Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa Polski Juniorów: Triumfy Baszak i Lorensa

Centrum Tenisowe Sobota gościło uczestników Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 18).

W singlu triumfowali Weronika Baszak (REDECO SiR Wrocław) i Mikołaj Lorens (Górnik Bytom). Po dwa złote krążki – w deblu i mikście – sięgnęła Zuzanna Szczepańska (ITT Goplania Inowrocław).

W deblu partnerką Szczepańskiej była Aleksandra Wierzbowska (KKS Olsza Kraków), a w mikście partnerował jej Piotr Pawlak (MKT Mera Warszawa).

W deblu chłopców wygrali Wojciech Kasperski (Górnik Bytom) i Szymon Kielan (PKT Pabianice).

SINGIEL JUNIOREK
Pierwsza runda: (1) Baszak – Szynkowska 6:0, 6:1; Derecka – Koczan 6:0, 6:0; B. Przybylska – Milecka 6:2, 6:0; Gruszczyńska – (6) Wędrocha 1:6, 6:4, 6:2; (4) Nebelska – Daszkiewicz 6:1, 7:6 (2); Wawrowska – Maniawska 6:2, 6:3; Duhl – Podulka 6:3, 6:1; (8) Cerowska – W. Ejsmont 6:1, 6:4; (7) Szczepańska – Takmadżan 3:6, 6:2, 6:2; Samberger – Krygier 7:5, 7:5; Podbioł – Konieczna 6:2, 6:4; (3) Hędrzak – A. Łosiak 6:0, 6:1; (5) Kus – W. Szulc 7:5, 6:2; Czerny – Jankowska 1:6, 7:5, 6:2; Formella – A. Krajewska 6:3, 6:1; (2) Wierzbowska – Uzarek 6:4, 6:2.

Druga runda: Baszak – Derecka 6:3, 6:0; Gruszczyńska – B. Przybylska 6:3, 6:0; Nebelska – Wawrowska 6:3, 6:2; Duhl – Cerowska 6:7 (4), 6:2, 6:1; Szczepańska – Samberger 6:4, 7:5; Podbioł – Hędrzak 6:2, 6:4; Kus – Czerny 7:6 (2), 6:3; Wierzbowska – Formella 6:0, 6:4.

Ćwierćfinały: Baszak – Gruszczyńska 6:2, 6:3; Duhl – Nebelska 7:5, 6:2; Szczepańska – Podbioł 6:0, 6:4; Wierzbowska – Kus 6:3, 6:2.

Półfinały: Baszak – Duhl 7:5, 6:1; Wierzbowska – Szczepańska 6:3, 7:5.

Finał: Baszak – Wierzbowska 6:7 (4), 6:2, 6:0.

SINGIEL JUNIORÓW
Pierwsza runda: Wargocki – (1) Kielan 6:2, 7:5; Chudy – Kopka 6:0, 6:3; Wajdemajer – Błachnio 6:0, 6:4; (8) W. Kasperski – Dec 6:3, 6:2; (3) Politowicz – Stankiewicz 6:0, 6:3; Olech – Bondar 3:6, 6:4, 7:5; D. Wiśniewski – Marchewka 6:3, 6:0; (6) Kaliszewski – Federowicz 6:0, 7:5; (7) Pawlak – Rudnicki 6:2, 6:3; Braziewicz – Gadzała 6:4, 6:0; Kaśnikowski – Guzowski 6:0, 6:2; (4) Szajrych – Krotowski 6:0, 6:1; (5) Biliński – Szabo 7:6 (3), 6:1; Frankowski – Konopko 6:3, 7:5; Górecki – Cisło 7:5, 6:2; (2) Lorens – Kuczyński 2:6, 6:1, 6:2.

Druga runda: Wargocki – Chudy 6:3, 6:3; Wajdemajer – W. Kasperski 7:6 (1), 3:6, 6:3; Politowicz – Olech 6:1, 3:6, 7:5; D. Wiśniewski – Kaliszewski 7:6 (3), 3:6, 6:2; Pawlak – Braziewicz 6:3, 6:1; Szajrych – Kaśnikowski 7:5, 6:2; Biliński – Frankowski 6:2, 6:4; Lorens – Górecki 6:2, 6:4.

Ćwierćfinały: Wargocki – Wajdemajer 6:4, 6:3; Politowicz – D. Wiśniewski 6:4, 6:7 (1), 4:1 i krecz Dawida; Pawlak – Szajrych 6:7 (5), 6:4, 6:2; Lorens – Biliński 6:2, 1:6, 6:3.

Półfinały: Politowicz – Wargocki 7:6 (2), 3:6, 6:1; Lorens – Pawlak 6:4, 7:6 (10).

Finał: Lorens – Politowicz 6:3, 6:3.

DEBEL JUNIOREK
Pierwsza runda: (1) Szczepańska/Wierzbowska – bye; Kus/Samberger – Koczan/Maniawska 6:3, 7:6 (5); (3) Duhl/Hędrzak – bye; Ejsmont/Szynkowska – Podbioł/Uzarek 7:6 (0), 6:3; Formella/Gruszczyńska – Krajewska/Podulka 6:2, 6:4; (4) Cerowska/Wędrocha – Łosiak/Milecka 6:1, 6:2; Przybylska/Takmadżan – Derecka/Wawrowska 6:4, 6:4; (2) Krygier/Nebelska – bye.

Ćwierćfinały: Szczepańska/Wierzbowska – Kus/Samberger 6:2, 6:4; Duhl/Hędrzak – Ejsmont/Szynkowska 5:7, 6:4, 10:6; Formella/Gruszczyńska – Cerowska/Wędrocha 6:1, 6:2; Krygier/Nebelska – Przybylska/Takmadżan 6:4, 3:6, 10:7.

Półfinały: Szczepańska/Wierzbowska – Duhl/Hędrzak 6:2, 6:0; Formella/Gruszczyńska – Krygier/Nebelska 6:3, 6:2.

Finał: Szczepańska/Wierzbowska – Formella/Gruszczyńska 6:2, 6:4.

DEBEL JUNIORÓW
Pierwsza runda: (1) Kasperski/Kielan – Dec/Kuczyński 6:3, 7:6 (2); Politowicz/Wajdemajer – Federowicz/Wiśniewski 6:4, 7:5; (4) Biliński/Chudy – Braziewicz/Krotowski 6:1, 6:2; Kaliszewski/Olech – Konopko/Szabo 3:6, 6:3, 10:7; Górecki/Rudnicki – Bartoszek/Stankiewicz 4:6, 6:2, 10:4; (3) Szajrych/Wargocki – Bondar/Marchewka 6:1, 7:6 (3); Frankowski/Pawlak – Błachnio/Klimek 6:1, 6:2; (2) Kaśnikowski/Lorens – Cisło/Kopka 6:2, 6:0.

Ćwierćfinały: Kasperski/Kielan – Politowicz/Wajdemajer 7:6 (8), 6:4; Biliński/Chudy – Kaliszewski/Olech 6:2, 6:2; Szajrych/Wargocki – Górecki/Rudnicki 6:4, 6:0; Kaśnikowski/Lorens – Frankowski/Pawlak 6:3, 6:1.

Półfinały: Kasperski/Kielan – Biliński/Chudy 6:4, 6:3; Szajrych/Wargocki – Kaśnikowski/Lorens 6:3, 6:4.

Finał: Kasperski/Kielan – Szajrych/Wargocki 5:7, 6:4, 10:4.

MIKST
Pierwsza runda: (1) Hędrzak/Kielan – Takmadżan/Olech walkower; Duhl/Konopko – Formella/Górecki 6:3, 4:6, 10:4; Cerowska/Szabo – (4) Wędrocha/Kasperski 5:7, 7:6 (10), 10:7; Krygier/Chudy – Gruszczyńska/Lorens 7:6 (4), 2:1 i krecz; Uzarek/Biliński – Podbioł/Wargocki 6:2, 4:6, 10:8; (3) Szczepańska/Pawlak – Samberger/Bartoszek 6:2, 6:1; Derecka/Frankowski – Kus/Kuczyński 6:2, 6:2; (2) Wierzbowska/Szajrych – Nebelska/Federowicz 6:2, 6:4.

Ćwierćfinały: Hędrzak/Kielan – Duhl/Konopko 6:3, 7:6 (4); Cerowska/Szabo – Krygier/Chudy 6:3, 5:7, 10:6; Szczepańska/Pawlak – Uzarek/Biliński 6:1, 6:2; Wierzbowska/Szajrych – Derecka/Frankowski 6:0, 6:2.

Półfinały: Hędrzak/Kielan – Cerowska/Szabo 6:4, 6:3; Szczepańska/Pawlak – Wierzbowska/Szajrych walkower.

Finał: Szczepańska/Pawlak – Hędrzak/Kielan 7:6 (5), 6:1.

ELIMINACJE JUNIORÓW
Pierwsza runda: Pyra – Bobiński 6:4, 6:3; Kopka – Romanowski 6:2, 6:1; Bondar – Gniazdowski 6:2, 6:2; Błachnio – Suchanowski 6:3, 6:3; Bartoszek – Brzeziński 6:1, 6:1; M. Matuszewski – Wodziński 6:2, 6:0.

Druga runda: Marchewka – Pyra 3:6, 7:6 (3), 6:4; Braziewicz – Stochmal 6:4, 6:0; Kopka – Podsiadło 6:2, 6:2; Bondar – Klimek 6:2, 6:0; Błachnio – Kuźniar 4:6, 7:5, 6:0; Cisło – Dziedzic 6:0, 6:0; Stankiewicz – Bartoszek 6:4, 6:4; Guzowski – M. Matuszewski 7:6 (5), 6:1.


źródło: polski-tenis.pl

Polski Związek Tenisowy

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Sponsor Generalny

Oficjalny Partner PZT

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.