Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Szymon Walków i Jan Zieliński zwyciężyli w turnieju gry podwójnej rangi ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Reprezentanci Polski, którzy dostali powołanie na mecz Pucharu Davisa w Kaliszu przeciwko Hongkongowi, wygrali wspólnie drugą imprezę z rzędu.
Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali serbski duet Nikola Cacić/ Duszan Lajović i awansowali do finału turnieju ATP Tour 500 w Acapulco. W sobotę Polak stanie przed szansą na 26. turniejowy triumf w karierze.
Jerzy Janowicz po raz trzeci w tym roku gra dzięki dzikiej karcie w challengerze ATP we Francji.
Łodzianin (1039. miejsce w światowym rankingu) dotarł do drugich rund zawodów w Rennes i Quimper. Tym razem walczy w Teréga Open Pau–Pyrénées. Jest ceniony w kraju nad Sekwaną.
Kacper Żuk bardzo dobrze spisuje się w challengerze w Calgary. 21-latek pokonał czterech przeciwników i po raz pierwszy w karierze awansował do półfinału tak dużej imprezy. W nocy z piątku na sobotę wygrał 6:4, 6:4 z Tobiasem Kamke, który dziewięć lat temu wspiął się na 64. miejsce w rankingu ATP.
Miło nam poinformować, że w pierwszej edycji Konkursu na Klub Roku LTT zwyciężyła Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters! Gratulujemy!

Magdalena Fręch bez najmniejszego problemu awansowała do finału eliminacji do turnieju WTA w Lyonie. We Francji Polka oddała zaledwie trzy gemy Walerii Sawinych. Od awansu do głównej drabinki dzieli ją jeszcze jedno zwycięstwo.
Zawodnik LOTOS PZT Team Kacper Żuk i Karol Drzewiecki startują w drugiej edycji challengera Calgary National Bank.Przed rokiem w turnieju w Kanadzie (korty twarde w hali, 81,24 tys. $ w puli nagród) triumfował Chorwat Ivo Karlovic. Tym razem głównym faworytem do tytułu był Vasek Pospisil.
Po zakończeniu finałów Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 14 i 16 oraz Mistrzostw Polski Juniorów, nastąpiły kolejne przetasowania w klasyfikacji KKR-PRO 2020. Lider się jednak nie zmienił - AZS Poznań zwiększa przewagę. W grupie pościgowej są KKT Wrocław, GAT Gdańsk i Górnik Bytom.
Europejskie Centrum Tenisa w Mysiadle gościło uczestników Halowych Mistrzostw Polski U18.
W finałach singla Aleksandra Wierzbowska pokonała Patrycję Niewiadomską, a Piotr Pawlak wygrał z Jaszą Szajrychem (zwycięzca turniejów ITF w Szczecinie i Warszawie).