Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Wyniki

W Zielonej Górze kadeci (gracze do lat 16) walczyli o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Złote medale w singlu zdobyli: Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo) i Aleksander Orlikowski (MKT Łódź). Kubacha i jej klubowa koleżanka Natalia Michta triumfowały w deblu.

W grze podwójnej chłopców najlepsi byli Marcel Kamrowski (WKS Flota Gdynia) i Maciej Kos (KT GAT Gdańsk). W mikście zwyciężyli Olga Gołaś i Mateusz Kułakowski (oboje Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters).

SINGIEL KADETEK
Pierwsza runda: (1) Świerczyńska – bye; Gołaś – Woźny 6:2, 6:3; Lange – bye; (13) Bartusek – bye; (9) Frankowska – bye; Downar – Huzarska 6:0, 6:0; N. Michta – Kurec 6:2, 6:1; (5) Durska – bye; (3) Mazurek – bye; Grott – Olszewska 6:2, 6:2; Skowrońska – bye; (15) Carpenter – bye; (12) Niewiadomska – bye; Lang – Maciejewska 7:5, 6:4; Kubacha – Kołowrotkiewicz 6:1, 6:0; (7) Węgrzyn – bye; (6) Zaremba – bye; Kuśmierz – Buryło walkower; Jodłowska – bye; (11) Zalewska – bye; (14) Turczuk – bye; Paul – Bajorek 6:3, 6:1; Stvol – Chyl 6:2, 6:0; (4) Koralnik – bye; (13) Wróblewska – bye; Ladowska – Ivanczenko; M. Szymańska – bye; (10) Gustowska – bye; (16) Szmyd – bye; Szymczewska – Demianiuk 7:6 (4), 6:3; Janiszek – Pytel 7:5, 6:4; (2) Łężniak – bye.

Druga runda: Gołaś – Świerczyńska 6:3, 3:6, 6:4; Bartusek – Lange 6:0, 6:0; Frankowska – Downar 6:3, 6:0; N. Michta – Durska 6:2, 6:2; Grott – Mazurek 6:2, 6:4; Carpenter – Skowrońska 6:4, 6:2; Niewiadomska – Lang 6:2, 6:3; Kubacha – Węgrzyn 6:1, 6:1; Zaremba – Kuśmierz 6:3, 7:6 (5); Jodłowska – Zalewska 6:3, 2:1 i krecz Natalii; Paul – Turczuk 6:2, 6:7 (3), 6:0; Koralnik – Stvol 6:0, 6:0; Wróblewska – Ivanczenko 6:4, 6:4; Gustowska – M. Szymańska 6:0, 6:0; Szymczewska – Szmyd 6:4, 6:2; Łężniak – Janiszek 6:2, 6:2.

Trzecia runda: Bartusek – Gołaś 6:3, 7:5; N. Michta – Frankowska 7:6 (3), 7:6 (6); Grott – Carpenter 6:0, 4:1 i krecz Nicole; Kubacha – Niewiadomska 6:0, 6:4; Jodłowska – Zaremba 6:4, 6:2; Koralnik – Paul 6:0, 6:1; Gustowska – Wróblewska 6:1, 6:0; Łężniak – Szymczewska 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: Bartusek – N. Michta; Kubacha – Grott; Koralnik – Jodłowska; Łężniak – Gustowska.

Półfinały: Kubacha – Bartusek 3:6, 6:4, 6:4; Koralnik – Gustowska 6:3, 6:0.

Finał: Kubacha – Koralnik 4:6, 6:1, 6:0.

SINGIEL KADETÓW
Pierwsza runda: (1) Kamrowski – Suprun 6:0, 6:0; Sowa – Roś 6:1, 6:4; Rytelewski – Romer 6:2, 6:0; (13) Sroka – Plenkiewicz 2:6, 6:1, 6:1; (10) Dziopak – Gontar 7:5, 6:2; Ohme – Wereszka 6:1, 6:4; Szymkowiak – Zawartko 7:5, 2:6, 6:0; (8) Lis – Kapuściński 2:6, 6:0, 6:3; (4) Kułakowski – A. Marcinkowski 6:4, 4:6, 6:0; Nahirniak – Doligalski 6:1, 6:0; Mierzwa – Laskowski 6:0, 6:3; (14) Sopoliński – Kossakowski 6:3, 6:3; Tatera – (9) Kończal 1:6, 7:6 (1), 6:3; Dzieło – Popławski 6:3, 6:0; Mizerski – Podosek 6:4, 6:1; (5) Kos – Matuszczyk 6:1, 6:2; (7) Stankiewicz – R. Gajewski 6:3, 6:1; Pałyszko – Rozwadowski 6:2, 7:6 (4); Strzelecki – Kulig 6:2, 6:4; (11) Szczap – Siekanowicz 7:5, 6:2; (16) Dójczyński – Kaszubowski 6:0, 7:5; Herok – Daszczuk 6:3, 6:4; Pawelski – Kosowski 2:6, 7:5, 6:3; (3) Orlikowski – Prorok 6:0, 6:0; (6) Stokowski – Jezierski 6:4, 6:1; Konowczuk – Nawój 6:3, 6:0; B. Zgoła – Solarski 6:0, 6:1; (12) Osomański – Stasiak 6:0, 6:3; (15) Łukowski – Bojko 6:7 (4), 6:0, 6:3; Szic – M. Włodarczyk 6:0, 6:0; Łosiewicz – Tomczyk 6:1, 6:3; (2) Kopcik – Nowik 6:1, 6:1.

Druga runda: Kamrowski – Sowa 6:1, 6:0; Sroka – Rytelewski 7:6 (4), 4:6, 6:4; Dziopak – Ohme 6:2, 6:1; Szymkowiak – Lis 6:3, 6:4; Kułakowski – Nahirniak 6:3, 6:0; Mierzwa – Sopoliński 7:5, 6:2; Dzieło – Tatera 6:1, 6:1; Kos – Mizerski 6:0, 6:0; Stankiewicz – Pałyszko 6:3, 6:2; Strzelecki – Szczap 6:4, 2:6, 6:2; Herok – Dójczyński 7:5, 6:2; Orlikowski – Pawelski 6:3, 6:4; Stokowski – Konowczuk 7:6 (3), 6:2; B. Zgoła – Osomański 6:1, 6:0; Szic – Łukowski 6:3, 6:4; Kopcik – Łosiewicz 6:1, 6:0.

Trzecia runda: Kamrowski – Sroka 6:2, 6:1; Dziopak – Szymkowiak 6:4, 6:0; Mierzwa – Kułakowski 6:4, 6:3; Kos – Dzieło 6:3, 6:3; Stankiewicz – Strzelecki 6:2, 6:3; Orlikowski – Herok 6:0, 6:2; B. Zgoła – Stokowski 1:6, 7:6 (8), 6:3; Kopcik – Szic 4:6, 6:3, 6:0.

Ćwierćfinały: Kamrowski – Dziopak; Kos – Mierzwa; Orlikowski – Stankiewicz; B. Zgoła – Kopcik.

Półfinały: Kamrowski – Kos 6:2, 6:1; Orlikowski – B. Zgoła 6:2, 6:2.

Finał: Orlikowski – Kamrowski 6:1, 6:0.

DEBEL KADETEK
Pierwsza runda: (1) Łężniak/Świerczyńska – bye; Lang/Skowrońska – Pytel/Zalewska walkower; (3) Bartusek/Gustowska – bye; Demianiuk/Olszewska – Carpenter/Ladrowska 3:6, 6:4, 10:3; Kubacha/Michta – Janiszek/Szymczewska 6:0, 6:0; Ivanczenko/Niewiadomska – (4) Frankowska/Szmyd 6:4, 6:2; Kołowrotkiewicz/Kuśmierz – Grott/Woźny 0:6, 7:5, 14:12; (2) Jodłowska/Mazurek – bye.

Ćwierćfinały: Łężniak/Świerczyńska – Lang/Skowrońska 7:5, 6:4; Bartusek/Gustowska – Demianiuk/Olszewska 6:3, 6:3; Kubacha/Michta – Ivanczenko/Niewiadomska 6:1, 6:1; Jodłowska/Mazurek – Kołowrotkiewicz/Kuśmierz 6:1, 6:0.

Półfinały: Bartusek/Gustowska – Łężniak/Świerczyńska 6:2, 6:1; Kubacha/Michta – Jodłowska/Mazurek 6:3, 6:1.

Finał: Kubacha/Michta – Bartusek/Gustowska 6:3, 6:3.

DEBEL KADETÓW
Pierwsza runda: Mierzwa/Sowa – Kaszubowski/Nawój 6:2, 6:2; Marcinkowski/Rytelewski – Mizerski/Popławski 6:2, 6:3; Kapuściński/Tomczyk – Kulig/Włodarczyk 6:3, 2:1 i krecz; Kossakowski/Szczap – Solarski/Wereszka 7:5, 6:4; Dzieło/Siekanowicz – Plenkiewicz/Rozwadowski 6:3, 6:3.

Druga runda: (1) Kamrowski/Kos – Mierzwa/Sowa 6:2, 6:1; (6) Dziopak/Roś – Romer/Strzelecki 6:2, 6:1; (3) Kończal/Lis – Marcinkowski/Rytelewski 6:3, 7:6 (2); (8) Herok/Łukowski – Doligalski/Zwartko 6:1, 6:1; (7) Kopcik/Pawelski – Kapuściński/Tomczyk 6:2, 6:2; (4) Ohme/Stokowski – Kossakowski/Szczap 6:3, 6:3; (5) Osomański/Sopoliński – Nahirniak/Szic walkower; (2) Dójczyński/Orlikowski – Dzieło/Siekanowicz 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Kamrowski/Kos – Dziopak/Roś 6:2, 6:4; Kończal/Lis – Herok/Łukowski 6:1, 6:1; Ohme/Stokowski – Kopcik/Pawelski 6:3, 2:6 i krecz; Osomański/Sopoliński – Dójczyński/Orlikowski 6:3, 7:6 (6).

Półfinały: Kamrowski/Kos – Kończal/Lis; Ohme/Stokowski – Osomański/Sopoliński.

Półfinały: Kamrowski/Kos – Kończal/Lis 6:2, 6:4; Ohme/Stokowski – Osomański/Sopoliński 6:0, 6:2.

Finał: Kamrowski/Kos – Ohme/Stokowski 6:1, 6:2.


MIKST
Pierwsza runda: (1) Gołaś/Kułakowski – bye; Turczuk/Szymkowiak – Wróblewska/Gontar 6:2, 7:5; (4) Koralnik/Pałyszko – bye; Szymańska/Łosiewicz – Huzarska/Nowik 6:2, 6:3; Durska/Konowczuk – bye; (3) Maciejewska/Stankiewicz – bye; Downar/Gajewski – Bajorek/Matuszczyk 6:4, 6:4; (2) Węgrzyn/Tatera – bye.

Ćwierćfinały: Gołaś/Kułakowski – Turczuk/Szymkowiak 6:1, 6:2; Koralnik/Pałyszko – Szymańska/Łosiewicz 6:1, 6:2; Durska/Konowczuk – Maciejewska/Stankiewicz 6:2, 6:3; Węgrzyn/Tatera – Downar/Gajewski 6:3, 6:4.

Półfinały: Gołaś/Kaśnikowski – Koralnik/Pałyszko; Węgrzyn/Tatera – Durska/Konowczuk.

Półfinały: Gołaś/Kułakowski – Koralnik/Pałyszko 6:2, 6:4; Durska/Konowczuk – Węgrzyn/Tatera 6:3, 6:2.

Finał: Gołaś/Kułakowski – Durska/Konowczuk 7:5, 4:6, 13:11.

KWALIFIKACJE KADETÓW
Siekanowicz – Murawski 6:3, 6:1; Laskowski – Brzozowski 6:1, 6:1; Suprun – Rudnicki 6:2, 6:3; A. Marcinkowski – Zych 6:3, 6:2; Szic – Gawroński 6:0, 6:0; Nowik – Nawara 6:0, 6:1. Bez gry awansowali: Wereszka, Mizerski, Daszczuk, Stasiak, Nahirniak, Prorok, Zawartko, Doligalski, Solarski, Popławski.

źródło: polski-tenis.pl

Polski Związek Tenisowy

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Sponsor Generalny

Oficjalny Partner PZT

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.