Znajdujesz się: PZT > AKTUALNOŚCI
Kolejny tydzień z rozgrywkami Drużynowych Mistrzostw Polski za nami. Już wiemy, że w tym roku walka o zwycięstwo w klasyfikacji KKR PRO będzie trwała do końca. Dwa kluby - CKT Grodzisk Mazowiecki i BKT Advantage Bielsko-Biała idą równo do celu. Trzecia pozycja KS Górnik Bytom jest niezagrożona.
Polak Sebastian Tejerina i Czeszka Kristyna Priklylova okazali się najlepsi w pierwszej edycji cyklu polsko-czeskich turniejów U12, rozgrywanych w czterech miastach. Jego zakończenie nastąpiło w poniedziałek na kortach KS Górnik Bytom, a wcześniej rywalizacja toczyła się kolejno: w kwietniu w Ostrawie, w maju we Wrocławiu i w sierpniu w Ostrawie.
Tenisista ORLEN PZT Team Jan Zieliński (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) i Hugo Nys z Monako zwyciężyli w halowym turnieju ATP 250 na twardych kortach we francuskim Metz (pula nagród 597 900 euro). W decydującym meczu wygrali z rozstawionymi z numerem drugim Brytyjczykiem Lloyd Glasspool i Finem Henrim Heliovaarą 7:6 (7-5), 6:4, w ciągu godziny i 25 minut.
2022-09-19
Chcielibyśmy poinformować o planowanej przez PZT kolejnej akcji szkoleniowej w ramach programu PZT Tenis Camp. Wyjazd na turniej ITF J4 „Rungsted Kyst” w Danii w dn.: 17-22.10.2022r. poprzedzony będzie konsultacjami przedstartowymi w Zielonej Górze.
Reprezentacja Polski pokonała zespół Indonezji 5:0 w meczu Pucharu Davisa rozgrywanym w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Inowrocławiu. W sobotę zwycięski punkt dla gospodarzy, na 3:0, zdobył debel Łukasz Kubot i Jan Zieliński (ORLEN PZT Team). Natomiast końcowy wynik zapewnili tenisiści ORLEN PZT Team Kamil Majchrzak i Olaf Pieczkowski.
Polscy tenisiści prowadzą 2:0 z Indonezją po pierwszym dni meczu Pucharu Davisa rozgrywanego w Hali OSiR w Inowrocławiu Punkty dla gospodarzy w singlu zdobyli bez straty seta dwaj zawodnicy ORLEN PZT Team – Kamil Majchrzak i Olaf Pieczkowski, debiutujący w reprezentacji. Wznowienie rywalizacji nastąpi w sobotę o godzinie 11.00 spotkaniem deblowym.
Pojedynek Kamila Majchrzaka (ORLEN PZT Team) z Nathanem Anthonym Barkim otworzy w piątek o godzinie 15.00 dwudniowe spotkanie Pucharu Davisa Polska – Indonezja na twardym korcie w Hali OSiR w Inowrocławiu. W drugim meczu gry pojedynczej Kacper Żuk (ORLEN PZT Team) zmierzy się z Rifqim M. Fitriadim.
W piątek i sobotę reprezentacja Polski spotka się z drużyną Indonezji w meczu Pucharu Davisa rozgrywanym na twardym korcie w hali OSiR w Inowrocławiu. Stawką jest awans do przyszłorocznej fazy play off o miejsce w Grupie Światowej I. Polscy tenisiści są faworytem tego spotkania.
dot. artykułu prasowego z dnia 13. września 2022 r. autorstwa Dominika Senkowskiego pt. „Awantura wokół turnieju im. Kaczyńskiego. Sędziowie nie dostali pensji. To bzdury”. W związku z opublikowaniem ww. artykułu prasowego, Zarząd Polskiego Związku Tenisowego informuje, że okoliczności przedstawione przez autora publikacji, dziennikarza D. Senkowskiego, są nieprawdziwe i nie odpowiadają rzeczywistemu przebiegowi zdarzeń.
W odpowiedzi na publikację prasową z dnia 8 września 2022 roku zamieszczoną na portalu onet.pl, Polski Związek Tenisowy zamieszcza treść oświadczenia Fundacji De Arte Athletica właściciela obiektu w Kozerkach mając nadzieję, że lektura tego dokumentu przedstawi zgoła inny obraz inwestycji obiektu w Kozerkach, inny niż ten który został przedstawiony w artykule przez redaktora Janusza Schwertnera. W naszej ocenie artykuł odbiega od prawdy jest krzywdzący dla polskiego tenisa i całego środowiska sportowego.

Partner - MSiT

Partner - Niepodległa

Główny Mecenas Polskiego Związku Tenisowego

Oficjalny Sponsor Reprezentacji - Solano

Partner Technologiczny - Mapei

Partner Główny - Esvelo

Partner Generalny - Kantor dla Firm

Partner motoryzacyjny PZT

Partner Generalny - EVE Energy

Partner Generalny - CarNet

Poznaj program KINDER Joy of moving

Partner Główny - DrogBruk

Partner Główny - Pellet Energy

Partner Główny - LOTTO

Partner medialny - Polsat sport

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Kobiet - Solar

Oficjalny Sponsor Reprezentacji Mężczyzn - Recman

Partner - Festina

Partner Medyczny Reprezentacji

Partner Główny - forBET

Sponsor Główny - UniLogistics

Partner Techniczny - Hummel

Oficjalna Woda - Jantar

Partner PZT - Fundacja ARP

Oficjalny Sklep PZT

Partner Medyczny - Rehasport

Partner - SportUSA

Partner Tenis 10 - Babolat

Oficjalna Piłka - Tretorn

Partner Generalny - Regent

Polski Holding Hotelowy

Oficjalny Partner Technologiczny

Partner Medialny - PR I

Partner Medialny - Tenis Magazyn

Partner - Aluplast

Zapraszamy do Sklepu Kibica!

POLSKI ZWIĄZEK TENISOWY
ul. Konduktorska 4 lok.10
(wejście II, piętro V).
00-775 Warszawa
tel. (48-22) 122 12 00, 122 12 01
fax. (48-22) 122 12 11
e-mail: pzt@pzt.pl
Rachunek opłat statutowych: Bank Pekao S.A.
20 1240 1037 1111 0011 1172 8672
Rachunek Kolegium Sędziów: Bank Pekao S.A.
61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Dane do faktur:
Polski Związek Tenisowy
ul. Konduktorska 4 lok.10
00-775 Warszawa
NIP: 526-21-70-384
Copyright Polski Związek Tenisowy.
All rights reserved
projekt i wykonanie e-ARES Sp. z o.o.