Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Stypendia Ministerstwa Sportu i Turystyki dla 11 młodych tenisistów

11 czołowych młodych polskich tenisistów i tenisistek otrzymało od Ministerstwa Sportu i Turystyki uznaniowe stypendia sportowe, o które wnioskował Polski Związek Tenisowy.

Dziesięcioro z nich to członkowie PZT Team: Maja Chwalińska (BKT Advantage Bielsko-Biała), Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom ), Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa GAT), Maks Kaśnikowski (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), Olaf Pieczkowski (KT Jakubowo Olsztyn), Tomasz Berkieta (Legia Tenis&Golf Warszawa), Martyna Kubka (CKT Grodzisk Mazowiecki), Szymon Kielan (KS Górnik Bytom), Martyn Pawelski (KS Górnik Bytom), Monika Stankiewicz (BKT Advantage Bielsko-Biała), a także Weronika Baszak (Redeco Wrocław).

Chwalińska w kwietniu 2022 roku wzięła udział w spotkaniu reprezentacji kraju z Rumunią w ramach Billie Jean King Cup w Radomiu z Rumunią, a zwycięstwo pozwoliło Polkom po raz pierwszy awansować do BJKC Finals w Glasgow.

„Proces szkolenia pani Mai Chwalińskiej przebiega bez zakłóceń i zgodnie ze zobowiązaniem z dnia 31 marca 2023 r. pani Maja Chwalńska przystąpiła do realizacji programu przygotowań do mistrzostw świata i Europy opracowanych przez Polski Związek Tenisowy. Oraz do udziału w tych zawodach. Dotychczasowy przebieg kariery sportowej pani Mai Chwalińskiej, a przede wszystkim osiągane przez zawodniczkę rezultaty na arenie międzynarodowej rokują nadzieje na uzyskanie przez panią Maję Chwalińską wysokich wyników sportowych w przyszłości. Dodatkowe wsparcie stypendialne umożliwi kontynuowanie kariery sportowej oraz godne reprezentowanie Rzeczpospolitej Polskiej i jej dobrego imienia” – można przeczytać w uzasadnieniu przyznania stypendium przysłanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Falkowska wystąpiła przed miesiącem w kwalifikacjach do finałowego turnieju o BJKC z Kazachstanem. Rozegrała świetne i bardzo wyrównane spotkanie z siódmą tenisistką świata Jeleną Rybakiną. Ministerstwo uzasadnia: „Jej największe sukcesy międzynarodowe to m.in. 2 wygrane turnieje w grze podwójnej (Andora, Cali) czy 2. runda turnieju WTA 250 Gdynia w grze pojedynczej. Przyznane stypendium pozwoli na dodatkowe wsparcie procesu szkolenia sportowego zawodniczki oraz będzie miało znaczący wpływ na przebieg przygotowań do najważniejszych imprez sportowych”.

W reprezentacji powołanej do Astany przez kapitana Dawida Celta znalazła się także debiutantka Weronika Ewald. Drużyna narodowa może zawsze liczyć także na Martynę Kubkę, która była z kadrą w listopadzie w Glasgow.

Swoje pierwsze występy w barwach reprezentacji startującej w Pucharze Davisa mają: Maks Kaśnikowski oraz Olaf Pieczkowski, natomiast w zgrupowaniach kadry regularnie uczestniczą też Martyn Pawelski i Szymon Kielan.

PZT wnioskowało do ministerstwa również o przyznanie stypendiów Tomaszowi Berkiecie, który w wieku 16 lat w styczniu osiągnął półfinale wielkoszlemowego Australian Open juniorów, a także dwóch młodych utalentowanych tenisistek - Monice Stankiewicz i Weronice Baszak.

Partner - MSiT

Partner - Niepodległa

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner motoryzacyjny PZT

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Główny - forBET

Sponsor Główny - UniLogistics

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny - Tenis Magazyn

Partner - Aluplast

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.