra Kvitova, Katerina Siniakova, Marketa Vondrousova, Jiri Vesely i Lukas Rosoal. Co do składu reprezentacji Polski trwają rozmowy z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem. Udział potwierdzają Łukasz Kubot, Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Mada Linette, Magdalena Fręch, czy Katarzyna Kawa – zapowiada Mirosław Skrzypczyński.

Partner - MKDNiS

Partner - Niepodległa

Strategiczny Sponsor PZT, Mecenas 100-lecia PZT

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Wydarzenia 95. NMP

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

PZT Najlepszym Związkiem Sportowym 2019

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.