Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

LOTOS PZT Polish Tour w Radomiu

Polskie tenisistki rywalizowały tylko w grze podwójnej w pierwszym dniu turnieju ITF W25 LOTOS Radom Cup, ósmej z 12 imprez w tegorocznym cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. 2022. Swoje mecze wygrały we wtorek Anna Hertel i Martyna Kubka, Stefania Rogozińska-Dzik, Aleksandra Zuchańska oraz Aleksandra Buczyńska z Walerią Daraszuk.

Jako pierwsze do ćwierćfinału awansowały Anna Hertel (AZS Poznań) i Martyna Kubka (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), pokonując nie bez trudu Czeszki Adelę Moravcovą i Denisę Pospisilovą 6:2, 6:7 (3-7), 10-7.

- Debel jest zawsze dobrym przetarciem przed pierwszym meczem singlowym, bo można się oswoić z nawierzchnią. Tym bardziej, że jeszcze w ubiegłym tygodniu grałam na twardych kortach w swoim klubie w Kozerkach w turnieju Polish Open, więc doszła jeszcze konieczność przestawienia się na inną nawierzchnię. Dzisiaj początek wyglądał obiecująco, ale końcówka była bardzo nerwowa i wyrównana. Ale najważniejsze, że udało się wygrać i teraz już regeneracja i przygotowanie do jutrzejszego singla – powiedziała Kubka, która w środę o godz. 10.00 spotka się ze Słowaczką Katariną Kuzmovą.
Kubka w ubiegłym tygodniu dotarła do 1/8 finału w turnieju ITF W100 Memoriału Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open 2022, rozgrywanego na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach. Polish Open był największą imprezą dla tenisistek w ramach 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

W drugim meczu (nie przed godz. 11.30) na korcie centralnym Alicja Formella, która do głównej drabinki przebiła się przez trzy rundy eliminacji, spotka się z Chinką Xiaodi You, rozstawioną z numerem trzecim. Po nich do gry wyjdą dwie Polki, bowiem los skojarzył ze sobą Annę Hertel (AZS Poznań) i Stefanię Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom), obie startujące z „dzikimi kartami” przyznanymi przez Polski Związek Tenisowy.

Dzik-Rogozińska w zakończonym w niedzielę Polish Open 2022 dotarła do 1/8 finału, wygrywając dwa mecze w eliminacjach i dwa następne w głównej drabince. A Hertel odpadła w Kozerkach w pierwszej rundzie.

Również Stefania miała we wtorek okazję do oswojenia się z ziemnymi kortami MOSiR w Radomiu, bowiem wystąpiła w deblu w parze z Walerią Olianowską. Pokonały w pierwszym meczu polsko-francuski duet Karolina Jaśkiewicz i Diana Martynov 6:1, 7:6 (7-5). W ćwierćfinale na ich drodze staną rozstawione z numerem drugim Czeszki Denisa Hindova i Karolina Kubanova.

Natomiast, w tej samej fazie, Hertel i Kubka zagrają z Aleksandrą Zuchańską (WKT Mera Warszawa) i Austriaczką Kerstin Peckl, które we wtorek okazały się lepsze od Polek Mai Bajorek i Ewy Czapulak 6:1, 6:4.

Do 1/4 finału awansowały też posiadaczki „dzikiej karty” Aleksandra Buczyńska i Waleria Daraszuk, pokonując Amerykankę Mayę Battle i Ukrainkę Anastazję Zaparyniuk 6:4, 6:0. Teraz spotkają się z deblem numer cztery w drabince Dią Ewtimowa i Julią Stamatową. Bułgarki wyeliminowały we wtorek Alicję Formellę i Adę Piestrzyńską 6:3, 7:6 (9-7).

W pierwszej rundzie odpadła również Marcelina Podlińska (KS Górnik Bytom) w parze ze Słowaczką Laurą Svatikovą. Przegrały nieznacznie z Japonką Funą Kozaki i Turczynką Ilay Yoruk 6:7 (3-7), 6:3, 6-10.

Oprócz Kubki, Rogozińskiej-Dzik, Hertel i Formelli, w środę wystąpi w singlu jeszcze Ada Piestrzyńska, która otrzymała od organizatorów „dziką kartę”. Jej rywalką będzie Czeszka Julie Struplova. A ten mecz rozpocznie się nie przed godz. 13.30.

Wyniki: https://www.itftennis.com/en/tournament/w25-radom/pol/2022/w-itf-pol-02a-2022/draws-and-results/

LOTOS Radom Cup to ósmy przystanek na trasie tegorocznego LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, a drugi w cyklu międzynarodowy turniej tenisistek. W ubiegłym tygodniu panie rywalizowały w ITF W100 Memoriale Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego. W Kozerkach zwyciężyła Czeszka Katerina Siniakova, po wygranej w finale z Magdą Linette (AZS Poznań). Z Radomia przeniosą się jeszcze do Bydgoszczy na ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup (15-21 sierpnia).

Sponsorem strategicznym PZT oraz sponsorem tytularnym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski jest Grupa LOTOS.

Partner - MSiT

Partner - Niepodległa

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Główny - Esvelo

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner Główny - BMG Goworowski

Partner motoryzacyjny PZT

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Sponsor Główny - UniLogistics

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Wydarzenia 95. NMP

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny

Partner - Aluplast

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

Travel PP

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.