Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
W ubiegłą niedzielę zakończył się turniej TE U16 w Luksemburgu. Oprócz świetnego występu Klary Maciejewskiej (AZS Poznań), o którym już pisaliśmy, znakomicie zaprezentowali się Karol Szczap (Trnovsky Mario Tennis Club) i Maks Grygołowicz (GAT Gdańsk).
Siedem polskich zawodniczek wystartowało w eliminacjach do turnieju Kozerki Open 2019 (ITF, pula nagród: 25 000$). Do wtorkowych finałów awansowała na razie Magdalena Hędrzak. Nazwisko drugiej Polki, która zagra w tej fazie kwalifikacji, poznamy dopiero jutro.
Klara Maciejewska (AZS Poznań) po rocznej przerwie w występach w rozgrywkach Tennis Europe osiągnęła w Luksemburgu dwa finały - w singlu i deblu. Klara ostatni mecz w TE rozegrała w sierpniu ubiegłego roku. Kontynuując grę w turniejach ITF, rozgrywki w Luksemburgu potraktowała wyłącznie w celach szkoleniowych.
Zawodniczka PZT LOTOS Team Maja Chwalińska pokonała w finale Słowenkę Ninę Potocnik i zapewniła sobie tytuł mistrzowski turnieju Śląskie Open 2019 (ITF, pula nagród 25 000$). Dla Polki jest to największy sukces w dotychczasowej karierze zawodowej.
Katarzyna Kawa w fenomenalnym stylu przedostała się do finału turnieju WTA w Jurmale. W nim zachwyciła po raz kolejny, jednak tym razem nie przełożyło się to na zwycięstwo. Przegrała 6:3, 5:7, 4:6 z rozstawioną z numerem jeden Anastasiją Sevastovą.
Zawodnik PZT LOTOS Team Daniel Michalski walczył w Hamburgu w nowym turnieju Tennis Europe 21&Under Invitational. Do udziału w tych zawodach zostało zaproszonych osiem tenisistek i ośmiu tenisistów do lat 21 z Europy. Rywalizowali o finansowe wsparcie, które ułatwi im starty w imprezach na całym świecie.
Posypały się medale dla reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy juniorów w Klosters. Weronika Baszak i Martyna Kubka wywalczyły w grze podwójnej złoto. Wojtek Marek i Mikołaj Lorens zdobyli srebro.
W National Tennis Center w Rosji o medale Mistrzostw Europy Kadetów walczyli tenisiści do lat 16. Po brąz w grze podwójnej sięgnęli Maks Kaśnikowski i Alekdander Orlikowski.
Trudno znaleźć słowa, które oddałyby skalę sukcesu Katarzyny Kawy. Debiutująca w głównym cyklu Polka dotarła do finału turnieju WTA w Jurmale. W półfinale pokonała 6:2, 6:3 sklasyfikowaną ponad sto miejsc wyżej Amerykankę Bernardę Perę.
Zawodnik PZT LOTOS Team Daniel Michalski walczy w Hamburgu w nowym turnieju Tennis Europe 21&Under Invitational. Do udziału w tych zawodach zostało zaproszonych osiem tenisistek i ośmiu tenisistów do lat 21 z Europy. Rywalizują o finansowe wsparcie, które ułatwi im starty w imprezach na całym świecie.