Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Katarzyna Kawa odniosła pierwsze zwycięstwo w głównej drabince turnieju WTA od czasu finału w Jurnale. W Taszkiencie Polka okazała się lepsza od Witalii Diaczenko, wygrywając 7:5, 6:3. W kolejnej rundzie może trafić na rozstawioną z numerem pięć Kristynę Pliszkovą.
Zawodnik PZT LOTOS Team Daniel Michalski zdobył pierwszy singlowy tytuł w zawodowej karierze! Polak triumfował w turnieju ITF w Kairze z pulą nagród 15 tys. dolarów. W finale pokonał Francuza Mathieu Perchicota 6:2, 7:6.

Zawodnik PZT LOTOS Team Kamil Majchrzak wywalczył sobie miejsce w drabince głównej turnieju Chengdu Open. Polak w decydującej fazie kwalifikacji po prawie dwóch godzinach walki złamał opór Jamesa Duckwortha.
Magda Linette zdobywając przed miesiącem swój pierwszy tytuł w Nowym Jorku, musiała po drodze pokonać Karolinę Muchovą. W Seulu role się odwróciły i to Czeszka po zwycięstwie nad naszą reprezentantką cieszyła się z pierwszego triumfu na szczeblu WTA w karierze. Finał był niestety jednostronnym widowiskiem. Muchova wygrała 6:1, 6:1.
Iga Świątek zakończyła już starty w obecnym sezonie. Zawodniczka opublikowała posty w mediach społecznościowych, w których poinformowała, że walczy z kontuzją stopy i do rywalizacji powróci w Australii, na początku 2020 roku.
Daniel Michalski, Maciej Rajski i Michał Skonieczny walczą w Kairze w futuresie ITF World Tennis Tour. W Egypt Men’s Future (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) Michalski został rozstawiony z dwójką. Rajski w stolicy Egiptu gra drugi tydzień. Tym razem rywalizuje z numerem ósmym.
Kacper Żuk, Jan Zieliński, Maciej Smoła i Daniel Kossek startowali w zawodach ITF World Tennis Tour w Turcji. W turnieju cyklu GD Tennis Cup Series (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) grają też m.in. Rosjanie Ivan Nedelko i Denis Klok, Turek Marsel Ilhan czy Austriak Moritz Thiem. W turnieju cyklu GD Tennis Cup Series (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) zagrają też m.in. Rosjanie Ivan Nedelko i Denis Klok, Turek Marsel Ilhan czy Austriak Moritz Thiem.
Karol Drzewiecki i Szymon Walków w challengerze ATP w Glasgow grają w deblu i eliminacjach singla.
W Murray Trophy (korty twarde w hali, 46,6 tys. € w puli nagród) rywalizują m.in. Tunezyjczyk Malek Jaziri, Fin Emil Ruusuvuori, Francuz Quentin Halys czy Hiszpan Nicola Kuhn.
Kamil Majchrzak niespodziewanie przegrał w 1/8 finału turnieju w Kaohsiung. Rozstawiony na Tajwanie z „1” Polak uległ 6:7, 5:7 Portugalczykowi Frederico Ferreirze Silvie, plasowanemu w trzeciej setce rankingu ATP.
To nie był szczęśliwy dzień dla polskich tenisistek w Osace. Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa próbowały swoich sił w grze podwójnej, ale obie, wraz z zagranicznymi partnerkami, pożegnały się z rywalizacją.