Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI

Wimbledon: Drabinki rozlosowane!

Polscy tenisiści poznali pierwszych rywali, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć podczas wielkoszlemowego Wimbledonu. W piątek, o 11:00 polskiego czasu, przy Church Road w Londynie rozlosowano drabinki turniejów singlowych pań i panów. Jak trafili nasi zawodnicy?

Zarówno Hubert Hurkacz, jak i Kamil Majchrzak trafili na tenisistów wyżej sklasyfikowanych od siebie. O ile w przypadku Majchrzaka było to niemal pewne, Hurkacz mógł trafić w pierwszej rundzie nieco lepiej. Wrocławianin już w pierwszym meczu zmierzy się z rozstawionym zawodnikiem i będzie to pochodzący z Belgradu Duszan Lajović. Serb to aktualnie 33. rakieta świata i turniejowa “32”. Warto jednak dodać, że Lajović najlepsze wyniki osiąga na kortach ziemnych, a najlepszy jego wynik na Wimbledonie to ubiegłoroczna druga runda. Co ważne, jeśli Polakowi udałoby się przejść dwie pierwsze rundy, w trzeciej najpewniej stanąłby naprzeciw innego Serba – broniącego tytułu Novaka Dżokovicia.

Na solidnie grającego na ziemi rywala trafił w pierwszej rundzie także Kamil Majchrzak. Piotrkowianin po udanym przejściu przez eliminacje wylosował doświadczonego Hiszpana – Fernando Verdasco, który na trawie spisuje się mocno przeciętnie. W przeciągu ostatnich dwóch sezonów 35-latek z Madrytu na tej nawierzchni wygrał jedynie cztery spotkania i w tym swoich szans może upatrywać drugi reprezentant Polski.

Swoje rywalki w pierwszej rundzie Wimbledonu poznały również Iga Świątek i Magda Linette. Warszawianka, która przed rokiem triumfowała w juniorskim Wimbledonie, wylosowała 83. w rankingu Szwajcarkę Viktorię Golubic. W razie zwycięstwa nad 26-latką z Zurichu, w kolejnym meczu Świątek mogłaby zagrać z wiceliderką rankingu – Japonką Naomi Osaką.

Szczęście w losowaniu sprzyjało także i Magdzie Linette. Poznanianka, która do tej pory podczas wielkoszlemowych turniejów trafiała zwykle na dużo silniejsze rywalki, tym razem stanie naprzeciw grającej w eliminacjach Rosjance Annie Kalinskayi. 20-latka z Moskwy to nadzieja rosyjskiego tenisa, ale zdecydowanie w zasięgu bardziej doświadczonej Polki.

Polacy w pierwszej rundzie Wimbledonu:

Turniej mężczyzn:
Hubert Hurkacz (Polska) – Dusan Lajović (Serbia, 32)
Kamil Majchrzak (Polska) – Fernando Verdasco (Hiszpania)


Turniej kobiet:
Magda Linette (Polska) – Anna Kalinskaya (Rosja, Q)
Iga Świątek (Polska) – Viktoria Golubic (Szwajcaria)

źródło: tenisklub.pl

Polski Związek Tenisowy

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Sponsor Generalny

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.