Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Magda Linette i Katarzyna Kawa walczą w turnieju WTA rangi International w Hua Hin w Tajlandii.
Gwiazdą zawodów GSB Thailand Open presented by E@ (korty twarde, 275 tys. $ w puli nagród) jest Ukrainka Elina Svitolina (4 WTA). Linette (42 WTA) została rozstawiona z piątką.
AZS Poznań powiększa przewagę, do czołówki zbliżają się kluby, które w 2019 były wysoko - GAT Gdańsk i BKT Advantage Bielsko-Biała. Ponieważ aż cztery nasze reprezentacje w różnych kategoriach wiekowych awansowały do turniejów finałowych Drużynowych Mistrzostw Europy, w lutym przybędzie jeszcze sporo punktów!
Magda Linette zwycięstwem nad Johanną Larsson przypieczętowała sukces naszej reprezentacji. Polki pokonały Szwedki i awansowały do kwietniowych baraży, przez które mogą przedostać się do elity.
Polska drużyna kadetek rywalizujowała w turnieju kwalifikacyjnym Winter Cups by Head w Puszczykowie.
Rozalia Gruszczyńska, Zuzanna Kubacha i Xenia Lipiec zostały rozstawione z czwórkę. Wygrały z Dunkami 2:1 i Słowenkami. Uzyskały awans do zawodów finałowych.
Polskie zespoły młodzików walczyły w turniejach eliminacyjnych Winter Cups by Head w Kazaniu.
Weronika Ewald, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz pokonały Finki i Chorwatki. Jakub Jędrzejczak, Tomasz Berkieta i Mikołaj Migdalski wygrali z Białorusinami i Bułgarami.
Daniel Michalski (PZT LOTOS Team) nowy sezon rozpoczął w tureckim kurorcie. Walczył w futuresie ITF w Antalyi. W turnieju Sahinler Cup Series 2 (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) 20-letni Polak (435 ATP) został rozstawiony z szóstką. Odpadł w drugiej rundzie. Za to w grze podwójnej sięgnął po tytuł.
Grupa utalentowanych polskich juniorów walczyła w turnieju ITF do lat 18 w Kiszyniowie.
W zawodach Biotehnos Cup 2020 w Mołdawii (korty twarde w hali, kategoria grade 2) grali: Pola Wygonowska, Maks Kaśnikowski, Szymon Kielan i Dawid Taczała. Wypadli bardzo dobrze.
Katarzyna Kawa kontynuuje trzytygodniowy cykl startów w turniejach ITF i WTA w Tajlandii
W zawodach W25 w Nonthaburi (korty twarde, 25 tys. $ w puli nagród) Polka (127 WTA) została rozstawiona z trójką. Wygrała ze zdolną Szwajcarką Simoną Waltert (275 WTA) 7:6 (7), 7:6 (2).
Maja Chwalińska i Magdalena Fręch zdobyły trzeci punkt dla reprezentacji Polski w spotkaniu z Turczynkami. Nasza drużyna popisowo wywiązały się z roli faworyta i pewnie zwyciężyła 3-0. Jutro Polki zagrają z Serbkami lub Szwedkami o awans do baraży do Grupy Światowej.
Kaja Juvan i Pia Lovrić zdobyły honorowy punkt dla reprezentacji Słowenii w meczu z Polską. Wcześniej zwycięstwo ,,Biało-czerwonym” zapewniły liderki zespołu – Magda Linette i Iga Świątek. Nasze reprezentantki już jutro wrócą na kort, aby rywalizować z Turczynkami.