Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Anna Hertel kontynuuje wyprawę do USA. W Tyler w Teksasie startowała tylko w deblu.
W RBC Pro Challenge (korty twarde, 80 tys. $ w puli nagród) ranking Polki (716. miejsce) nie pozwolił jej na start w eliminacjach. Partnerką deblową Ani była Amerykanka Lorraine Guillermo.
Duża grupa Polaków rywalizuje w Egipcie w następnych turniejach ITF World Tennis Tour. W Soho Square (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) w zawodach głównych singla walczą m.in. Kacper Żuk, Daniel Michalski, Wojciech Marek, Jan Zieliński, Maciej Smoła, Piotr Galus.
Przygoda Kamila Majchrzaka z challengerem w Eckental nie trwała długo, mimo że został w nim rozstawiony z numerem jeden. Sposób na naszego reprezentanta, już na etapie 1/8 finału, znalazł doświadczony Steve Darcis. 35-letni Belg zakończy karierę podczas przyszłorocznego Australian Open.
Mikołaj Lorens, Maks Kaśnikowski i Szymon Kielan trzeci tydzień startują w turnieju ITF juniorów w Azji.
W 2019 Lee Duk Hee Cup International Junior Championships w mieście Chuncheon (korty twarde, kategoria grade 2) do drugiej rundy singla awansowali Lorens i Kaśnikowski.
Katarzyna Piter i Karina Gustowska startują w turnieju ITF World Tennis Tour – Kyotec Open 2019.
W zawodach w Petange w Luksemburgu (korty twarde w hali, 25 tys. $ w puli nagród) Piter wygrała z Belgijką Maryną Zanevską 6:3, 7:6 (6). Gustowska grała w kwalifikacjach.
Urszula Radwańska kontynuuje starty w Chinach. Z Nanningu przeniosła się do Liuzhou.
W 2019 Liuzhou Open (korty twarde, 60 tys. $ w puli nagród) Polka została rozstawiona z trójką w dwustopniowych eliminacjach. W pierwszej rundzie wygrała z Brytyjką Emily Webley-Smith 6:0, 6:2.
Dwa tytuły deblowe i trzy ćwierćfinały w singlu! Reprezentanci Polski z sukcesami walczyli w Egipcie w cyklu turniejów ITF World Tennis Tour. W Soho Square (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) w singlu do ćwierćfinału dotarł Daniel Michalski...
Zainteresowane kluby prosimy o składanie wniosków o przyznanie licencji klubowych na 2020 r. za pośrednictwem systemu TPO. Wnioski dostępne od 1 listopada 2019r.
Serdecznie zapraszamy do udziału w przetargu na przyznanie prawa do korzystania z tytułu "Oficjalna Piłka Polskiego Związku Tenisowego"
Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali finał imprezy ATP 500 w Wiedniu z Amerykaninem Rajeevem Ramem i Joe Salisbury 4:6, 7:6(5), 5-10. Tym samym polsko-brazylijska para nie wygrała trzeci raz w stolicy Austrii.