Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Alicja Rosolska i Nikola Mektić ulegli w dwóch setach Franko Skugorowi i Raluce Olaru w meczu trzeciej rundy rywalizacji mikstów na Wimbledonie. Tym samym Polka nie poprawiła najlepszego wyniku na londyńskiej trawie sprzed dziewięciu lat.
Rekordowe 140 tysięcy złotych wynosi pula nagród w 93. Mistrzostwach Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2019.
Orianie Grott udało się zwyciężyć w debla w Tennis Europe w Chorwacji w Adriatic Cup. W parze z Austriaczką Niną Plihal w finale pokonała rozstawione z numerem 1 Margheritę Marcon i
Marię Studennikovą 6:2, 2:6, 10-5. Gratulujemy!
Jan Zieliński oraz zawodnik PZT LOTOS Team Kacper Żuk wygrali część deblową turnieju Wrocław World Cup 2019. W sobotnim finale poradzili sobie z innymi Polakami – Janem Gałką i Piotrem Galusem. Mecz trwał 83 minuty i zakończył się rezultatem 6:4, 6:3.
Zastanawialiście się, co czuje zawodnik grający przed ogromną publicznością?
Już 31 sierpnia podczas Narodowego Dnia Tenisa będziecie mieć niepowtarzalną okazję, aby zagrać na jednym z największych obiektów sportowych i poczuć tę moc!!
Magda Linette nie zdołała po raz pierwszy w karierze awansować do czwartej rundy turnieju wielkoszlemowego. Na Wimbledonie Polkę zatrzymała Petra Kvitova. Czeszka ma problemy zdrowotne, lecz do tej pory nie straciła w turnieju seta.
Mamy przyjemność poinformować, iż kluby widniejące w załączonej tabeli dostały się do „Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa 2019 – Rakiety LOTOSU”.
Michał Dembek i Maciej Rajski awansowali w czwartek do ćwierćfinałów Wrocław World Cup 2019 (ITF World Tennis Tour, pula nagród: 15 000 USD). Obaj nasi tenisiści potrzebowali na swoje wygrane trzy godziny gry.
Magda Linette po raz trzeci w karierze zagra w trzeciej rundzie turnieju wielkoszlemowego! Polka sprawiła niespodziankę, pokonując półfinalistkę tegorocznego Roland Garros, Amandę Anisimovą! Nasza reprezentantka wygrała 6:4, 7:5.
Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze awansował do trzeciej rundy Wielkiego Szlema. Na Wimbledonie Polak pokonał w czterech setach Leonardo Mayera. Teraz zmierzy się z broniącym tytułu Novakiem Dżokoviciem!