Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Zakończyły się spotkania decydującej rundy eliminacji Pekao Szczecin Open. Drabinkę gry pojedynczej uzupełniliśmy więc o sześć nazwisk. Swojego przeciwnika poznał między innymi Jerzy Janowicz, półfinalista szczecińskiej imprezy z 2008 roku. Poniedziałkowe kwalifikacje rozegrano na dwóch kortach. Pierwsze spotkania były wyrównane, ale we wszystkich przypadkach późniejsi zwycięzcy odparli napór przeciwników i zakończyli zmagania w dwóch setach.
Dużo punktów poszczególne kluby zdobyły podczas US Open oraz w finałach A i B Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 14 (chłopcy walczyli w Krakowie, dziewczęta w Bytomiu. Pierwsza trójka nie zwalnia tempa i aby w niej być, po raz pierwszy trzeba będzie uzbierać ponad 400 punktów! Dobre starty drużynowe pozwoliły wrócić do "10" rakowskim klubom Błonia i Winner. Za tydzień kolejne zmiany - po meczu Polska - Indonezja w Pucharze Davisa oraz DMP U16.
Pary Marta Leleniewska/Oscar Maya (mikst), Jerzy Pawłowski Jerzy/Trojanowski Piotr (debel seniors), Artur Liepelt/Zbigniew Krajewski (debel open) oraz Hubert Majda/Tomasz Jędrzejewski (ProAm) zostali zwycięzcami Turnieju o Puchar Polskiego Związku Tenisowego W wydarzeniu zorganizowanym na ziemnych kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki wzięło udział 70 tenisistów amatorów z całej Polski.
Iga Świątek wygrała nowojorski US Open, odnosząc drugie w tym sezonie zwycięstwo w Wielkim Szlemie, a trzecie w karierze, po dwóch triumfach w Roland Garros (2020 i 2022). Liderka rankingu WTA pokonała w sobotnim finale 6:2, 7:6 (7-5) Tunezyjkę Ons Jabeur, rozstawioną z numerem piątym w drabince.
W odpowiedzi na dzisiejszą publikację portalu Onet.pl zatytułowaną „Przekręt imienia Lecha Kaczyńskiego. Jak budowano kort tenisowy z wykorzystaniem pamięci o zmarłym prezydencie” autorstwa Janusza Schwertnera Polski Związek Tenisowy (PZT) oświadcza, że jako organizator Memoriału Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich w Kozerkach...
Tenisowe pikniki dla całych rodzin, pokazowe gry i treningi z udziałem czołowych zawodników ORLEN PZT Team, bezpłatne konsultacje z trenerami na korcie, turnieje deblowe, gry i zabawy, konkursy, zacięta rywalizacja dzieci w KINDER Joy of moving Tenisowej Talentiadzie, integracyjne pokazy Blind Tennisa i wiele innych atrakcji – tak wyglądała 5. już edycja Narodowego Dnia Tenisa. To była naprawdę udana i wyjątkowa niedziela w 14 miastach Polski.
Fundacja Aktywni dla Polski zaprasza na trzecią edycję Turnieju Pamięci Żołnierzy Września 1939 zorganizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego.
2022-09-01
W dniach 21-30.09.2022 będzie miała miejsce kolejna akcja szkoleniowa PZT w ramach programu PZT Tenis Camp. Zgrupowanie motoryczne KN PZT U14-U16 dziewcząt i chłopców odbędzie się w COS OPO „Cetniewo” we Władysławowie.
Rekordowa pula nagród w KINDER Joy of moving Tenisowej Talentiadzie!
2022-09-01
Pula nagród wynosi 15.000 zł!

Partner - MSiT

Partner - Niepodległa

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Główny - Esvelo

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner motoryzacyjny PZT

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Sponsor Główny - UniLogistics

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny - Tenis Magazyn

Partner - Aluplast

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.