Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Wimbledon: Wygrane Świątek i Fręch, 5 Polek gra dalej!

Drugi dzień wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie przyniósł 36. z rzędu mecz bez porażki Igi Świątek. Liderka rankingu WTA pokonała we wtorek Chorwatkę Janę Fett 6:0, 6:3. Natomiast Magdalena Fręch (LOTOS PZT Team) wyeliminowała Włoszkę Camilę Giorgi (nr 21.) 7:6 (7-4), 6:1. To oznacza, że aż pięć polskich tenisistek osiągnęło drugą rundę w The Championships 2022.

Świątek nie grała nigdzie od zwycięstwa, jakie przed trzema tygodniami odniosła w wielkoszlemowej imprezie na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. Właśnie w Paryżu wyrównała dotychczasowy rekord Amerykanki Venus Williams, czyli 25 wygranych kolejnych meczów w międzynarodowym Tourze.

We wtorek Iga świetnie rozpoczęła mecz, zdobywając pierwszą partię bez straty seta, po 33 minutach. Biorąc pod uwagę pewność gry i skuteczność, nic nie zapowiadało „turbulencji”. Jednak na otwarcie drugiego seta nieoczekiwanie straciła swoje podanie.

Od razu odrobiła stratę, ale w trzecim gemie znowu przegrała swój serwis na 1:3. Chwile później obroniła pięć „break pointów”, ale zachowała zimną głowę i wyszła z opresji. A właściwie zdobyła pięć następnych gemów i rozstrzygnęła losy meczu po 75 minutach.

To spotkanie otworzyło wtorkową rywalizację na Korcie Centralnym, mogącym pomieścić 15 tysięcy widzów. Kolejną rywalką liderki rankingu WTA będzie w czwartek Holenderka Lesley Pattinama Kerkhove, obecnie 138. na świecie, która znalazła się w drabince jako „lucky loser”, bowiem wcześniej odpadła w decydującej rundzie eliminacji.

Pod wieczór na kort numer 4. wyszły Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom) i Włoszka Camila Giorgi, rozstawiona z numerem 21. Faworytką była włoska tenisistka, a pierwszy set był bardzo wyrównany, ale w tie-breaku lepsza okazała się zawodniczka LOTOS PZT Team, wygrywając go 7-4. Ale w drugiej partii Magda nie pozostawiła przeciwniczce złudzeń, kto jest lepszy tego dnia i oddała jej tylko jednego gema.

Jak na razie w 135. edycji The Championships 2022 jesteśmy świadkami koncertu polskich tenisistek. W poniedziałek byliśmy świadkami wielkiego sukcesu debiutującej w Wielkim Szlemie Mai Chwalińskiej (BKT Advantage Bielsko-Biała), która wcześniej wygrała trzy mecze w eliminacjach.

W pierwszej rundzie tenisistka LOTOS PZT Team wyeliminowała 6:0, 7:5 Czeszkę Katerinę Siniakovą, byłą liderkę deblowego rankingu WTA i obecnie 63. singlistkę świata. Kolejną rywalką sklasyfikowanej na 170. miejscu Polki będzie Amerykanka Alise Riske-Amritraj.

Drugą rundę osiągnęła również druga polska zwyciężczyni eliminacji – Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała), pokonując Kanadyjkę Rebeccę Marino 6:4, 3:6, 7:5. W 1/32 finału czeka Kasię ogromne wyzwanie, bowiem na jej drodze stanie rozstawiona z numerem trzecim Tunezyjka Ons Janbeur, którą miesiąc temu w pierwszej rundzie Roland Garros wyeliminowała Magda Linette (AZS Poznań).

Właśnie Linette, jako ostatnia z Polek w poniedziałek, odnotowała wygraną w pierwszej rundzie, bowiem wieczorem okazała się lepsza od Meksykanki Fernandy Contreras-Gomes 6:1, 6:4. Teraz Magdę czeka w środę pojedynek z byłą liderką rankingu WTA - Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber (nr 15.), która na co dzień trenuje w Puszczykowie koło Poznania.

W pierwszej rundzie nie powiodło się na londyńskiej trawie obydwóm Polakom startującym w singlu. Rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz, ubiegłoroczny półfinalista, przegrał pięciosetowy maraton zakończony tie-breakiem (8-10) z Hiszpanem Alejandro Davidovichem-Fokiną, a zawodnik LOTOS PZT Team Kamil Majchrzak (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) poniósł porażkę w trzech setach z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem.

Kup bilet na mecz Polska - Szwecja

Partner Główny PZT - MSiT

Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner Główny Tenisa Młodzieżowego - PGE

Partner Główny Tenisa Dziecięcego - VIG

Partner Główny - T-Mobile

Partner PZT - Hertz

Partner Główny WTA125 Polish Open- m.st. Warszawa

Partner Główny WTA125 Polish Open-AKTYWNA WARSZAWA

Partner PZT - Uni-logistics sp. z o.o.

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Solano

Partner PZT - Metalplast

Partner - Festina

Partner - Hillwood

Partner Reprezentacji Kobiet - Solar

Patron Medialny - TENIS MAGAZYN

Partner medialny - Polsat Sport

Partner medialny - WP SportoweFakty

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner Bohdan Tomaszewski Cup - m.st. Warszawa

Partner - Instytut Sportu

Partner - Związek Polskiego Pickleballu

Partner Techniczny - Joma

Partner wydarzeń dla dzieci

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner Technologiczny

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.19/U
(wejście I, parter).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.19/U
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.