Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Wielkopolska gościła uczestników turnieju ITF Sobota Powiat Poznański Junior Cup. W ćwierćfinałach singla zawodów w Centrum Tenisowym Sobota (korty ziemne, kategoria grade 3) walczyli Weronika Baszak i Piotr Pawlak. Do finały debla dotarła Aleksandra Jeleń. W półfinale była Rozalia Gruszczyńska.
Maja Chwalińska w zaledwie godzinę i sześć minut rozprawiła się z Victorią Kas i w świetnym stylu zapewniła sobie miejsce w finale turnieju singlowego WSG Open 2019. Polka dominowała na korcie i zasłużenie wygrała 6:2, 6:1.
Michał Dembek nie zagra w jutrzejszym finale turnieju Toyota Koszalin Open 2019 (ITF, pula nagród 15 000$). Polak przegrał w sobotę z będącym w bardzo dobrej dyspozycji Czechem Davidem Poljakiem 3:6, 4:6.
Kolejny wygrany turniej Malwiny Rowińskiej! Tym razem w austriackim Zell Am See. Polka w finale pokonała Czeszkę Eliskę Victorinovą 7:5, 6:1.
Zakończył się turniej Tennis Europe U12 – Lechia Tennis Cup Gdansk 2019! Na podium stanął Grzegorz ZEMŁA (POL) pokonując w finale Maximiliana CARRIERA (GBR) 6:3, 6:2.
Maja Chwalińska, po trwającym 2 godziny i 41 minut spotkaniu, pokonała Gruzinkę Ekaterinę Gorgodze i zapewniła sobie miejsce w półfinale turnieju WSG Open 2019. Pojedynek zakończył się wynikiem 5:7, 6:3, 6:3 na korzyść zawodniczki PZT LOTOS Team.
Z dziesiątki Polaków, biorących udział w grze pojedynczej turnieju Toyota Koszalin Open (ITF, pula nagród 15 000$), na placu boju pozostał już tylko Michał Dembek. Nasz rodak w boju o ćwierćfinał okazał się lepszy od wicemistrza Polski, Daniela Michalskiego, którego pokonał 6:2, 6:4.
Hubert Hurkacz przegrał 4:6, 0:6 z Gaelem Monfilsem i nie awansował do ćwierćfinału Rogers Cup 2019. Dzięki punktom zdobytym w Montrealu, w poniedziałek Polak zadebiutuje w top 40 rankingu ATP.
Iga Świątek przegrała z Naomi Osaką 6:7(4), 4:6 i na trzeciej rundzie zakończyła premierowy występ w Rogers Cup w Toronto. Polka miała dużą szansę wygrać przynajmniej seta z mistrzynią wielkoszlemową i byłą liderką rankingu WTA.
Triumfatorka turniejów w Bytomiu i Kozerkach nie przestaje wygrywać. Maja Chwalińska pokonała w II rundzie warszawskiego WSG Open 2019 Rosjankę Walentinę Iwachnienko i odniosła tym samym dwunaste singlowe zwycięstwo z rzędu. Polka dyktowała dziś na korcie warunki gry w zasadzie od samego początku.