Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Jerzy Janowicz i Kamil Majchrzak przegrali z Rumunem Victorem Vladem Corneą i Holendrem Bartem Stevensem 3:6, 4:6 w pierwszej rundzie challengera ATP 90 Kozerki Open (pula nagród 67 970 dol.) zaliczanego do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Z turniejem pożegnał się w tej fazie także Karol Drzewiecki, a do ćwierćfinału awansował Szymon Walków (LOTOS PZT Team).
To już 20 lat, kiedy tenisowe talenty biorą udział w tych wyjątkowych rozgrywkach. W tym roku eliminacje odbędą się aż w 13 miejscowościach jednocześnie - 4 września 2022 podczas Narodowego Dnia Tenisa.
Szymon Walków (LOTOS PZT Team) grający w parze z Holendrem Davidem Pelem awansował w środę do ćwierćfinału challengera ATP 90 Kozerki Open (pula nagród 67 970 dol.), rozgrywanego w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W meczu pierwszej rundy pokonali polsko-ukraińską parę Piotr Matuszewski i Witalij Saczko 6:2, 6:3.
Kolejne wielkie święto na tenisowej mapie Polski!
Startujący z „dziką kartą” Maks Kaśnikowski (Centralny Klub tenisowy Grodzisk Mazowiecki) awansował do 1/8 finału challengera ATP 90 Kozerki Open (pula nagród 67 970 dol.) zaliczanego do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W pierwszej rundzie nie powiodło się innemu zawodnikowi LOTOS PZT Team – Kacprowi Żukowi (CKT Grodzisk Maz.).
Ukrainka Jelizaweta Kotliar i Paragwajczyk Daniel Vallejo sięgnęli po tytuły w grze pojedynczej w turnieju ORLEN Open Polska juniorów (Grade 1 ITF Juniors) rozgrywanym na kortach Górnika Bytom. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Tomasz Berkieta (Legia Warszawa), który dotarł do półfinału w singlu.
Michał Mikuła (WKT Mera Warszawa) przeszedł pierwszą rundę eliminacji i w poniedziałek zagra o miejsce w głównej drabince challengera ATP 90 Kozerki Open zaliczanego do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022. Swoje mecze w kwalifikacjach przegrali w niedzielę Martyn Pawelski (KS Górnik Bytom) i Olaf Pieczkowski, a wieczorem wystąpi jeszcze Yann Wójcik (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki).
Zwycięstwem rozstawionej z numerem drugim Cagli Buyukakcay zakończyła się w niedzielę druga edycja turnieju ITF W25 LOTOS Radom Cup 2022 zaliczanego do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W finale Turczynka objęła prowadzenie 4:1, ale w tym momencie jej rywalka Wera Lapko (nr 4.) skreczowała z powodu kontuzji.
Już w poniedziałek rusza pierwsza edycja challengera ATP90 Kozerki Open zaliczanego do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022. Na niedawno otwartych kortach twardych pod Grodziskiem Mazowieckim zagrają czołowi polscy tenisiści: Kamil Majchrzak, Jerzy Janowicz, Kacper Żuk, Maks Kaśnikowski (wszyscy Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) i Szymon Kielan (Legia Warszawa).
Anna Hertel (AZS Poznań) i Martyna Kubka (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) odpadły w czwartek w 1/8 finału w turnieju ITF W25 LOTOS Radom Cup, zaliczanego do 4. edycji cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Te niepowodzenia w singlu zrekompensowały sobie wieczorem wspólnie awansując do półfinału w deblu.

Partner - MSiT

Partner - Niepodległa

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Główny - Esvelo

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner motoryzacyjny PZT

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Sponsor Główny - UniLogistics

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny - Tenis Magazyn

Partner - Aluplast

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.