Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Brązowy medal drużyny skrzatek w Drużynowych Mistrzostwach Europy (Winter Cups by Head) pozwolił klubom, z których są reprezentantki, awansować do pierwszej ósemki rankingu KKR-PRO 2020.
Magda Linette w Hua Hin sięgnęła po drugi singlowy tytuł w głównym cyklu. W finale Polka bez większego problemu uporała się ze szwajcarską kwalifikantką, Leonie Kueng. W nieco ponad godzinę poznanianka zwyciężyła 6:3, 6:2.
Polskie zawodniczki do lat 12 zdobyły brąz w finale drużynowych rozgrywek Winter Cups by Head.
W pierwszym spotkaniu turnieju w Sunderlandzie Maja Pawelska, Oliwia Kuszel i Emilia Michta pokonały Włoszki. W półfinale uległy Rosjankom. W meczu o brąz wygrały z Białorusinkami.
Polska drużyna kadetów rywalizowali w turnieju kwalifikacyjnym Winter Cups by Head w Rakovniku.
Olaf Pieczkowski, Maciej Kos, Filip Pieczonka w pierwszym spotkaniu wygrali z Luksemburgiem, ale przegrali z Czechami. Nie awansowali do finału w Ronchin (21-23 lutego).
Na kortach w Szczecinie rozgrywane były zawody ITF juniorów (do lat 18) Magnolia Cup 2020. W półfinałach singla (korty twarde w hali, kategoria grade 4) z Polaków zagrali: Olga Gołaś, Klara Maciejewska, Jasza Szajrych i Dawid Wiśniewski. Po tytuł w turnieju sięgnął tylko Szajrych. W grze podwójnej chłopców triumfowali za to Jonasz Dziopak i Martyn Pawelski.
Magda Linette poprawiła ubiegłoroczne osiągnięcie i awansowała do finału Thailand Open. Polka pokonała Patricię Marię Tig i w niedzielę stanie przed szansą na zdobycie drugiego tytułu w karierze.
Zawodnik LOTOS PZT Team, Kacper Żuk, okazał się bezkonkurencyjny w imprezie ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W sobotę Polak pokonał Christophera Heymana i po raz drugi w karierze zwyciężył w turnieju ten rangi.
Na kortach w Szczecinie rozgrywany jest turniej ITF juniorów (do lat 18) Magnolia Cup 2020.
W półfinałach singla (korty twarde w hali, kategoria grade 4) z Polaków zagrali: Olga Gołaś, Klara Maciejewska, Jasza Szajrych i Dawid Wiśniewski. O tytuł zagra tylko Szajrych. W grze podwójnej chłopców triumfowali za to Jonasz Dziopak i Martyn Pawelski.
Katarzyna Piter i Paula Kania nowy sezon rozpoczęły w stolicy Egiptu. Grały w dużym turnieju ITF.
W ZED Open Women’s Tennis 100K w Kairze (korty twarde, 100 tys. $ w puli nagród) Polki świetnie zaprezentowały się w deblu. Piter wywalczyła tytuł, a Kania była w pófinale.
Magda Linette zagra o finał imprezy Thailand Open. W piątek Polka w trzech setach pokonała mistrzynię juniorskiego US Open z 2018 roku Wang Xiyu i wyrównała ubiegłoroczne osiągnięcie.