Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

DME - Winter Cups - sezon 2024 czas zacząć

Od piątku do niedzieli polscy tenisiści do lat 12 wystąpią w eliminacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy - Winter Cups 2024. Dziewczęta zagrają w Tallinie, a chłopcy w czeskiej miejscowości Hradek nad Nisou.

Kadra U-12 dziewcząt w składzie: Sonia Antczak (Fundacja Europejskie Centrum Tenisa), Natasza Kleszcz (MKT Łódź) i Karolina Pitry (SCT Pszczyna) udały się do Estonii razem z trenerką kadry narodowej U12 Agnieszką Babicką. Oprócz zespołu gospodarzy będą tam rywalizować drużyny Chorwacji, Finlandii, Holandii, Łotwy i Wielkiej Brytanii. Do finałowego turnieju w Sunderlandzie (9-11 lutego) zakwalifikują się tylko zwycięzcy i finaliści.

W Hradku nad Nisou wystąpią: Robert Grechuta (STK Sopot), Daniel Kwiecień (AT Masters Radom) i Julian Zięba (MTC Warszawa), a kapitanem drużyny jest Bartłomiej Kuchta. Oprócz młodych Polaków i Czechów zagrają tam też reprezentacje narodowe Chorwacji, Mołdawii, Serbii, Ukrainy i Węgier. Tu również dwie najlepsze z nich pojadą w lutym do Sunderlandu.

Natomiast przyszłym tygodniu, w dniach 2-4 lutego, do akcji przystąpią kadry narodowe U14 oraz U16, a dwa turnieje eliminacyjne będą się odbywać w Polsce - na obiektach poznańskiego fairPlayce (U14 chłopców) i Śląskiego Centrum Tenisowego w Pszczynie (U16 dziewcząt).

Do występu w Poznaniu powołani przez kapitana Jarosława Wołąsewicza zostali: Błażej Krzyśko (KS Górnik Bytom), Sebastian Tejerina (KKT Kostrzyn Wlkp.), Emil Makieła (POZ BRUK Sobota) i Mikołaj Arent (Come-on Tennis Club Wrocław). Ich rywalami będą ekipy Austrii, Gruzji, Mołdawii, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy i Węgier, a stawką miejsce w finałach w niemieckim Niederzier (15-17 lutego).

Natomiast drużyna dziewcząt do lat 14 pod wodzą kapitan Justyny Jegiołki zagra wtedy w szwedzkiej Svedali w składzie: Aleksandra Zapława (Gdańska Akademia Tenisowa),
Maja Schweika (STK Sopot) i Oliwia Kądzielska (Krzycka Park Wrocław). Oprócz Polek o awans do finałowego turnieju w czeskim Rakovniku (15-17 lutego) powalczą zespoły Austrii, Belgii, Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji i Szwecji.

Również w dniach 2-4 lutego w Pszczynie zobaczymy na korcie Barbarę Kostecką (UKT Winner Kraków), Inkę Wawrzkiewicz (STK Sopot), Nadię Affelt (Pro Tenis Toruń) i
Annę Kmiecik (KS Górnik Bytom), zawodniczki w kategorii U16 prowadzone przez kapitana Łukasza Kuboszka. O awans do finałów Winter Cups 2024 (Brest, 16-18 lutego) powalczą z rówieśniczkami z Czech, Mołdawii, Serbii, Słowenii, Szwajcarii Ukrainy i Węgier.

Kadra U16 chłopców w składzie: Jan Sadzik (KT Błonia Kraków), Jan Chłodnicki (KS Górnik Bytom) i Antoni Kasperski (KT Błonia Kraków) z kapitanem Mateuszem Czyżewskim pojedzie do tureckiej Bursy (2-4 lutego), gdzie w kwalifikacjach zagrają także zespoły: Bułgarii, Gruzji Norwegii, Hiszpanii, Serbii, Szwecji i Turcji.
Zwycięzcy i finaliści kwalifikacji pojadą do francuskiego Ronchin, gdzie w dniach 16-18 lutego powalczą o medale Drużynowych Mistrzostw Europy.

Występy reprezentacji narodowych w eliminacjach i finałach DME - Tennis Europe Winter Cups by Dunlop są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Powołania młodzieżowych reprezentacji Polski na DME - Winter Cups 2024:

U12 dziewcząt (26-28.01 Tallinn/Estonia)
Sonia Antczak Fundacja Europejskie Centrum Tenisa)
Natasza Kleszcz (MKT Łódź)
Karolina Pitry (SCT Pszczyna)
kapitan - Babicka Agnieszka

U12 chłopców (26-28.01 Hradek nad Nisou/Czechy)
Robert Grechuta (STK Sopot)
Daniel Kwiecień (AT Masters Radom)
Julian Zięba (MTC Warszawa)
Kapitan - Kuchta Bartłomiej

U14 dziewcząt (2-4.02. Svedala/Szwecja)
Aleksandra Zapława (Gdańska Akademia Tenisowa)
Maja Schweika (STK Sopot)
Oliwia Kądzielska (Krzycka Park Wrocław)
kapitan - Justyna Jegiołka

U14 chłopców (2-4.02 fairPlayce Poznań)
Błażej Krzyśko (KS Górnik Bytom)
Sebastian Tejerina (KKT Kostrzyn Wlkp.)
Emil Makieła (POZ BRUK Sobota)
Mikołaj Arent (Come-on Tennis Club Wrocław)
kapitan - Jarosław Wołąsewicz

U16 dziewcząt (2-4.02 ŚCT Pszczyna)
Barbara Kostecka (UKT Winner Kraków)
Inka Wawrzkiewicz (STK Sopot)
Nadia Affelt (Pro Tenis Toruń)
Anna Kmiecik(KS Górnik Bytom)
kapitan - Łukasz Kuboszek

U16 chłopców (2-4.02 Bursa/Turcja)
Jan Sadzik (KT Błonia Kraków)
Jan Chłodnicki (KS Górnik Bytom)
Antoni Kasperski (KT Błonia Kraków)
kapitan - Mateusz Czyżewski

Partner - MSiT

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Solano

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner Generalny - CarNet

Partner Główny - DrogBruk

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner PZT - Ziaja

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner - Niepodległa

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.