Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Daniel Kossek rozpoczął sezon. Rywalizował w grze podwójnej futuresa ITF w Szarm el-Szejk w Egipcie.
W turnieju Soho Square (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) partnerem deblowym 23-letniego Polaka był doświadczony Ukrainiec Wołodimir Uzhylovskyi. Zostali rozstawieni z trójką.
W najnowszym rankingu ITF juniorek (do lat 18) Weronika Baszak zajmuje jedenastą pozycję.
Znakomita postawa wrocławianki w Australian Open 2020 zaowocowała awansem o 33 lokaty. Osiągnięcie miejsca w czołowej piątce w tym roku jest bardzo realne.
Obecnie po styczniowej rywalizacji na czele drużyna AZS Poznań (w 2019 była III]),a za nią dwie ekipy wrocławskie Redeco - tu grają Hubert Hurkacz i Weronika Baszak oraz KKT w którego barwach startuje Łukasz Kubot. Obrońca tytułu z 2019 Górnik Bytom jest IV.
Marcel Politowicz rywalizował w turnieju ITF juniorów w Oberentfelden w Szwajcarii.
W Swiss Junior Trophy Winter (nawierzchnia dywanowa w hali, kategoria grade 4) 17-letni Polak (300. miejsce w rankingu ITF do lat 18) osiągnął półfinał w singlu i ćwierćfinał w deblu.
Polskie zespoły do lat 12 rywalizowały w turniejach kwalifikacyjnych Winter Cups by Head, czyli kwalifikacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy. Dziewczęta walczyły w Feucherolles we Francji. Wygrały rozgrywki, pokonując w finale Wielką Brytanię!
Na kortach Centrum Bydgoszcz rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn.
W finałach singla Anastazja Shoshyna wygrała z Weroniką Falkowską, a Maciej Rajski pokonał Kamila Gajewskiego. W turnieju deblowym kobiet triumfowały: Falkowska i Shoshyna.
Kalisz będzie gospodarzem meczu Polska – Hongkong w Pucharze Davisa, który odbędzie się w dniach 6-7 marca. Spotkanie zostanie rozegrane na nawierzchni twardej. Stawką będzie miejsce w Grupie Światowej II drużynowych rozgrywek tenisistów.
Iga Świątek i Hubert Hurkacz będą mieć w poniedziałek powody do radości. Oboje, dzięki punktom zdobytym w Melbourne, poprawią pozycje na światowych listach. Hurkacz awansuje na 28. miejsce, z kolei Świątek na 49.

Weronika Baszak nie powtórzyła sukcesu Magdaleny Grzybowskiej i nie została juniorską mistrzynią Australian Open. Z osiągniętego wyniku i tak może być bardzo zadowolona. Dopiero w finale uległa 7:5, 2:6, 2:6 Victorii Jimenez Kasintsvej z Andory.
Weronika Ewald, Tomasz Berkieta i Dawid Lewandowski grali w głównej części prestiżowego turnieju w Tarbes.
Les Petits As Le Mondian Lacoste to niezwykle ważne zawody dla tenisistów do lat 14. Znakomicie w imprezie we Francji prezentowała się Ewald.