Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Final Four LOTTO SuperLIGI w Kozerkach

Broniący tytułu BKT Advantage Bielsko-Biała, KT KUBALA Ustroń, OSAVI TENNIS TEAM Kalisz i CKT Grodzisk Mazowiecki zagrają w dniach 8-10 grudnia o mistrzostw w Final Four LOTTO SuperLIGI w Kozerkach.

Uczestnicy FINAL FOUR
W FINAL FOUR, będącym zwieńczeniem tegorocznej odsłony jedynej na świecie w pełni zawodowej ligi tenisa, zagrają cztery najlepsze drużyny z sezonu zasadniczego. Faworytem jest aktualny Drużynowy Mistrz Polski – BKT Advantage Bielsko-Biała, który w ostatnich miesiącach potwierdził swoją dominację z pierwszej edycji. Bielszczanie sięgnęli w sezonie po komplet zwycięstw, z których żadne nie było praktycznie zagrożone. Za ich plecami trwała zażarta walka o kolejne przepustki do turnieju finałowego. Ostatecznie druga pozycja i rozstawienie w FINAL FOUR przypadły ekipie KT KUBALA Ustroń. Trzecie miejsce w tabeli zajął występujący w tegorocznych rozgrywkach za sprawą "dzikiej karty" OSAVI TENNIS TEAM Kalisz. Zwycięstwa m.in. nad CKT Grodzisk Mazowiecki, WKS Grunwald Poznań czy KS Górnik Bytom zagwarantowały zespołowi z Wielkopolski prawo gry o medale w decydującej rozgrywce. Czwartą pozycję – rzutem na taśmę, zapewnił sobie zeszłoroczny srebrny medalista – drużyna CKT Grodzisk Mazowiecki, która po trzech porażkach z rzędu zaliczyła serię czterech zwycięstw.

Rozgrywki oraz migawka z przeszłości
Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek, dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego zostaną rozstawione, a ich rywale – drużyny z miejsce 3-4, będą wyłonione w drodze czwartkowe losowania. Zwycięzcy piątkowych spotkań półfinałowych zagrają o złoto, natomiast przegrani powalczą o medal z brązowego kruszcu. Każde spotkanie składać się będzie z 6 lub 7 meczów (w przypadku remisu 3:3).
W zeszłym roku rywalizacja w FINAL FOUR rozgrzała kibiców do czerwoności. W wielkim finale zmierzył się BKT Advantage z CKT Grodzisk Mazowiecki. Po serii gier pojedynczych był remis 2:2, a o wszystkim decydowały gry podwójne, które na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Bielska-Białej, zwyciężając 4:2. Do wygranej poprowadziła ich MVP FINAL FOUR – Chorwatka Petra Martic. Trzecie miejsce przypadło zespołowi WKT Mera po triumfie 4:2 nad KT KUBALA Ustroń. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już niebawem!

Sprzedaż biletów
Obecnie prowadzona jest sprzedaż online biletów na to wydarzenie na platformie eBilet.pl. W ofercie znalazły się bilety na piątkowe spotkania półfinałowe, a także na odbywający się w sobotę i niedziele pojedynek o trzecie miejsce i wielki finał. Jednodniowe wejściówki kosztują 85 złotych, natomiast z myślą o tych, którzy zamierzają spędzić w Kozerkach cały weekend, przygotowano karnety trzydniowe w cenie 201,50 złotych. W sprzedaży pojawiła się ograniczona pula biletów, dlatego decyzji o zakupie wejściówek lepiej nie przekładać na później.

LINK DO SPRZEDAŻY BILETÓW (należy skopiować cały link): https://www.ebilet.pl/sport/tenis/lotto-superliga .

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tekst: LOTTO SuperLIGA.

Partner - MSiT

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner Generalny - CarNet

Partner Główny - DrogBruk

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner PZT - Ziaja

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner - Niepodległa

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.