Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Mikołaj Lorens formę przed juniorskim występem w Melbourne sprawdzi w Traralgonie.
W turnieju ITF AGL Loy Yang Traralgon International 2020 (korty twarde, kategoria grade 1) Polak (32. miejsce w rankingu ITF do lat 18) w singlu nie został rozstawiony.
Hubert Hurkacz odwrócił losy meczu I rundy Australian Open. Po przegraniu dwóch pierwszych setów starcia z kwalifikantem Denisem Novakiem, przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Cierpienie, to niewątpliwie najlepsze słowo, które opisze długie momenty bezradośni Polaka na korcie.
Bardzo krótka trwała przygoda Magdy Linette z turniejem gry pojedynczej Australian Open. Nasza najwyżej notowana tenisistka już w pierwszej rundzie uległa 6:1, 3:6, 4:6 Arantxy Rus, która pozostawała bez zwycięstwa w Wielkim Szlemie od 2012 roku. Statystycy naliczyli Polce aż 51 niewymuszonych błędów.
Po ponad dwóch latach przerwy Jerzy Janowicz wrócił do zawodowego tenisa. Powrót ten był na dodatek udany, bo Polak w pierwszej rundzie challengera w Rennes pokonał Tomasa Machaca z Czech. Spotkanie trwało blisko trzy godziny, a łodzianin dobrze wytrzymał je kondycyjnie.
Rozalia Gruszczyńska, Ewa Samberger, Pola Batkiewicz startowały w turnieju ITF juniorek w Izraelu.
W zawodach Beer Sheva In Honor of Lior Havardi (korty twarde, kategoria grade 4) najwyżej rozstawiona Gruszczyńska (384. miejsce w rankingu ITF) wygrała w singlu i deblu.
Marcel Politowicz i Piotr Kusiewicz zagrali ze sobą w półfinale turnieju ITF juniorów w Austrii.
W Sport Hotel Kurz Junior Classic (nawierzchnia dywanowa w hali, kategoria grade 4) sięgnęli także po tytuł w deblu. Ponadto walczyli: Laura Koralnik, Magda Wawrowska, Olivia Bergler, Filip Pieczonka, Jan Wajdemajer, Filip Mruk.
Kacper Żuk i Jan Zieliński walczą w turnieju ITF M25 w Nussloch w Niemczech. W Internationale Herren-Tennismeisterschaften der Metropolregion Rhein-Necka (nawierzchnia dywanowa w hali, 25 tys. $ w puli nagród) Żuk ma miejsce w drabince głównej obok Belga Rubena Bemelmansa, Niemców Daniela Masura i Petera Hellera czy Czecha Jana Satrala.
W Melbourne zakończyły się eliminacje. Kwalifikantów dolosowano do turniejów głównych singla.
Hubert Hurkacz (rozstawiony z nr 31) w pierwszej rundzie zmierzy się z Austriakiem Dennisem Novakiem, czyli z „1” w eliminacjach. 99. tenisista świata w ATP Cup przegrał z Kacprem Żukiem, ale wygrał z Argentyńczykiem Guido Pellą.
W Melbourne rozlosowano drabinki gier podwójnych kobiet i mężczyzn Australian Open 2020.
W deblu zobaczymy: Alicję Rosolską (z Amerykanką Danielle Collins), Magdę Linette (z Ukrainką Kateryną Kozlovą), Łukasza Kubota (z Brazylijczykiem Marcelo Melo) oraz Huberta Hurkacza (z Kanadyjczykiem Vaskiem Pospisilem).
Jerzy Janowicz i Szymon Walków zagrają w challengerze ATP 80 Open Blot Rennes.
Łodzianin otrzymał dziką kartę do zawodów we francuskim Rennes (korty twarde w hali, 46,6 tys. € w puli nagród). W grze podwójnej partnerem deblowym Janowicza będzie Walków. Tu JJ skorzystał z zamrożonego rankingu.

Polski Związek Tenisowy

Partner - Niepodległa

Partner - Ministerstwo Sportu

Strategiczny Sponsor Polskiego Związku Tenisowego

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Główny Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
17 1600 1374 0003 0057 6053 3150
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
87 1600 1374 0003 0057 6053 3151
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.