Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Wimbledon: Kawa była blisko turnieju głównego

Katarzyna Kawa przegrała 5:7, 1:6 z Rumunką Eleną Gabrielą Ruse w finałowej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka nie wykorzystała prowadzenia 4:1 w pierwszym secie i pogrzebała swoje szanse na awans do głównej drabinki.

Awans do trzeciej rundy eliminacji turnieju wielkoszlemowego to życiowy wynik w Wielkim Szlemie dla 26-letniej tenisistki. Mimo długiego stażu w zawodowym tenisie, zawodniczka z Krynicy-Zdrój w Wielkim Szlemie zadebiutowała dopiero przed kilkoma tygodniami. W eliminacjach do Roland Garros przepadła jednak już w pierwszej rundzie.

W Londynie było lepiej. Kawa pokonała dwie pierwsze przeszkody i w decydującym meczu o awans spotkała się z 21-letnią Eleną Gabrielą Ruse. Pochodząca z Bukaresztu tenisistka to kolejna nadzieja rumuńskiego tenisa, która przed rokiem na Wimbledonie stawiała spory opór Agnieszce Radwańskiej. Przeciwko krakowiance miała aż sześć piłek meczowych, ale finalnie górą była jednak najlepsza polska tenisistka w historii.

W spotkaniu z niżej notowaną Kawą, Ruse była już faworytką i z tej roli wywiązała się wzorowo. Bardziej doświadczona w grze na trawie Rumunka potrafiła wyjść z niekorzystnego dla siebie wyniku 1:4 w pierwszym secie i rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyść. W drugiej przewaga 21-letniej zawodniczki była już bardzo wyraźna. Polka nieźle zaczęła – bo od gemu “na sucho”, ale później przegrała sześć kolejnych i w konsekwencji całe spotkanie.

Porażka Kawy w finałowej rundzie eliminacji spowodowała, że w turnieju głównym zobaczymy tylko dwie Polki. Z racji rankingu pewne miejsce w drabince miała Magda Linette, a niedawno dzięki dzikiej karcie od organizatorów dołączyła do niej Iga Świątek. Warszawianka to ubiegłoroczna zwyciężczyni Wimbledonu juniorek.

źródło: tenisklub.pl