Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Kacper Żuk dobrze rozpoczął zmagania w kanadyjskim challengerze z pulą nagród 81 tysięcy dolarów. Polak w dwóch setach pokonał Raymonda Sarmiento i o awans do kolejnej rundy zagra z Vaskiem Pospisilem.
Donna Vekić liczyła w Dosze na rewanż za porażkę w Melbourne, ale się go nie doczekała. Iga Świątek ponownie pokonała wyżej notowaną w rankingu WTA Chorwatkę i tym samym zagra w drugiej rundzie katarskiego turnieju.
Jerzy Janowicz, Kacper Żuk, Daniel Michalski, Jan Zieliński i Szymon Walków – zostali powołani przez kapitana Mariusza Fyrstenberga do reprezentacji Polski na tenisowy mecz Polska – Hongkong, który w dniach 6-7 marca odbędzie się w Kalisz Arenie. Bilety można nabywać na www.pzt.abilet.pl/
Europejskie Centrum Tenisa w Mysiadle gości uczestników Halowych Mistrzostw Polski U18.
Najwyżej rozstawieni w turniejach singlowych zostali: Aleksandra Wierzbowska, Zuzanna Szczepańska, Alicja Formella, Piotr Pawlak, Jasza Szajrych i Patryk Stokowski.
Tylko cztery gemy ugrała Magda Linette w pierwszej rundzie turnieju WTA w Doha. W Katarze Polka okazała się zdecydowanie słabsza od Karoliny Muchovej. Po 70 minutach rywalizacji przegrała 3:6, 1:6.Po drugim tytule WTA, który Magda Linette zdobyła przed tygodniem w Hua Hin, Polka przeniosła się do Kataru.
Po dwóch dniach udało się wreszcie rozegrać półfinały debla w turnieju ATP w Rio de Janeiro. Szansy gry o tytuł nie dostaną niestety rozstawieni z numerem dwa Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polsko-brazylijski duet dość niespodziewanie przegrał z Salvatore Caruso i Federico Gaio.
Polskie zespoły młodzików rywalizowały w turniejach finałowych Winter Cups by Head w Czechach.
Laura Stypuła, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz w Rakowniku były czwarte. Jakub Jędrzejczak, Tomasz Berkieta i Mikołaj Migdalski w Vesce zdobyli srebro.
Polska drużyna kadetek walczy w turnieju finałowym Winter Cups by Head w Breście.
Pierwszymi rywalkami Rozalii Gruszczyńskiej, Zuzanny Kubachy i Xeni Lipiec są Niemki. Biało-czerwone przegrały 0:3. Uległy także Francuzkom. Pozostaje im spotkanie o siódmą lokatę.
Magdalena Fręch nie zagra w turnieju głównym WTA w Doha. W obu setach meczu z Laurą Siegemund kilkukrotnie miała przewagę przełamania. Sęk w tym, że nie potrafiła jej niestety utrzymać i przegrała 5:7, 5:7.

Jerzy Janowicz po raz trzeci w tym roku wystąpi w zawodach ATP Challenger Tour, które rozegrane zostaną we Francji. Po grze w Rennes i Quimper przyszedł czas na rywalizację w Pau. Podobnie jak we wcześniejszych turniejach, Polak dostał „dziką kartę” od organizatorów.