Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Halowe MP seniorek i seniorów w dobrej obsadzie

Halowe Mistrzostwa Polski seniorów wracają do kalendarza. W Lesznie (12-18 lutego) o medale powalczyć mogą zawodnicy PZT Team: Weronika Falkowska, Maja Chwalińska, Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski.

Więcej o zbliżających się HMP w Lesznie w relacji z konferencji prasowej Macieja Łosiaka, Redaktora Naczelnego "Tenis Magazynu":

Halowe MP Kobiet i Mężczyzn 2024. W Lesznie mogą zagrać Falkowska, Chwalińska, Drzewiecki, Matuszewski…

Leszno Tenis Klub będzie gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn. Turniej wraca do kalendarza Polskiego Związku Tenisowego po czterech latach prezerwy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-18 lutego. Na kortach przy ul. Św. Józefa powinniśmy zobaczyć czołowych reprezentantów naszego kraju, którzy stanowią bezpośrednie zaplecze dla naszych tenisowych gwiazd Igi Świątek, Magdaleny Fręch, Magdy Linette czy Huberta Hurkacza.

- Bardzo prawdopodobny jest występ m. in. Weroniki Falkowskiej (aktualna mistrzyni kraju z kortów otwartych z Bydgoszczy z 2023 roku – przyp. red.), Mai Chwalińskiej, Martyny Kubki. To wśród kobiet. Z kolei w rywalizacji mężczyzn możemy spodziewać się startu: Karola Drzewieckiego, Piotra Matuszewskiego, czy zawodników młodszego pokolenia – Martyna Pawelskiego, Jaszy Szajrycha, Szymona Kielana – mówi Rafał Helbik, dyrektor sportowy PZT i jednocześnie dodaje: - Naturalnie sporo zależy od tego, czy zdecydują się na grę w Lesznie, czy jednak na występy w imprezach międzynarodowych, szukając punktów do rankingów WTA i ATP. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dni.

Jedno jest pewne. W turnieju głównym zobaczymy reprezentanta gospodarzy Remigiusza Dopierałę, który otrzymał od organizatorów „dziką kartę”.

- Mamy ambicję, by w ciągu najbliższych kilku lat zawodnicy Leszno Tenis Klubu znaleźli się w czołowej dziesiątce rankingu PZT kobiet i mężczyzn. Naturalnie nie zapominamy o młodszych kategoriach wiekowych – zaznacza Leszek Janusz, prezes LTK.
Trenerzy, ale również kibice podczas HMP będą mogli spotkać się z kapitanami obu reprezentacji Polski: Dawidem Celtem prowadzącym kadrę Polek w Billie Jean King Cup i Mariuszem Fyrstenbergiem, szkoleniowcem drużyny mężczyzn w Pucharze Davisa.

W turnieju głównym w rywalizacji w grze pojedynczej drabinka zostanie rozlosowana na 32 uczestników, w deblu na 16 par. Będą też eliminacje. Pula nagród wyniesie 50 tysięcy złotych. Wstęp na wszystkie dni mistrzostw do hali przy ul. Św. Józefa 5 będzie bezpłatny. Patronat medialny „Tenis Magazyn”.
Promocja miasta i regionu.

W konferencji przed Halowymi MP Kobiet i Mężczyzn 2024 uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta Leszno: prezydent Łukasz Borowiak oraz przewodniczący Rady Miasta Tomasz Malepszy.

- Wydarzenie rangi mistrzostw Polski to świetna promocja miasta i regionu, dlatego wspieramy takie inicjatywy. Chcemy pokazać, że Leszno to nie tylko żużel, balony, piłka nożna, air-show, ale również tenis. Zaznaczę także, że obiekt i kadra Leszno Tenis Klubu to europejski poziom. Możemy się tylko chwalić takim kompleksem – podkreśla prezydent Borowiak, który podczas konferencji wspomniał też, że tuż obok nowoczesnej hali i hotelu praktycznie od podstaw zostanie zbudowany aquapark z całym zapleczem. Przypomnijmy, że pływalnia przy Akwawicie była zasługą dyrektora Stefana Grysa i powstała w latach 90. ubiegłego wieku będąc pierwszym aquaparkiem w Polsce.

- Baza tenisowa w Lesznie rozwinęła się niesamowicie. Trzy dekady temu były zaledwie cztery korty ziemne zewnętrzne. Teraz mamy halę, którą możemy się pochwalić – dodaje przewodniczący Malepszy.

W hali przy Akwawicie Baby Tennis

W działającym od 2022 roku kompleksie tenisowym trenuje obecnie 500 osób – od maluchów po seniorów.

- Są organizowane rozgrywki ligowe, zawodnicze turnieje ogólnopolskie. Mamy również zajęcia dla przedszkolaków, a nawet dla maluszków w wieku półtora – dwa latka o nazwie Baby Tennis. To inicjatywna jakiej w Polsce jeszcze nie było – wylicza Leszek Janusz.

Obiekt przy Akwawicie gościł m. in. uczestników zgrupowań kadr Polski w różnych kategoriach (obok hali znajduje się bardzo dobrej klasy hotel). W 2023 roku zorganizowano 8 turniejów ITF Juniors i Tennis Europe, które zostały przygotowane wspólnie z Ukraińską Federacją Tenisa. Odbyły się mecze Pucharu Davisa, których gospodarzami były reprezentacje Ukrainy i Gruzji. Był również obóz dla utalentowanych graczy młodego pokolenia, który zorganizowała Fundacja Eliny Switoliny, a sama zawodniczka gościła w Lesznie.

- Nie zapominamy również o korzeniach tenisa w Lesznie, który zaczął się rozwijać w latach 70. XX wieku. Zbieramy dokumenty i zdjęcia, a na jednej ze ścian naszego obiektu zostanie zaprezentowana specjalna wystawa poświęcona temu tematowi – kończy Jacek Maciejewski z Leszno Tenis Klubu.

Autor Maciej Łosiak "Tenis Magazyn".

Partner - MSiT

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner Generalny - CarNet

Partner Główny - DrogBruk

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner PZT - Ziaja

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner - Niepodległa

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.