Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Pierwszy dzień turnieju Bydgoszcz Solano Centrum Cup za nami. Wiemy już, że we wtorkowych finałach eliminacji wystąpi aż ośmiu Polaków. Poniedziałkowa część kwalifikacji do turnieju w Bydgoszczy (ITF, pula nagród 25 000$ + hospitality) była niezwykle emocjonująca.
Iga Świątek awansowała na 55. , a Maja Chwalińska na 192. miejsce w najnowszym notowaniu rankingu WTA. Dla utalentowanych nastolatek są to najwyższe pozycje, jakie zajmowały w zestawieniu najlepszych tenisistek świata.
Hubert Hurkacz awansował na 40., a Kamil Majchrzak na 96. miejsce w najnowszym notowaniu najlepszych tenisistów świata. Liderem wciąż pozostaje Novak Dźoković, a drugie miejsce obronił Rafael Nadal.
Magda Linette była bliska sprawienia niespodzianki i awansu do głównej drabinki turnieju w Cincinnati. Ostatecznie poznanianka przegrała w trzech setach z Jennifer Brady.
Iga Świątek wygrała kolejne zacięte spotkanie, pokonując w trzech setach Yafan Wang. Dzięki zwycięstwu nad Chinką warszawianka znajdzie się w głównej drabince kolejnego turnieju WTA, w Cincinnati. Rywalkę pozna zapewne w nocy.
W sobotę Maja Chwalińska świętowała zdobycie tytułu w deblu, dzień później doszła do tego także wygrana w singlu. Polka pokonała w niedzielę Rosjankę Anastazję Komardinę 6:3, 6:0 i sięgnęła po puchar turnieju WSG Open 2019.
W pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju w Cincinnati Iga Świątek podejmowała Ukrainkę Katerynę Kozłową. Wyrównane i dość nierówne w wykonaniu obydwu zawodniczek spotkanie nasza reprezentantka wygrała ostatecznie 6:2, 6:7 (0), 6:4.
Magda Linette udanie rozpoczęła start w eliminacjach do turnieju WTA w Cincinnati. W pierwszym meczu Polka ograła w dwóch setach Kristinę Mladenovic. O awans do głównej drabinki powalczy z Amerykanką Jennifer Brady.
Martins Podzus pokonał Davida Poljaka i zapewnił sobie tytuł mistrzowski turnieju Toyota Koszalin Open 2019 (ITF, pula nagród 15 000$). Spotkanie trwało dwie godziny oraz cztery minuty i zakończyło się wynikiem 6:3, 3:6, 6:4 na korzyść Łotysza.
Nie wszyscy polscy tenisiści startowali w zawodach ITF w Warszawie, Koszalinie i Sobocie. Paulina Jastrzębska sięgnęła po deblowy tytuł w Kenii. Maciej Rajski był w drugiej rundzie w Nowym Sadzie. W półfinale debla w Ołomuńcu zagrała Joanna Zawadzka. W Ystad ze zmiennym szczęściem grał Piotr Gryńkowski.