Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Bielsko-Biała gościła uczestniczki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek (do lat 18).
W zawodach rywalizowały tenisistki z Sopotu, Wrocławia, Olsztyna, Łodzi, Zgierza, Krakowa, Bytomia i Bielska-Białej. Najlepsze okazały się zawodniczki BKT Advantage Bielsko-Biała.
Yann Wójcik, Dominik Nazaruk i Jan Zieliński wybrali się na Kretę na cykl turniejów ITF.
W 15. Lyttos Beach ITF World Tour (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) grają m.in. Francuz Geoffrey Blancaneaux, Izraelczyk Yashai Oliel czy Brytyjczyk Aidan McHugh.
Weronika Baszak rywalizowała w turnieju ITF juniorek (do lat 18) w mieście Ust-Kamienogorsk.
W zawodach w KAZZINC Open 2019 (nawierzchnia dywanowa w hali, kategoria grade 3) 17-letnia Polka (zajmuje 67. miejsce w klasyfikacji juniorek) została najwyżej rozstawiona.
Anna Hertel i Daria Kuczer startowały w eliminacjach turnieju ITF World Tennis Tour w Malibu.
W Oracle Pro Series na kortach Pepperdine University (korty twarde, 25 tys. $ w puli nagród) Polki zostały rozstawione. Do awansu do zawodów głównych potrzebowały dwóch zwycięstw.
Kamil Majchrzak sezon 2019 zakończył w Bratysławie. Grał w halowym challengerze ATP.
W Peugeot Slovak Open 2019 (korty twarde w hali, 114,8 tys. € w puli nagród) Polak (89. miejsce w rankingu ATP) został rozstawiony z czwórką. Rozpoczął zmagania dopiero od drugiej rundy.
Urszula Radwańska grała w turnieju ITF World Tennis Tour Shenzhen Longhua Open 2019.
W eliminacjach zawodów w chińskim Shenzhen (korty twarde, 100 tys. $ w puli nagród) Ula (277 WTA) została rozstawiona z szóstką. Do awansu do imprezy głównej potrzebne były dwie wygrane.
Czterech Polaków kontynuuje występy w turniejach ITF w egipskim kurorcie Szarm el-Szejk.
W Soho Square (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) Kacper Żuk został rozstawiony z piątką. W głównej części zawodów walczą także Maciej Smoła i Piotr Matuszewski (otrzymał dziką kartę).
Mistrz Polski Paweł Ciaś wrócił do zawodowych rozgrywek. Próbował swoich sił w Hiszpanii.
W eliminacjach futuresa ITF w Castellon (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) Polak (918 ATP) został rozstawiony z ósemką. Potrzebował trzech zwycięstw do awansu do drabinki głównej.
W niedzielę w O2 Arenie w Londynie rozpocznie się turniej Masters – Nitto ATP Finals.
Powalczy ośmiu najlepszych tenisistów oraz osiem czołowych duetów deblowych. W tym gronie jest Polak Łukasz Kubot. Jego partnerem w grze podwójnej jest Brazylijczyk Marcelo Melo.
Klara Maciejewska w parze z zawodniczką z Litwy Valeriją Karginą dotarła do finału gry podwójnej turnieju ITF w Tel Awiwie. W finale przegrały z rozstawionymi zawodniczkami Sabriną Kalandarov i Miką Dagan Fruchtman.