Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Kacper Żuk (LOTOS PZT Team) świetnie spisuje się w Wielkiej Brytanii w imprezie ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W piątek Polak zapewnił sobie awans do finału zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej.

Polska drużyna kadetów rywalizuje w turnieju kwalifikacyjnym Winter Cups by Head w Rakovniku.
Olaf Pieczkowski, Maciej Kos, Filip Pieczonka w pierwszym spotkaniu wygrali z Luksemburgiem. Do awansu do zawodów finałowych w Ronchin (21-23 lutego) potrzebują dwóch zwycięstw.
Magda Linette świetnie spisuje się w Tajlandii. Polka awansowała już do ćwierćfinału w Hua Hin. W czwartek w dwóch setach pokonała Chinkę Shuai Peng. W pierwszym secie mecz był wyrównany, ale w drugim poznanianka nie dała już rywalce szans.
Kacper Żuk, Wojciech Marek i Jan Zieliński po dwutygodniowych treningach wrócili do gry.
Po punkty pojechali do Anglii. Rywalizują w GB Pro Series Barnstaple (korty twarde w hali, 25 tys. $ w puli nagród). Żuk ma miejsce w turnieju głównym. Marek i Zieliński startowali w eliminacjach.
Odbyła się oficjalna konferencja prasowa przed starciem reprezentacji Polski z Hongkongiem w Pucharze Davisa. Przypomniamy, że w dniach 6-7 marca reprezentacja Polski zagra w Kalisz Arenie w barażu o miejsce w Grupie Światowej II tych rozgrywek.
Obchodząca w środę 28. urodziny Magda Linette sprawiła sobie miły prezent w Hua Hin. Polka bez najmniejszych problemów awansowała do drugiej rundy zawodów WTA International. W nieco ponad godzinę uporała się z Kateryną Bondarenko, zwyciężając 6:2, 6:2.
Katarzyna Kawa na drugiej rundzie zakończyła występ w Thailand Open. Polka przegrała 3:6, 4:6 z rozstawioną z numerem 3 Chinką Qiang Wang. Katarzyna Kawa i Qiang Wang nie miały okazji wcześniej ze sobą grać. Stawką pojedynku Polki i Chinki był awans do ćwierćfinału imprezy w Hua Hin. Niestety dla polskich kibiców, nasza reprezentantka nie sprawiła niespodzianki i to tenisistka rozstawiona z „3” powalczy o półfinał.

Hubert Hurkacz gra w turnieju ATP 500 ABN AMRO World Tennis Tournament 2020.
W zawodach w Rotterdamie (korty twarde w hali, 2,013 mln € w puli nagród) Polak (29 ATP) przegrał z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem (6 ATP) 7:6 (2), 3:6, 1:6, choć prowadził w drugim secie 2:0.
W Londynie odbyło się losowanie par play off Fed Cup 2020. Polki trafiły na Brazylijki. Spotkanie odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia w naszym kraju. Gospodynie będą mogły wybrać nawierzchnię. Stawką jest udział w kwalifikacjach do turnieju finałowego 2021.
Polski Związek Tenisowy w związku z organizacją w Polsce meczu play-off o grupę światową Fed Cup w dniach 17-18 kwietnia 2020 zaprasza Wojewódzkie Związki Tenisowe wraz z Miastami Partnerskimi do