Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Turnieje Rangi 6 dla dzieci i młodzieży

Od 1 marca do kalendarza Polskiego Związku Tenisowego zostają wpisane nowe turnieje – Rangi 6. Zawody rozgrywane będą w czterech kategoriach wiekowych: do lat 12, 14, 16 i 18. Regulamin będzie uproszczony. Te tenisowe wydarzenia mają zachęcić jak największą liczbę dzieci i młodzieży do uprawiania tej dyscypliny.

– Idea turniejów Rangi 6 jest przejrzysta – to propozycja, by w weekendy na kortach w klubach, także tych najmniejszych, odbywała się sportowa rywalizacja. Zasadniczy punkt regulaminu brzmi: w zawodach mogą brać udział wyłącznie ci tenisiści, którzy zajmują miejsca powyżej 150. w klasyfikacji PZT w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo żaden z uczestników nigdy w karierze nie mógł być w TOP 100 rankingu PZT na liście generalnej – tłumaczy Tomasz Matuszewski z zarządu PZT, jeden z pomysłodawców turniejów.

Każdy klub będzie mógł zgłaszać dowolną liczbę turniejów. System rozgrywek zostanie uproszczony. Organizatorzy będą mogli przeprowadzać imprezy w grupach, pucharowo lub grupowo-pucharowo. Nie będzie niezbędny licencjonowany sędzia PZT ani licencjonowany dyrektor turnieju. Turnieje może prowadzić każda osoba, wskazana do organizacji przez organizatora, którym musi być klub z licencją PZT. Zgłoszenia do turniejów będą mogły odbywać się poprzez system TPO. Jednym z wymogów jest natomiast posiadanie przez każdego ze startujących licencji PZT – wystarczy uproszczona, której koszt wynosi 50 zł rocznie.

Punktacja w turniejach Rangi 6 będzie symboliczna. Za zwycięstwo zostaną przyznane 4 punkty, za drugie miejsce 3, a za trzecie i czwarte – 2. Każdy startujący zawodnik/zawodniczka otrzyma 1 pkt do klasyfikacji PZT. Rywalizacja w grze podwójnej nie będzie punktowana. Wpisowe dla osób biorących udział w turniejach określą organizatorzy, ale nie może być wyższe niż w zawodach WTK.

– Oczywiście główny cel, jaki nam przyświeca, to upowszechnianie tenisa w Polsce. Moim zdaniem tak przygotowany regulamin gwarantuje minimalne koszty organizacji. Uważam również, że będzie zainteresowanie tego typu turniejami. Pytanie, czy się przyjmą, zależy w dużej mierze od klubowych działaczy, właścicieli obiektów, trenerów, bo to na nich będzie spoczywać ciężar organizacji takich wydarzeń – kończy Mariusz Ozdoba, wiceprezes do spraw sportowych PZT.

"Tenis Magazyn".

Partner Strategiczny PZT - LOTTO

Partner - MSiT

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Partner Generalny - Solano

Partner Generalny - Car Net

Partner Główny - DrogBruk

Oficjalny Sponsor PZT - Fale Loki Koki

Partner PZT - Ziaja

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner PZT - Metalplast

Partner - Festina

Partner KN w Winter Cups 2024 - UniLogistics

Partner medialny - Polsat sport

Patron Medialny - Tenis Magazyn

Partner Halowego PP 2023 - BORYS TEAM

Oficjalna Woda - Jantar

Partner Techniczny - Hummel

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Oficjalny Partner Technologiczny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.