Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

WTA Elite Trophy - Linette uległa Krejcikovej

W pierwszym meczu w WTA Elite Trophy w grupie Azalia Magda Linette (AZS Poznań) przegrała z najwyżej rozstawioną Czeszką Barborą Krejcikovą 2:6, 4:6. Drugą jej rywalką w chińskim Zhuhai będzie Daria Kasatkina (nr 6.).

Krejcikova jest obecnie 10. tenisistką świata w rankingu WTA, a Polka zajmuje 23. miejsce na świecie. Ich wtorkowy mecz rozpoczął się od przegranego podania przez Polkę, która w drugim gemie nie wykorzystała dwóch piłek na odrobienie straty, więc zrobiło się 0:2.

Linette wyszła na 1:2, ale następne cztery gemy zdobyła wyżej notowana rywalka, która rzadziej się myliła i częściej przejmowała inicjatywę w wymianach. W grze Polki widać było trochę nerwowości, która odbijała się na braku precyzji, szczególnie w decydujących momentach. Krejcikowa wybroniła po drodze trzy „break pointy” w szóstym gemie na 2:4.

Potem Magda utrzymała serwis na 2:5, ale nie zdołała odrobić straty i przegrała pierwszego seta 2:6, którego rywalka zamknęła gemem zdobytym do zera.

Początek drugiego rozbudził nadzieje na odwrócenie losów meczu. Linette zdobyła pierwszych siedem punktów w tej partii, a w drugim gemie przełamała po raz pierwszy w meczu Czeszkę. Wykorzystała dopiero ósmego „break pointa” tego dnia. Dzięki dwóm wygranym serwisom odskoczyła na 3:0 tracąc w tym okresie tylko dwa punkty. Miała nawet jedną piłkę na 4:0, ale rywalka wyszła obronną ręką.

Wydawało się, że Polka kontroluje rozwój wydarzeń na korcie, ale bardzo istotny okazał się piąty gem, który rozpoczęła od komfortowego stanu 40-15. Jednak prowadzenie wymknęło się jej z rąk i chociaż obroniła dwa „break pointy”, to przy trzecim była bezsilna.

Czeszka wyraźnie wróciła do gry, a na dodatek zdobyła pięć kolejnych gemów, w tym dwa przy podaniu poznanianki i odskoczyła na 5:3. Chwilę później nie wykorzystała dwóch piłek meczowych przy serwisie Magdy, która wyszła na 4:5.

Jednak przy swoim Krejcikova się już nie zawahała i zamknęła przy trzeciej okazji mecz trwający godzinę i 48 minut.

Wtorkowa porażka nie przekreśla szans poznanianki na pierwsze miejsce w grupie, jednak jej sytuacja w tej chwili jest już bardzo trudna. Jeśli w środę wieczorem 17. na świecie Kasatkina pokona bez straty seta Czeszkę, a następnie przegra w dwóch setach z Polką, to wtedy o awansie do półfinału zadecyduje lepszy bilans gemów.

W turnieju nazywanym "małym mastersem" startują zawodniczki ze ścisłej światowej czołówki, które nie zakwalifikowały się do kończącego sezon WTA Finals, w którym zagra osiem najlepszych tenisistek i osiem debli tego roku.

Zhuhai to ostatni tegoroczny start Magdy w międzynarodowym Tourze, ale przed nią jeszcze ważny występ w reprezentacji kraju w Billie Jean King Cup Finals w Sewilli (7-12 listopada). Polki zagrają w grupie C z Kanadą (9 listopada) i Hiszpanią (10 listopada), a w składzie drużyny znalazły się także zawodniczki PZT Team: Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom), Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom).

Fot. @Twitter/@WTA Elite Trophy

Partner - MSiT

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner Generalny - CarNet

Partner Główny - DrogBruk

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner PZT - Ziaja

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner - Niepodległa

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.